f mafhall Nette en Nuttige Notulen-Notities In memoriam Ben Smits "Dames- en hterensckoenen poelt allen mee, het is voor a.f.c. Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 HET nieuwe jaar heeft nauwelijks zijn intrede gedaan, of de A.F.C. wordt opgeschrikt door het bericht van het plotseling overlijden van ons lid B. A. (Ben) Smits. De jongere le den zullen wijlen de Heer Smits nau welijks kennen, doordat hij de laatste jaren in Bilthoven woonde, doch zijn verscheiden zal de ouderen gevoelig treffen. Zij hebben dezer dagen voor goed afscheid genomen van een goed en nobel mens. Hij ruste in vrede. Na de December-Schakel speelde ons eerste elftal op 23 December 1956 thuis tegen H.M.S. en won deze wed strijd met 10. Groots was deze strijd niet, doch het was een nuttige over winning. Op 26 December j.l. (2e Kerstdag) werd de strijd aangebon den tegen O.V.V.O. en wij moesten het nog altijd zonder Coen Colijn stellen. Zijn plaats werd door Paul Meijer in genomen. Ons inziens jammer. Paul had op zijn eigen plaats meer voldaan. De rust van deze wedstrijd ging in met 2o voor O.V.V.O. en toen na rust A.F.C. er 21 van maakte, hadden wij goede hoop, dat er voor ons ten minste een gelijk spel in zat. Het kwam echter geheel anders uit. O.V. V.O. maakte er 31 van en toen was ons elftal dusdanig de kluts kwijt, dat onze tegenstanders er geen moeite mee hadden de score tot 51 op te voeren. Op 30 December j.l. werden alle wedstrijden afgelast. 6 Januari 1957 bracht ons op eigen terrein een gelijk spel, 11, tegen de Spartaan in een boeiende strijd. Op 13 Januari j.l. werden alle wedstrij den wederom afgelast, doordat de velden te slecht waren, tengevolge van het bar slechte weer in de afgelopen dagen. Dit was dus 3 punten uit drie wed strijden. We tekenen er voor. Mis schien ook iets voor de reserve elf tallen De kienmiddag voor de Jeugd, op 15 December 1956, is een daverend succes voor de Jeugdcommissie ge worden. 167 welpen, Junioren B en A vulden ons Clubhuis. Nog nooit was een zo groot aantal jongelui op de kienmiddag in ons clubhuis bijeen ge weest. Op 21 December 1956 was de kien- avond voor de Senioren. Evenals bij de Jeugd, waren er ook voor de Se nioren fraaie en heerlijke prijzen. Er werd wel geroddeld, dat door enige Bestuursleden met de Clubavondcom missie onder één hoedje werd ge speeld, doch daar hebben wij niets van bemerkt. Het was zeer geanimeerd en Jan Snelleman, Jan Suurbeek en Hans Schooneveldt kienden om beur ten op de hen bekende wijze. Alleen, het kwam ons voor, dat er minder le den op deze avond, trouwens ook op 1 Januari, aanwezig waren, dan ge woonlijk. Jammer, de wegblijvers had den ongelijk. Op 1 Januari 1957, de Nieuwjaars- reunie met Thomasvaer (Wim v. d. Marei) en Pieternel (Tony a Cohen) met de Nieuwjaarswens van Jaap k Cohen. Deze drie, met medewerking van Nico Kaspers, hebben ons weder om een zeer prettige avond bereid. A.F.C. is door Jaap weer een paar „Schlagers" rijker, die wij bij ver schillende gelegenheden nog wel eens te horen zullen krijgen. Natuurlijk werden wij Nieuwjaarsdag welkom geheten en een gelukkig Nieuwjaar gewenst door Vice Voorzitter Max de Bruin, daar onze Voorzitter in het buitenland vertoefde. Op 1 Januari werd het zeer laat, zo als te doen ge bruikelijk. Wij eindigen deze bijdrage aan de Schakel met de wens, dat onze ge wonde en zieken, van Driel, Gilkens, Knopper en Jacques Köhler spoedig weer genezen in ons midden zullen yATERDAGMORGEN. De telefoon rinkelt. Een verdrietige stem, die zegt: een verschrikkelijke tijding. Ben Smits is overleden. Je denkt door de grond te gaan. Dat kan toch niet? Bèn weg voor altijd? Het is maar al te waar, een hartaandoening maakt een abrupt einde aan dit rijk bloeiende leven. Met Ben Smits is veel te vroeg een goed mens heengegaan, wiens grote gaven van hart en verstand hem tot een voorbeeld voor ons allen maakten. Ben was een voorbeeldig huisvader. In zijn gezin was hij de spil waarom alles draaide. Onze diepgevoelde deelneming gaat uit naar zijn zo zwaar getroffen echtgenote en kinderen. Met zijn vriendschap was Ben niet kwistig, maar degenen die het voor recht genoten zich zijn vriend te mogen noemen, zullen hem hun leven lang dankbaar blijven voor het vele mooie, dat hij hun heeft geschonken. In zijn jonge jaren was Ben een vooraanstaand speler van ons eerste elftal. Hij trok zich op betrekkelijk jonge leeftijd terug, maar nimmer zouden A.F.C. en A.C.C. een vergeefs beroep op hem doen. Sterker, Ben voorvoelde de moeilijkheden en gaf zon der dat er gevraagd werd. Ben's heengaan laat een onvervulbare leegte achter. En weer komt de vraag boven: waarom moest een man, die zoveel bete kende voor zijn gezin, zijn zaak, zijn vrienden en zovelen die hij, altijd trouw bijgestaan door zijn echtgenote, steunde, nu reeds heengaan? Een vraag waarop geen antwoord mogelijk is. Wij moeten het hoofd buigen en node, node berusten in dit groot verlies. Beste, goeie Ben, wij zullen je nooit vergeten. Rust zacht. H. K. 2

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 2