poelt allen mee, het is voor a.f.c. p. T. Jaap kom eens evén op 't schavot Wordt nu niet boos m'n vrind Blijf lang gespaard voor A.F.C. Maar vooral voor vrouw en kind Och ja, geef mij maar A.F.C. En mij ook, ouwe jongen, Dat wordt door ons uit volle borst, Op deze dag gezongen! GEEF MIJ MAAR A.F.C. (Melodie: Geef mij maar Amsterdam) I P. Als je jaren met je club hebt meegeleefd in wel en wee, Wordt die club een deeltje van je leven! T Al vindt menigeen het stapel dat gedweep met A.F.C. Het is zeker niet overdreven! P. Door de jaren kreeg je je vriendenkring - T. Het is daarom dat ik vrolijk zing! REFREIN Beiden Geef mij maar A.F.C. Dat is beter dan een prof! Geef mij maar A.F.C. Al hebben we ook sof! Geef mij maar A.F.C. De club met kleur en sfeer! Want mijn heerlijk rood en zwart Draag ik altijd in mijn hart, Geef mij maar A.F.C.! II T. A.F.C.'ers zijn in 't algemeen niet ongewoon verwend Daarom zijn we altijd gauw tevreden! P. Als we maar niet degraderen dan zijn we allang content Daarvoor hebben we vaak gestreden! T. Maar is onze (angst) voorlopig voorbij, P. Zijn we vrolijk en zingen we blij! REFREIN Weer Voetbal. Weer terug naar voetbal. A.F.C.Holland 01. Op deze dag werd op ons veld gecollecteerd ten bate van de Hongaarse vluchtelingen, die uit hun vaderland werden verdreven door geweld. Het N O.C. besloot niet naar Melbourne te gaan „al heeft het ook verdroten", maar verbroedering door sport zou een aanfluiting zijn geweest. Herdenking. Onlangs ontviel ons de Heer Van de Bergh Sr. „Hij heeft in vreugde en verdriet Ons steeds zijn steun gebracht." Op verzoek van Pieternel verheffen alle aan wezigen zich van hun stoelen om met enkele mi nuten stilte de gedachtenis aan alle A.F.C.'ers, die ons dit jaar ontvielen te eren. Het leven gaat door. Alle nieuwbakken echtparen en alle gezinnen, die werden verrijkt met een jonggeborene wor den gelukgewenst. Het bezoek van Sint Nicolaas aan A.F.C. wordt gereleveerd. We winnen van H.M.S. en J.S.V. en verliezen van H.F.C. A.F.C. kiende en aange trouwde legt de pen neer. En met dit laatste be sluit zijn Pieternel en Thomasvaer het niet eens. „Alsof de leeftijd er iets toe doet Als je bent aangetrouwd Een andere vrouw ging haar medewerking aan De Schakel verlenen. „Ze noemt zich: een vrien din". De laatste wedstrijd van het jaar werd met 51 verloren. Van O.V.V.O. De beste wensen. T. Zo zie je: het blijft moeilijk, hoor, Voor ons geliefd A.F.C. Dies geven wij, voor 't nieuwe jaar, De beste wensen mee! We wensen onze voorzitter Een wijs en goed beleid Veel medewerking van de club In deze zware tijd! P. De penningmeester: penningen Want daar kan hij niet buiten! Al zijn we dan ook amateur, 't Draait alles om de duiten! T. De secretaris wensen wij Slechts majeur jaarverslagen En asjeblieft niet in mineur; Dat kan 'ik niet verdragen! P. De andere bestuurderen Heel veel pleizier in 't werk! Maak, met het dagelijks bestuur De club weer groot en sterk. T. D' E.C. wensen we: voetballers Van eerste klas formaat Voor alle elleftallen. Zo weinig mooglijk smaad! P. De ereleden, blijft gezond Tot heil van A.F.C. Ook leden van verdienste Nemen w'en passant maar mee. T. Redactie van de Schakel Altijd copy voor 't lijfblad En dat geen A.F.C.'er zegt: Nou, ik ben dat geschrijf zat! P. Onze commissies allemaal; Dat zij de kurken blijven Waarop de goeie, ouwe club Heel fier en trots kan drijven! T. De zieken en gewonden Wensen we, groot en klein Dat zij allen, ten spoedigste Weer in ons midden zijn. P. Voor A.C.C. en A.B.C., Een goed, sportief seizoen En lieve dochters van A.F.C.: Wordt beiden kampioen! T. Al onze spelers wensen wij: Twee sterke voetbalbenen Een hele dot sportiviteit: Blijf daarvoor danig trainen! Samen En alle leden met elkaar: Veel heil en zegen in het nieuwe jaar! Besluit. Nauwelijks zijn deze laatste woorden uitge sproken of een donderende ovatie van de als één man opgestane toehoorders barst los. Max de Bruin en Lou Woudstra snellen naar het podium om het Nieuwjaarskwartet A.F.C.'s dank over te brengen. Dat wij van deze samenwerking van Willem van de Marei, Mevrouw Cohen, Jaap a Cohen en Nico Kaspers nog tal van keren mo gen genieten. J. T. S.

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 10