7 De Jeugd HET APOLLO-PAVILJOEN Wat iedere A.F.C.-er behoort te weten: Ook voor besloten diners, lunches of partijen BequnstiQi.iq -van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö vermelden) met tien man. Wij heb ben nog de gelegenheid gehad dit team te completeren met een elfde speler. De wedstrijd is namelijk een half uur te laat begonnen wegens een ongelukje van de scheidsrechter. Wij stuurden een junior, die bij ons aanwezig was naar het A.F.C.-ter- rein, om te vragen of er misschien nog een speler was, die ons wilde helpen, hetgeen aanvankelijk geen resultaat opleverde. De eerste helft van de wedstrijd speelden wij dus met tien man en een spannende strijd bracht ons eerst een 10 achterstand, doch na een aan houdend vechten smaakten wij het genoegen gelijk te maken. In de rust zijn Kees de Graaf en Ap de Jong even naar het A.F.C.- terrein gegaan om nog eens een po ging te doen voor een elfde man. Zij kregen daar van een paar jongens te horen, dat zij geen zin hadden, op welke uitlating het maar beter is niet in te gaan. Het is te hopen dat deze jongens in de loop der jaren nog eens gaan beseffen dat zij lid van een Vereniging zijn. Harry Scheepstra, die dit hoorde, was gaarne bereid om ons te helpen en zo speelden wij de tweede helft compleet. Ondanks deze versterking verloren wij met 31. De week daarop kwamen wij tegen H.R.V.C. III in het veld en moesten in de eerste helft genoegen nemen met een 20 achterstand. Onze doel- verdediger R. Vingerhoed maakte in deze eerste helft een fraaie safe, zo als je maar zelden ziet, waardoor hij een zeker doelpunt voorkwam. De tweede helft van dit modderballet bracht ons toch nog een gelijk spel, waarin de „oudjes" Harry Scheep stra, Henny Weverink en Ap de Jong een groot aandeel hadden. Het scheelde zelfs maar weinig of wij hadden deze wedstrijd gewonnen. Het is de laatste maal, dat ik een verslagje over het zesde schrijf, daar ik in December naar de Verenigde Staten hoop te emigreren. In verband hiermede maak ik van deze gelegen heid gebruik, om van alle vrienden en kennissen, die ik voor mijn ver trek niet meer mocht ontmoeten, af scheid te nemen en hen het allerbeste toe te wensen. ROEK VAN HALM. Maandelijks verschijnen onder het hoofd „Resultaten van de groene velden" de niet altijd rose gekleurde resultaten van de veelal zwarte vel den. En alvorens op mijn beurt enkele sombere feiten aan de openbaarheid prijs te geven, vraag ik me af, wat nu eigenlijk wel de strekking is van de rubriek hierboven reeds aange duid. Is het de bedoeling, dat maande lijks wordt gepubliceerd op welke wijze een aantal jongelieden des Zondags hun vrije tijd heeft doorge bracht? Is het de bedoeling, dat deze publicaties een zo volledig mogelijk beeld geven van de verrichtingen van eerdergenoemde jongelieden Is het werkelijk van een zo groot belang, dat onze lezerskring kennis neemt van de gedragingen van enkele per sonen, des Zondags in een bepaalde groepering bijeen, althans gedurende een aaneengesloten tijdvak van zeven kwartier, waarin dan van een der gelijke formatie sprake is? Is het de bedoeling, dat deze ru briek er uitsluitend is ten gerieve van de Elftalcommissie? Wenst deze via de publicaties in dit vakblad op de hoogte te blijven van de prestaties van het beschikbare materiaal? Men sen, „die het kunnen weten", beweren n.l., dat bij het opstellen van de elf tallen door de E.C. een gretig ge bruik gemaakt wordt van de spelers recensies die in deze rubriek worden gepubliceerd. Vaak toch hebben be paalde spelers „een goede pers" en niemand zal toch willen beweren, dat wat gedrukt staat, niet waar zou zijn. (Vergelijk in verband hiermede de uitdrukking „liegen alsof het ge drukt staat"). Levert deze rubriek dus een onmisbare bijdrage voor de samenstelling van een winnend elf tal, het zgn. elftal met de goede pers? Of is het misschien Uw bedoeling, Heer Redacteur, om via deze kolom men schrijverstalenten te ontdekken onder Uw voetbalspelende clubgeno ten En moeten deze talenten dan in „geschakeld" worden om de Scha kel in stand te houden, of streeft U soms naar „het elftal met de goede pen" Is deze rubriek dan een paskwil, om b.v. de resultaten door het zeven de elftal behaald in de competitie van de Res. 4e klasse van de A.V.B. voor ons nageslacht te willen vast leggen Of is het misschien dan toch zo, dat deze rubriek een traditie is, een goede gewoonte, om de aanvoerders in de gelegenheid te stellen om aan hun belangstellende clubgenoten maandelijks verslag uit te brengen van de resultaten die door hun elf tallen op vier achtereenvolgende voet balzondagen in competitieverband werden bereikt? Als dit laatste dan inderdaad de strekking is van deze rubriek, dan zal ik nu eindelijk overgaan tot het bekend maken van de resultaten van het zevende elftal. Twee wedstrijden werden gespeeld in de betreffende verslagperiode, twee werden door ons verloren. De eerste door numerieke, physieke, technische en tactische te kortkomingen. Uitslag 18. De tweede alleen maar door technische en tactische tekortkomingen. Uitslag 1—5. Dat was het. WILLEM. Tn de vorige Schakel werd de hoop -*• uitgesproken, dat vooral de Junio ren Al in de volgende wedstrijden tot veel betere resultaten zouden ko men. Deze hoop is niet bewaarheid. En het moet van mijn hart, dat het er toch heus wel in heeft gezeten. Goed, tegen de junioren der semi- profclubs zijn wij niet opgewassen. Deze jongelui zijn nu eenmaal an ders ingesteld en worden nu reeds voorbereid op de tijd, dat ze in het eerste of tweede elftal van hun ver eniging moeten spelen. Maar tegen de jeugd der zuster- amateurclubs moeten wij toch op kunnen tornen. In de wedstrijd tegen de O.V.V.O.-junioren kwam aan het De weg naar VV APOLLOLAA N 2 TEL, 712410 5

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 5