Resultaten van de groene velden 1 2 BeounstiGinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Vrienden, over het algemeen zijn de resultaten, welke door onze elftallen worden behaald, bedroevend. Goed, er zijn vooral de laatste weken veel belangrijker dingen, welke onze aandacht vragen, vergeleken waar mede het feit of A.F.C. 6 wint of verliest volkomen in het niet ver zinkt. Wij zijn echter lid van een voet balclub; wij dienen mede te leven met de verrichtingen van deze club en voor zover, dat in ons vermogen ligt, deze verrichtingen zo goed mo gelijk te doen zijn. Elke Zondag dient iedere speler, iedere functionaris en ieder lid met een voldaan gevoel over de eigen prestatie naar huis te gaan. En nou niet te snel voldaan zijn. Schrijven kunnen we wel. Leest U maar: Men kan zeggen van A.F.C. I wat men wil, doch dat het eerste van onze Good Old niet voor afwisseling zorgt, kan niemand ontkennen. Let maar eens op! A.F.C.V.V.A. 72! Himmelhoch jauchzend! A.F.C. Watergraafsmeer 01 Zum tode betrübt? BaarnA.F.C. 11! Niet eens gek! Balans. 3 pnt. uit 3 wed strijden. Kampioen word je er niet mee, onderaan kom je er ook niet mee. Maar behalve uit punten, be staat een balans ook uit andere ge gevens. En wat dat betreft hebben we een nadelig saldo. Sinds het be gin van het seizoen sukkelen we n.l. met een aanzienlijk aantal blessures. Er wordt knap hard gespeeld in deze Tweede Klasse West Afd. B. Henk v. d. Bergh, Cees Bouwens, Frans Kat, Hennie Boskamp, Bob Janssen Tonnie Beekman en ondergete kende kunnen u daar meer van ver tellen. Deze gevoelige (letterlijk en figuurlijk) schadepost op onze balans van het seizoen 1956'57, is voor een groot deel de credit-zijde van ons schamel punten-saldo n.l.: 5 pnt. uit zes wedstrijden. Failliet zijn we een ter nog niet en daaromMet ver eende krachten aan de toekomst werken en wie weetIk heb nog hoop A.F.C.V.V.A. Allereerst wil ik langs deze weg Bob Janssen, die tijdens deze wedstrijd wederom door zijn knie ging, van harte beterschap wensen en de hoop uitspreken dat deze, voor hem zeer teleurstellende tegenslag, niet het einde van zijn voetbal-carrière zal betekenen. Bob, doorzetten. Voorzover ik het weet, had je altijd alles voor voetbal over en was je een voorbeeld voor velen. In de tijd dat je nog niet kan spelen, hopen we dan ook, je als trouw sup porter langs de lijn te zien. U wordt waarschijnlijk ongeduldig. Laten we dus gaan voetballen. Nou dan beginnen we bij de tweede helft van A.F.C.—V.V.A. Ruststand 22. Wilde u toch nog wat weten van de eerste helft? Nou vooruit dan! Eén doelpunt Hennie Boskamp, groots. Eén doelpunt Henk v. d. Bergh...... maak daar nou eens een tweede van, Henk! V.V.A. ongeveer hetzelfde. Al licht, andere namen en aan de andere kant. Maar dat begreep u al? Daar om zeg ik het nog even! Bob Janssen en ondergetekende vervangen door resp. Akkerman en P. Meyer. That's all. Maar toen begon A.F.C. te voet ballen. Weet u nog vorig jaar 92 en 72. Enfin, er waren nog vol doende spelers over, om zich die wed strijden te herinneren. H. v. d. Bergh schroomde niet om ook als midden voor door te gaan met doelpunten maken, Cees Bouwens bewees, dat men ook buitengewoon fraaie goals met het hoofd kan maken en Tonnie Beekman zorgde voor de ouverture van dit schietfestijn. Slot 72! Al met al werd er na de wedstrijd in de kleedkamer druk handen ge schud en bewees de aanwezigheid van meerdere bestuurs- en commissie leden, dat er flink gewonnen was. Feliciteren is heel wat gemakkelijker dan condoleren. Want dat laatste was nou weer nodig bij A.F.C.Water graafsmeer. Ofschoon de uitslag (01-) nou niet zo'n groot verschil uitdrukt, was dit er echter toch! Verschil in spel-kwaliteit en techniek beslist niet. Maar verschil in wed strijd-mentaliteit en vechtlust beslist wel. En dat is nu juist wat we in deze competitie zo nodig hebben. Maar dat we ook anders kunnen be wees de uitwedstrijd tegen Baarn. Laat de techniek maar een wedstrijd thuis, pak een goede geest (geen ghost") in de voetbalkoffer, en de tegenpartij staat voor een muur van onverzettelijke wil om te winnen en heeft, zoals in deze kamp ondanks een groot overwicht nog een penalty nodig om er genadig ^f te komen. De Zondag in Baarn was alleen daar om al geslaagd, Ondanks kapotte neuzen, voeten, enkels en wenkbrau wen, heeft ons elftal en mede-reizi gers een prettige dag gehad. Nog een stuk of vijftien van die Zondagen met een beetje meer winst en Tot over vier weken! R. L. Een beetje huiverig ben ik, als nieuwbakken aanvoerder aan het schrijven van onderstaand verslag begonnen, want om U eerlijk de waarheid te zeggen, in dat soort werk heb ik hoegenaamd geen erva ring. Ik voel mij dan ook zo'n beetje een „groentje" onder de schrijvende kapiteins, doch ik zal trachten elke maand iets redelijks voor Uw ogen te schotelen, opdat U naar ik hoop tevreden zult zijn. De strijd tegen T.O.G. II begon, na het fluitsignaal van de voortref felijke scheidsrechter, de heer Van Duyvenbode, in een snel tempo en met aardig voetbal aan weerszijden, doch al gauw kwam naar voren wat er aan de „onzen" mankeerde. De heren van T.O.G. waren een tikkeltje harder en voor de doelmond waren zij veel doortastender. Het resultaat liet dan ook niet lang op zich wach ten. Bij een voorzet van rechts werd de bal voor de goal geplaatst en met een, naar mijn mening gelukkige kopbal scoorde de felle midvoor van T.O.G. het eerste doelpunt. Vol goede moed werd er verder gesjouwd, maar tot doelpunten kwamen wij niet, evenals T.O.G., zodat de rust kwam met een 10 achterstand. Het spel na de rust vertoonde een lichte tech nische meerderheid aan onze kant, doch het werd iets te kort gehouden en de verdediging van T.O.G. bleek een trapvaste te zijn. Na ongeveer een half uur spelen kwam jammer genoeg het tweede doelpunt tot stand. Deze keer was het de onge hinderde linksbuiten, die een snelle rush met een mooi schot besloot. 20. Met ons elftal in de meerder heid kwam dan ook het einde van deze iets te harde wedstrijd. De volgende Zondag bracht ons naar de meest ver afgelegen uitwed strijd in deze competitie en wel naar Uithoorn-II, waarbij wij werden bij gestaan door onze enige supporter Jan Bregman, die het spel van het eerste versmaadde voor dat van het tweede. Ik weet niet of het geheel hem bevallen is, maar voor mij was het gelukkig, dat hij er was, want in de tweede helft kon ik een beroep op hem doen als grensrechter, we gens het uitvallen van Bob Wilde- boer. Jan heeft spontaan gevlagd, waarvoor ik hem nogmaals bij deze hartelijk dank zeg. Ondanks het feit, dat .Uithoorn met nul punten onder aan de ranglijst zetelde, bleek ook deze keer weer, dat het altijd een moeilijke wedstrijd is hetgeen zich na de rust openbaarde. Ons tweede, dat het zonder Paul Meijer moest stellen, begon met een licht veldoverwicht, doch de voor hoede kon niet tot doelpunten ko men, totdat onze rechtshalf, Henk Huisman, bij een vrije schop twee meter buiten het strafschopgebied zijn meesterschot loste en de Uit hoorn-doelman kansloos liet. 10. Na de thee waren wij blijkbaar al tevreden met deze uitslag, doch Uit hoorn niet. Vanzelfsprekend. De tegenpartij drong steeds meer op met het resultaat, dat bij een misverstand in onze verdediging haar eerste doel punt kwam. 11. Dit doelpunt had ons toen wakker rtioeten schudden, doch dit gebeurde pas bij het tweede tegenpunt een kwartier voor tijd.

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 3