Mixed Pickles BequnstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö 5 Staking. Het is misschien niet erg hartelijk, maar wij hebben toch wel even gegrijnsd toen wij lazen, dat de eerste staking in de voetbalwereld nu ook een feit is geworden en dat „Hilversum" na de rust in haar wedstrijd tijdens het tournooi van Victoria het veld heeft verlaten. Wel, de organisatoren van amateurtournooien, die zo nodig beroepsclubs moesten uitnodigen om de feestelijkheid te verhogen zijn wel aan hun trekken gekomen. Dat hebben we nu gezien aan de Zilveren Bal en aan Victoria en wij vinden, dat boontje om zijn loontje gekomen is. Want wat deze organisatoren in wezen deden, is het zelfde als wanneer iemand voor zijn aanstaande verjaardag een stel vrienden uitnodigt om de avond bij hem door te brengen en er dan bij zegt: „Jullie zijn eigenlijk een stel bar oninteressante kerels en jullie conversatie is dermate waardeloos, dat ik Toon Hermans ook uitnodig, dan wordt het avondje misschien nog wat." Als ik aanvoerder was van het eerste elftal van een amateurclub en ik zou horen, dat de organisatoren van het tournooi, waarin ik moet uitkomen mijn ploeg zó waardeloos vinden, dat ze als opluistering profclubs erbij halen, dan zou ik mijn bestuur adviseren de ploeg terug te trekken. Wij weten heel wel, dat ook amateurclubs met financiën te maken hebben, maar er is toch ook nog zoiets als sportieve waardigheid. En over dat „verjaarsavondje" gesproken, dan moet natuurlijk „Toon Hermans" zich nog misdragen ook. Over het optreden van Sportclub Enschedé, die de Zilveren Bal zou opluisteren, nadat Feyenoord het tournooi „ontluisterd" had schrijft „de Spartaan" het clubblad van Sparta: „We stonden met onze ogen te knipperen, toen de Enschedé-spelers weigerden met H.V.V. een kleedkamer te delen. Verwijzing naar vorige wedstrijden, die Enschedé als gast van de Z.V.C. speelde, konden „us Abe" en zijn trawanten niet tot rede brengen. Tenslotte hebben de cricketers van H.B.S. en Sparta op verzoek van de Z.V.C. hun kleedlokaal, waar zij gezamenlijk verbleven, ontruimd, waartoe de cricketwedstrijd moest wor den onderbroken. Aan het excuus van de Enschedé-bestuurders tegenover de Z.V.C. verbinden wij het excuus van Sparta aan de H.B.S.-spelers dat hun een dergelijk verzoek is gedaan." Commentaar lijkt mij ruimschoots overbodig. Ik zeg maar: Lang leve het puur amateuristische A.R.O.L.- tournooi Pool. Het wordt meer en meer duidelijk, dat onder de huidige verhoudingen kennelijk de gesloten pool door de autoriteiten wordt toegelaten en de open pool niet. Er is veel herrie om en rond de pools en er is heel wat onverstandigs over te berde gebracht. Het sterkste artikel is wel dat van Mr. Catz (Ajax) in „de Telegraaf" geweest. Mr. Catz wijst er op, dat men de wet heeft te gehoorzamen. Indien een wet veroudert en niet meer leeft in het rechtsbewustzijn van een volk, dan moet men die wet veranderen. Maar zo lang die wet bestaat, moet zij geëerbiedigd worden, want anders tast men de basis van de samenleving aan. Dit is inderdaad een sterk betoog. Wij hebben meermalen de opmerking gehoord, dat het toch eigenlijk belachelijk is, dat er in Nederland geen open pools mogen zijn. Dat vinden wij ook belachelijk, maar dat is het punt niet. Ieder lid van een voetbalclub vindt het logisch, dat als er statuten of reglementen veranderd moeten worden, dit nooit mag gebeuren voor het in de algemene ledenvergadering behandeld is. Welnu, dan moet men het ook logisch vinden, dat wij als leden van die veel grotere club: „het Nederlandse volk" statuten en reglementen eerst dan wijzigen indien het in de algemene ledenvergadering van het Nederlandse volk zijnde de Staten Generaal goedgekeurd is. En zo gaan wij dus opgewekt aan de gesloten A.F.C.-pool. Men mag de pool-commissie (Ben Bonkink, Max de Bruin en Jan Scheepstra) wel bijzonder dankbaar zijn, dat zij haar zeer tijdrovende werkzaamheden blijft voortzetten. Laten alle A.F.C.-ers van hun waardering blijk geven door zonder uitzondering iedere week in de pool mee te spelen. Het is bijzonder prettig om in de pool mee te spelen, want U helpt óf Uzelf óf A.F.C. En wie kunt U nu beter helpen dan Uzelf of A.F.C. J. F. R. N. Groot gelijk, hoor! Alleen je voorletters gebruiken en je naam niet voluit schrijven, Jan Meijer leert het toch nooit! En ik maar lachen. Heb je ooit een redacteur of een pickelaar gezien, die als er een naam, of een uitslag verkeerd staat „peccavi" stamelde Welnee, dat is „de zetterij". Nu moet ik zeggen, dat die zetters van Jan Meijer wel over fantasie beschikken. Ik heb mij suf geprakkiseerd wat toch wel „Jubileum nummer" in dat stukje van J.F.R.N. betekend kan hebben. Heb je misschien „Julinummer" geschreven, Jo? Het kan natuurlijk ook allemaal gebeurd zijn tijdens de avond nou, avond waarop de correctie plaats vindt. Als je daar meer van wil weten, moet je maar eens informeren bij de dames, die het genoegen hebben met redacteur en drukker getrouwd te zijn. Wodehouse. Een goede gedachte van Henk Kappelhoffom aandacht te wijden aan de brief, die vier jaar geleden onze vriend George Wodehouse aan Wim Staats op zijn verzoek stuurde. Wij beleefden toen een „kabinetscrisis", die als iedere Kabinetscrisis in ons lieve vaderland, geruimde tijd duurde. Onze slag- en penvaardige Wim Staats (kan hij jhr. van Rossum de Gaullin niet eens vragen, Jan Steensma copy te sturen?) mengde zich ook in de strijd en stuurde een circulaire rond, waarin hij als bijlage de brief van vriend Wodehouse sloot. Ons clubblad werd (terecht) door de diverse „partijen" buiten deze en andere schrifturen gehouden en kon dus ook niet iets wel of niet opnemen. Er staan heel verstandige dingen in die brief. Alleen huiver ik bij de gedachte, dat een voetbalclub 30 jaar hetzelfde bestuur zou moeten hebben. Wordt de afstand tot de actieve leden, die de voetbalsport zelf be oefenen, dan niet te groot? Incasseren. De inventieve Lugard, die nu al 40 jaar het „U.D.-kanon" redigeert, heeft een prachtige methode ontdekt, om langzaam betalende abonné's aan het lachen en aan het betalen te krijgen. Hij stuurt „trouwaankondi- gingen" rond. Op de linkerzijde staat: „Getrouwd: U!", op de rechterzijde: „Met het U.D. kanon", onderaan: „Ontvangdag: deze week." Aardig gevonden, vindt U niet? j. W.

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 5