On dit et datjes De knoop S. TSaarda Drukkerij Joh. Meijer Zoon ACCOUNTANCY poelt allen mee, het is voor a.f.c. Nee, er valt beslist niets meer te schrijven voor me; alleen maar over een knóóp Het is een gladde, bruine knoop. Van boven animerend bol en van onderen plat. Een nijdig groen ge wriemel van ijzergaren toont aan, dat hij ook werkelijke knopendiensten heeft verricht, totdat hij rauw van zijn basis gerukt werd. Tja, nu kómt het dan toch: ik vond die knoop in onze wagen, nadat mijn zwaar vergrijsde en vergrijsd zware voetbalheld-mijner-dromen ge durende twee dagen en één nacht in Utrecht bij Kampong aan het voet ballen was geweest met zijn vriend jes. Laten we hier even stoppen, ge achte lezers, en de knoop de knoop laten. Nu kan ik mij als „Aangetrouwde" echt niet aanmatigen, om over het artikel „Veteranen" te schrijven. Ikzelf heb de laatste Veteraan in 1951 bij Sandor Vidak in Scheve- ningen bezichtigd en ken de huidige barre feiten slechts bij geruchte. Ongetwijfeld vindt U elders in dit blad een gedegen verslag van ter zake bevoegden, die in dit Veteranen- bacchanaal bij Kampong gedrenkt zijn geweest. Maar laat U niets wijs maken-: minstens 91% van de pret staat er niet inU moet eens opletten, of erin vermeld staat, dat de Heren 's nachts om 1 uur het Vredenburg op stelten hebben gezet. De politie moest overuren maken en zelfs onze Ambassadeur van Wel levendheid, die bekend staat om zijn beschaafd voorkomen, werd gewoon door 2 jonge agentjes mee naar het bero geslierd, met de mededeling: dat het nu maar eens uit moest zijn met die studentikoze grappen!" „Nouhad de inspecteur ge weifeld, „Studenten tegen Dréés an." Voel-U? Over zulke dingen mag ik toch niet schrijven? Ik heb ook twee grote zoons, dus laat die Drees- studenten hun pleziertjes Nee, ik ben maar „Aangetrouwd", een titel, die ik mij in de grijze oud heid heb aangematigd, om mijn be scheiden plaats bij A.F.C. aan te ge ven. Maar de tijden veranderen. Met genoegen heb ik gezien, dat er een frisse wind door de Schakel waait: de versjes van „Een Vriendin", fris en onbevangen en bovenal: A.F.C.- minded. Met een glimlach herkende ik de versjes, zoals ik vroeger óók over voetbal placht te schrijven, voordat ik door de ups and downs van het A.F.C.-leven gemangeld en gelouterd werd. Oneindige pret heb ben we vroeger gehad, daar schieten woorden te kort. Maar nu draag ik graag de toorts van het „Brandende Vuur" over aan „Een Vriendin", die U méér over het artikel Voetbal zal kunnen vertellen dan ik. En is „Een Vriendin" niet een modernere versie van EEN AANGETROUWDE? (tegen Dréés an P.S. Nou ja, die knóópNatuurlijk had ik met de eerste blik doorzien, dat het een he-knoop en géén she- knoop was, maar zoals nu weer „Een Aangetrouwde" dat pleegt te doen, vroeg ik: „Waarom moet ik nu altijd een knoop van een vrouwmens in je wagen vinden!?!" „Zal je het gedonder hebben dacht die arme man van mij, en toch knipperde hij niet met de ogen. Ja, zo glashard zijn VETERANEN. Nou ja, de één neemt de Drie- Happen-Proef en ik de Knopen- Proef De knoop himself is 'trouwens al terecht, Jopie van der Valk zal oprecht blij zijn, dat ze hem weer aan de Demi van haar man kan naaien, met groen ijzergaren EEN AANGETROUWDE. Bells again. Op 18 September j.l. is Jan de Waal getrouwd met Ank Nagtegaal. Jan is bekend door twee dingen. Of neen, eigenlijk door één ding, n.l. door zijn spel. Zowel op het groene veld als op de accordeon kenmerkt zijn spel zich door slingerachtige be wegingen van onderscheidenlijk zijn slanke lenige lichaam en zijn slanke lenige vingers. Jan kan de laatste tijd zijn draai niet zo goed vinden. Een tamelijk hardnekkige blessure is daar schuld aan. Misschien helpen de goede zor gen van zijn gade hem daar nu over heen. En dan wee de spillen der tegenpartijen. Intussen de hartelijke gelukwensen. Otto de V7. Deze signatuur mochten we ge durende enige tijd onder artikeltjes aantreffen, welke er meestal niet om logen. Otto de Vries, want daar staat deze signatuur voor, houdt er van om de zaken bij de naam te noemen. Ik zou langs een omweg kunnen beweren, dat volksvijand No. 1 hem van ons weg heeft gedreven, zodat we zijn pittige artikelen gaan mis sen. Otto, die onderwijzer is, gaat sa men met zijn vrouw in Alblasserdam wonen, daar hét plaatselijke ge meentebestuur hem behalve een betrekking ook een woning kan bieden. Otto, succes in Zuid-Holland. We horen nog wel van je. Aangetrouwde. Lotte Nesenberend, die al een eeuw (overigens zonder ouder te worden) onder deze naam in dit Maandblad publiceert, wil kennelijk een streep onder haar werkzaamhe den zetten. Dat stelt ons enigszins teleur. Wij genoten altijd zo van haar stukjes en daarbij komt, dat wij van mening waren, dat over drie voet ballende mannen in één gezin hele boeken te vullen waren. Interessan ter kan bijna niet, want wat is im mers belangwekkender dan het kijken in een spiegel. Lotte, de redactie van „De Scha kel" dankt je vóór hetgeen je voor A.F.C. hebt gedaan. We weten, dat het je vooral de laatste jaren, gedu rende welke je niet meer zo „in" was veel zweetdruppels kostte. Of we helemaal niets meer van jouw hand zullen lezen dienen we af te wachten. Daarover praten wij nog. Laat mij tenslotte de door jou uit gedachte slogan nog eens vet onder aller ogen leggen: A.F.C. moet van de Liefde leven. J. T. S. MARATHONWEG 64 AMSTERDAM-Z. TEL. 713308 Kanaalstraat 132, Amsterdam-W. Telefoon 807 1 0 Uw adres voor beter drukwerk 4

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 4