U/at iedere A.F.C.-er behoort te u/eten Onze jeugd BeQunstiGino van onze aöveRteeRöeRS, houöt; öe schakel in stanö ONZE secretaris had volkomen ge lijk toen hij in zijn jaarverslag inzake het eindresultaat van ons eerste elftal de opmerking maakte, dat men zich niet aan de indruk kon onttrekken dat een betere plaats op de ranglijst binnen het bereik der mogelijkheden heeft gelegen. Inder daad, wanneer men zich het verloop van sommige wedstrijden uit het af gelopen seizoen weer eens voor de geest haalt, wanneer men de sterkte onzer verschillende tegenstanders met elkaar en met ons elftal verge lijkt, dan moet wel tot de conclusie komen dat zelfs een kampioenschap zeker niet onbereikbaar ware ge weest. We hebben trouwens ondanks het feit dat geregeld punten werden verloren, lang genoeg tot de kans hebbers behoord. Neem b.v. eens de wedstrijd Zee- burgia uit. Ongetwijfeld is Zee- burgia een van de meest homogene ploegen in onze afdeling gebleken en ook in die wedstrijd maakten de Zee- burgianen een veel sterkere indruk. Maar toch kwamen ze zeer moeilijk tot scoren en bij de gemaakte doel punten speelde het geluk een waar lijk niet onbelangrijke rol. Ongetwij feld was het spoedige uitvallen van Kees Bouwens en de onvoldoende ver vanging van grote betekenis. Maar toch was ik (en velen met mij) er van overtuigd dat door een andere verdeling der krachten, welke juist door die ongelukkige wijziging nog sterker geboden leek, alle kans op een beter resultaat had bestaan. Zulke momenten zijn er meer ge weest, doch nakaarten heeft geen zin. Het voorgaande is dan ook aller minst als critiek bedoeld. We zouden anders nog over sommige schijnbaar zo lusteloos gespeelde wedstrijden kunnen mediteren. Wanneer ik als het ware terloops op het verleden teruggreep, dan is hiervan de bedoe ling des te duidelijker erop te wijzen, dat wij het alleen van de toekomst moeten hebben. En aangezien de toe komst aan de jeugd is, zal de leiding onzer vereniging in al haar facetten er meer dan ooit op bedacht moeten zijn de jeugd actief in te schakelen. Men zegt wel eens dat de tegenwoor dige jeugd geen idealen meer heeft. Deze uitspraak lijkt mij aanvecht baar. Het ware m.i. beter te zeggen dat zij waarschijnlijk andere idealen als wij vroeger hadden, nastreeft. Op verschillend terrein van het maat schappelijk leven komt dit tot uiting, doch mij dunkt dat dit voor zover het lidmaatschap onzer amateur voetbalclub betreft, zeker niet het geval behoeft te zijn. Het amateur zijn en -blijven is op zichzelf immers reeds een ideaal, en een heel mooi ideaal ook. Welnu, meer dan ooit zal het stre ven van de leiding, d.w.z. van Be stuur, commisies, elftalleiders en vooral niet te vergeten van de aan voerders, erop gericht moeten zijn dit amateur-ideaal aan te kweken, te stimuleren en zo goed mogelijk tot verwezenlijking te brengen. De oude ren mogen er zich voor hoeden de jongeren te lang als jeugdig en on ervaren te beschouwen, terwijl die zelfde jongelui buiten de vereniging al lang met beide voeten in het maatschappelijk leven staan. Geef hun toch de mogelijkheid zelf actief aan het wel en wee van onze club, die ook hun club is, mee te helpen. Dat geeft voldoening en stimuleert. Dan zullen ze er ook trots op zijn lid van A.F.C. te wezen en behoeven ze zich niet te verbeelden, dat A.F.C. blij moet zijn hen onder haar leden te mogen tellen. Men heeft meer aan een kleiner aantal knapen, die in hun sport en voor hun club iets willen be reiken dan aan een massa die het wel gezellig vindt bij A.F.C. te verke ren en zolang het mooi weer is waar achtig nog wel een balletje wil mee trappen ook. Natuurlijk zijn het allemaal waar heden als koeien en toch lijkt het mij niet ondienstig aan het begin van een nieuw seizoen erop te wijzen. Wan neer straks de aanvoerders van hoog tot laag worden gekozen, dan mo gen vooral voor die elftallen die niet zozeer in het brandpunt der be langstelling staan zulke jongens worden gekozen, die van hun elftal een winnend team van vrienden wil len maken. Die in en buiten het veld animo weten te kweken. Jongens die niet met woorden, doch met daden laten zien: „we gaan ervoor". En dan valt er voor onze goede oude A.F.C. in het komend seizoen nog iets goeds en moois te bereiken. I. H. GALAVAZI. VOOR de aanvang van het seizoen past het de verschillende elftal commissies, gelijk een kabinetsfor mateur, zich een zeker programma te scheppen als richtlijn voor de na derende competitie. Vooral met deze intens hete zomer viel het de Jeugd commissie niet mee de gedachten reeds naar het voetbalspel over te schakelen. Gelukkig echter kwam een de pressie uit iedere richting, zodat de eerste jeugdcommissie-vergadering met koel hoofd kon worden bijge woond. Hierbij kwam dan ook als resultaat van de besprekingen naar voren, dat het „zwaartepunt" in de nabije toekomst enigszins verlegd zal worden van de oudere groepen Junioren naar de jongere Junioren en welpen. Derhalve zult U in het aankomen de seizoen een groot aantal welpen wedstrijden vastgesteld vinden in het kader van een welpencompetitie- programma binnen de A.F.C. De wel pen zullen daartoe in het najaar en het voorjaar van 1957 een aantal onderlinge wedstrijden moeten spelen op de Zaterdagmiddagen. Teneinde de afwikkeling hiervan vlot te doen verlopen, zullen wij vele medewer kers kunnen gebruiken, die de leiding op deze middagen niet tot een op offering van enkele uren, doch tot een prettige ontspanning van één en kel uurtje zullen maken. Mag de Jeugdcommissie ook eens op Zater dagmiddag op Uw belangstelling rekenen Jammer genoeg zullen wij Jacques Kohier nog even moeten missen, daar ons dribbelaartje momenteel de zustertjes in het Sophia Zieken huis te Zwolle nog bezig houdt. Sterkte Jacques en we hopen je weer spoedig te kunnen opstellen. Welpen, jullie zullen wel meteen kunnen voet ballen en dat is een groot voorrecht! Helpt onze Jacques ook door de moei lijkheden heen (zoals je dat ook altijd in de wedstrijden zou doen) en laat hem eens iets van je horen. Afge sproken En dan onze Zondagswedstrijden. Natuurlijk is met een aantal elftallen ingeschreven in de competities van de K.N.V.B., Afdeling Amsterdam. In dien alle spelers opgesteld kunnen worden in de Junioren, die er qua leeftijd in thuis behoren, dan mogen wij een succesvoller seizoen tippen voor zowel Junioren Al als BI, het geen dus maar heel erg gematigd optimistisch genoemd kan worden. Alvorens wij echter aan deze com petities én later de tournooien zullen gaan deelnemen, zal er eerst een periode van voorbereiding moeten zijn. Deze bestaat niet in de aller eerste plaats uit oefenwedstrijden, doch meer uit trainingsbezoek. Hoe wel de training reeds enige weken mogelijk was voor diverse jongelui, was de belangstelling, mede door vacanties, nog matig. Nu allen echter aan de training kunnen deelnemen, zoals wij kortelings konden lezen uit het trainingsprogramma, opgenomen in het Bulletin, verwacht de Jeugd commissie een grote opkomst en op ijverige deelname te mogen rekenen. Hiervan zal mede de opstelling van de elftallen afhangen. H. VAN TEUNENBROEK. 3

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 3