Nette en Nuttige Notulen-Notities Bequnstiqinq van onze aöveRteeRÖeRS, houöt öe schakel in stanö 2 after the affairs of your Club. Help them, give them all your support and go out on to the field to try to win. If you do not at first succeed why worry, so long as you are a happy Club, success will come if you all pull together. Good players can be attracted to a Club if they know it is a good sporting and social Club. There is a slogan or saying in this country: "To help and not to hinder". If every member adopts this slogan you are bound to succeed. So now, A.F.C. "Altogether" and let us hope that the coming season will bring new fortunes to this grand Club. With best wishes, (signed) George Wodehouse. A.R.O.L. Nog enkele dagen en ons A.R.O.L.- tournooi wordt weer gehouden. Reeds is de training sinds enkele weken her vat, met na een aarzelend begin be vredigende opkomst en zijn enkele oefenwedstrijden gespeeld. De animo onzer spelers is verheugend. Dit geeft de burger moed voor de komende competitie. Want meer dan ooit geldt, nu enkele betere voetballers de verleiding die van betaald voetbal uitgaat niet hebben kunnen weer staan, dat alleen een elftal van men sen die goed met elkander overweg kunnen, die bereid zijn om de tekort komingen van hun medespelers zo veel mogelijk aan te vullen, die een fout bij hun eigen partij niet met een vloek en een grauw beantwoorden, doch met een opbeurend woord en die bovendien bereid zijn zich opoffe ringen voor hun club te getroosten, kans op succes heeft. Verleden jaar leidde de betere geest in het eerste elftal reeds tot een derde plaats op de ranglijst. In dien doorgegaan wordt op die weg, moet het eerste klasseschap binnen ons bereik liggen. En dat doel moeten wij ons steeds voor ogen stellen wil len wij als voetbalclub blijven mee tellen. Een woord van hulde aan de func tionarissen die druk in de weer zijn om onze A.R.O.L. weer op rolletjes te doen verlopen, is hier zeker op zijn plaats. Het zijn bescheiden wer kers, die populair gezegd „service geven zonder drukte". Verleden jaar was de opkomst van onze eigen leden bij de A.R.O.L. te leurstellend. De A.R.O.L. is tegen woordig meer dan ooit een voetbal festijn voor onze gasten en voor onze eigen leden. Moge dit jaar geen A.P.C.-er bij de A.R.O.L. ontbreken, mogen de weergoden ons eindelijk eens goedgezind zijn, moge de strijd sportief verlopen en mogen alle deel nemers en organisatoren straks met genoegen op een geslaagd tournooi terug zien. Ten slotte voor onze jon gens: Good Luck! Diep voelen wij allen mee met de familie Kohier, die getroffen is door de ernstige ziekte van hun zoon, ons adspirant-lid Jacqie, die nu in het Sophia Ziekenhuis te Zwolle ver- EIND Augustus. Zo langzamerhand maken wij ons weer op voor het seizoen 1956/57. De amateurcompeti tie vangt wel eerst op 16 September a.s. aan, doch het zal U wel bekend zijn, dat de Elftalcommissie en onze trainer, de Heer Chris Geluk, reeds lang begonnen zijn de spelers op het volgende seizoen in de vorm van training voor te bereiden. Zo speelde een A.F.C.-combinatie op Zondag 19 Augustus j.l. een nuttig oefenpartijtje tegen H.B.C. en nam het eerste elftal Zondag 26 Augustus deel aan het Zilveren Westerkerktournooi van De Spartaan. En dan ons A.R.O.L.- tournooi. Dit jaar wordt het gehou den op de Zondagen 2 en 9 Septem ber a.s. op ons terrein aan de Zuide lijke Wandelweg. Na loting werden vastgesteld voor Zondag 2 Septem ber: 11.00 uur H.F.C.Zeeburgia Scheidsrechter Horn; 12.20 uur Quick (den Haag)A.F.C. Scheidsrechter Kraay; 13.40 uur D.W.V.R. et Velocitas Scheidsrechter Horn; 15.00 uur H.B.S.Frisia Scheidsrechter Kramer. Voor de pauze-vulling van de tweede A.R.O.L.-dag hebben wij de Dames Handbalclubs Zeeburg en Sagitta bereid gevonden haar eerste competitiewedstrijd op ons terrein te spelen, zodat dit tussen de voetbal wedstrijden een aardige onderbreking belooft te worden. Een zeer aantrek kelijk programma dus en er rest ons nog slechts te hopen, dat wij deze dagen met goed voetbalweer begun stigd mogen worden en als het kan, ook nog wat publiek mogen trekken. Inmiddels is verder de competitie indeling bekend geworden, die wij U hieronder laten volgen. District West I, 2e klasse B: A.F.C., Baarn, D.C.G., H.F.C., H.M.S., Holland, J.S.V. (Jutphaas), O.V.V.O., De Spartaan, T.O.G., V.V.A., Water graafsmeer. Zoals U ziet op J.S.V. na allemaal oude bekenden. Zeeburgia promoveer de naar de eerste klasse en reeds nu wensen wij onze oude tegenstanders heel veel succes in de le klasse. Dat H.F.C. wederom bij ons in de af deling is ingedeeld, kunnen wij niet anders dan toejuichen, terwijl wij ook gaarne van harte De Spartaan en T.O.G. in onze afdeling welkom heten, alhoewel het voor De Spar taan wel erg bitter moet zijn, weder om naar de tweede klasse gedegra- pleegd wordt. Gelukkig is er voor uitgang en ook vanaf deze plaats wens ik de moedige jongen het aller beste en een voorspoedig herstel. HENK KAPPELHOFF deerd te zijn. Hoe het ook zij, een prettige afdeling en wij hopen dan ook prettige en sportieve wedstrijden tegen onze tegenstanders te spelen. Reserve Derde Klassen: Afdeling D: A.F.C. 2, Amsterdam 3, A.P.G.S. 2, K.B.V. 2, N.F.C. 2, S.D.W. 2, De Spartaan 3, Swift 2, T.O.G. 2, Uit hoorn 2, Zeeburgia 2, Z.S.G.O. 2. Afdeling E: A.F.C. 3, de Germaan 2, J.O.S. 2, 0.V.V.O. 3; Rapiditas 2, R.K.A.V.I.C. 3, T.I.W. 2, V.V.A. 3, Watergraafs meer 3, W.M.S. 2, Zeeburgia 3, Z.S.G.O. 3. Afdeling C: A.F.C. 4, D.C.G. 3, D.W.V. 4, E.V.C. 2, 1.V.V. 2, de Meteoor 2, Nautilus 2, de Volewijckers 4, V.V.A. 4, V.V.Z. 2, IJ-Boys 2, Zeeburgia 4. Ook over deze indelingen mogen wij niet mopperen. Het tweede heeft slechts één wedstrijd buiten de stad, n.l. Uithoorn 2, het derde eveneens één wedstrijd tegen Rapiditas 2 en het vierde drie wedstrijden t.w. tegen E.V.C. 2, I.V.V. 2 en V.V.Z. 2, zodat wij dus aan de uitwedstrijden niet veel ten koste behoeven te leggen. Personalia. De A.F.C.-familie is kortelings weer uitgebreid door de komst van Arnold, zoon van de Heer en Mevr. GalavaziBruseker. Fred van Soomeren en Rietje Schimmel hebben een zeer belangrijke beslissing genomen. Zij hebben be sloten het wel en wee met elkaar te delen en stappen op 31 Augustus in het huwelijksbootje. En nu hebbgn wij U nog een hele nare mededeling te doen. Jacques Kohier, één van onze welpjes, is tij dens zijn vacantie in Epe zo ziek ge worden, dat hij in het Sophia Zieken huis te Zwolle moest worden opgeno men. Daar is hij nu al weer paar weekjes en begint al weer iets op te knappen. Kleine Jacques is zeer moe dig en daarom gaat het ook zo goed met hem. Maar hij zou het zeer op prijs stellen van zijn vriendjes en ook van andere A.F.C.-ertjes eens een prentbriefkaartje te mogen ontvan gen. Toe jongens, doe dat eens. En Jacques, je weet het, hè? Rechter hand, vuist en duim in de hoogte. Zo'n flinke jongen verwacht de A.F.C. van je, dat je zult zijn. We willen je weer gauw op de Wandelweg terug zien. Het beste, kereltje! VéTé.

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 2