halus-lamp ha-ha slot On dit et datjes Drukkerij Joh. Meijer Zoon 't is mei sizzen net te öwaen Wedding bells again DAT is me toch wat met the old gang van mij. Nu zijn het weer de vrienden Gerrit Hoogenstrijd en Miel Schaap, die hun lot verbonden hebben met dat van het meisje hunner keuze. Met Gerrit mocht ik voor het eerst kennis maken na zijn terugkeer uit Indonesië, alwaar hij deel had uit gemaakt van onze Heeren Zeventien. Deze kennismaking geschiedde op het door de toenmalige Commissie Indië aan deze Heeren aangeboden afscheidsavondje. Een avondje, dat voor mij qua sfeer en qua geest nog altijd hèt avondje in A.F.C.-verband is geweest. Gerrit Hoogenstrijd strijd, althans in onze gelederen niet zo hoog, n.l. in het Zaterdagmiddag elftal, maar hij doet het met hart en ziel en wie weet, wat hij nog meer gaat doen. Gerrit en Mevrouw Hoo genstrijd, van harte gelukgewenst. Miel Schaap kwam enkele jaren geleden over, van de Zaan. In diver se elftallen is hij een gewaardeerde kracht geweest. Wij hopen, dat hij dit nog lange tijd zal blijven. Per slot van rekening heeft de Mayflower wel grotere afstanden overbrugd dan de afstand, welke de Zaan van de Amstel scheidt. Miel Schaap nam het initiatief om het Bestuur ter gelegen heid van ons zestigjarig bestaan een album met foto's der elftallen aan te bieden. Met medewerking van Jan Vermeulen en Karei Brand slaagde de opzet wonderwel. Daarvoor ver dient hij ons aller dank. Ook Miel en zijn vrouw proficiat. Old Pete 70 Wie kent niet de rijzige gestalte van een onzer oudere leden, die toch maar telkens weer de moed en de energie opbrengt om op gelegenheden als vergaderingen e.d. te verschijnen en daar als het moet nog zijn woordje te doen. Zelfs de clubavonden pleegt hij nog vrij geregeld te bezoeken. En toch is hij onlangs zeventig jaar ge worden. In een der vorige afleverin gen van Uw clubblad werd zijn ver dienste reeds gememoreerd in ver band met het Jubileum van Kenne- merland. Ik moge hier derhalve vol staan met Piet Heimig nog vele jaren toe te wensen. Gezelligheid Wat is het toch altijd weer prettig te constateren, dat de redacties <Jer grote dagbladen hun best doen om ons, argeloze lezers, behalve het grote wereldnieuws ook een zekere gezelligheid te bieden. Dit geldt uiter aard voor elke lezer (es) in het alge meen. Voor ons A.F.C.-ers is er echter meer. Werden we al meerdere malen door middel van de portretten van Ober Piet van de vroegere Nor mandie of van barman Nico van Place Pigalle herinnerd aan de heer lijke losbandige jaren, toen wij en een aantal A.F.C.-ers met ons deze etablissementen min of meer regel matig plachten te bezoeken; de laat ste weken stelt men ons zo maar vis vis met personen, die ons bij wijze van spreken nog veel nader aan 't hart liggen. En al brengt de aanblik van Me vrouw Sinot of Mevrouw Steensma ons nou niet direct een zekere los bandigheid te binnen (wat de laatste betreft zou ik het persoonlijk eerder gebondenheid willen noemen), het verhoogt voor de A.F.C.-ers de gezel ligheid van het krantje. Co weer in het Oranje. In de wedstrijd van het Nederland se elftal, welke op 30 Mei j.l. werd gespeeld sloeg onze Co weer een goed figuur. Schotland bleef o.a. dank zij zijn spel naast ons nationale elftal. Dat de Roodeschoolse of Koe- wachtse lezer van Sport-Sportwereld nu de indruk, heeft, dat de kleuren van ons clubshirt wit-rood-wit zijn kan de voldoening over Co's spel niet verminderen. De laatste loodjes De lagere elftallen hadden na het verschijnen van de Mei-Schakel nog wat restanljes af te werken. Van in vloed op de stand waren de resul taten niet meer. Het is dan ook slechts voor de statistiek, dat ik hier nog even de mij bekende uitslagen vermeld. A.F.C. IIA.P.G.S. II 22, A.F.C. Ill—V.V.A. III 3—2, A.F.C. IVKennemers III 03, D.W.S. VI—A.F.C. V 2—3. Voor de standen moge ik U naar een der andere bladzijden verwijzen. Stijlbloempjes op het sportveld (J. N. H.) In Sport-Sportwereld lazen we onlangs: „Emma moest zes maal bukken". Voor een jonge vrouw is dat zo erg niet. Erger wordt het als we even verder lezen: „Emma leed aan steriele eigenschappen". Dat is regelrecht zielig voor die arme Emma. De Sportkroniek van dezelfde datum weet te berichten: „Een schot van Clavan werd door een dwarsligger gekeerd". Zeker ver naast en op de spoorbaan terecht gekomen. En wat te zeggen van deze zin snede: „De Hagenaars legden fluwe len combinaties op het veld". Dat moeten dan wel combinations ge weest zijn. Ziekenboeg Onze international Co Bouwens moest zich onlangs op doktersadvies van zijn blindedarm laten ontdoen. De operatie is prachtig geslaagd en Co geniet alweer van de „zomer" in zijn buitenhuisje in Egmond, in ge zelschap overigens van een aantal „magen en verwanten". Co, gefelici teerd. Rob de Jong, prominente van Uw derde en U persoonlijk misschien bekend door zijn optreden als inval ler-linksbuiten in de laatste thuis wedstrijd tegen Volendam (door ons met 10 gewonnen) bevond zich bij het ter perse gaan van dit nummer, in het Juliana-ziekenhuis in de Ter Haarstraat. Ook hij wachtte op een ingreep, n.l. het wegnemen van een paar nier stenen. Wij hopen, dat ook hij weer spoedig zijn plaats in ons midden kan innemen. Hij volgt dan als Robert Nierstei- ner zijn meer bekende voorganger Wilhelm op. Wat A.F.C. betreft, aan meer telgen uit dit geslacht bestaat geen behoefte. J. T. S. Kanaalstraat 132, Amsterdam-W. Telefoon 807 1 0 Uw adres voor beter drukwerk Als U reeds een gebruikt, koopt U dan ook een 6

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 6