De Jeugd In Memoriam Nico Scheepens Bequnstiqinq van onze aóveRteeRóens, houöt öe schakel, in stanö Y^AN ons is, nog onverwacht, op 69-jarige leeftijd heengegaan, ons ere-lid Nico Scheepens, broer van Peet en wijlen Schaf, die van zijn jeugd af lid is geweest van onze vereniging en steeds een warme belangstelling had voor alles wat A.P.C. en A.C.C. betrof. Tientallen jaren lang was hij een trouw bezoeker van wedstrijden en clubavonden. De vereniging erkende zijn verdiensten door hem in 1945 tot ere-lid te benoemen, waarna hij schier elke bestuursver gadering bijwoonde, totdat zijn gezondheid hem niet meer toestond in ons midden te vertoeven. Opnieuw is een van de oude garde van ons heengegaan, opnieuw moeten wij node een lid van de familie Scheepens missen. Beste Nico, rust in vrede. HENK KAPPELHOFF. lyru het seizoen voor onze ver- J-* eniging, ja zelfs voor de semi- profclubs, voorbij is, willen wij u het genoegen niet onthouden, een ge degen overzicht van de verrichtingen van onze jeugdelftallen gedurende het afgelopen seizoen te kunnen lezen. Voor wat betreft de eindstanden mogen wij U natuurlijk verwijzen naar elders in onze nog altijd onvol prezen Schakel. Jeugdklasse In de Jeugdklasse kwam ons Junioren A 1 elftal uit tegen totaal dertien tegenstanders in een halve- voorcompetitie. Veel eer viel er niet te behalen, gezien de enkele over winningen, doch de jongens herstel den zich fraai in de zgn. na-com petitie (wederom een halve), door van de zeven deelnemende verenigin gen op de tweede plaats te eindigen. Slechts werd verloren van de „kam pioen" D.W.S. in een uitstekende wedstrijd, waarin wij ook lange tijd zeer goede kansen hadden. De uit slag had dan ook net zo goed anders om kunnen zijn. Lange tijd heeft Uw Jeugdcommis sie de stille hoop gehad U één of zelfs twee kampioenselftallen te kun nen presenteren, daar de start van onze Junioren A 2 en 3 zeer goed was. Jammer dat beide elftallen in de loop van het seizoen danig ver zwakt raakten, aan de ene kant door dat jongens, die voor hun eind examen zaten, niet voor verdere opstelling in aanmerking wensten te komen, anderzijds doordat in de „slecht-weer-periode" diverse jonge lui het niet nodig oordeelden acte de présence te geven, zodat hun sport vrienden voor de moeilijke taak stonden een soms ongelijke strijd aan te binden. De Jeugdcommissie stelt zich op het standpunt, dat deze knapen toch weinig ambitie in hun sport hebben en het derhalve niet als een straf zien voor enkele weken slechts als reserve opgesteld te wor den. Er zal in het komende seizoen naar worden gestreefd slechts die jongens op te stellen, die werkelijk iets voor hun sport over hebben en niet alleen mentaal, doch ook voet- bal-technisch met hun vrienden een werkelijk team vormen. Wij hopen hiermede te bereiken, dat aan het einde van het komende seizoen ge meld kan worden, dat wij één (of enkele?) kampioenselftal(len) in een A.F.C.-shirt over de weide hebben zien huppelen. Nu beperkten de re sultaten van de Junioren A 2 en 3 zich slechts tot een eindstand in de goede middenmoot. Aardige en soms zelfs goede wedstrijden werden echter door beide elftallen gespeeld en dat is toch wel een prettig bericht over onze „jeugdreserves". De B-Junioren Onze Junioren B 1 speelden zowel in de competitie, als in de tournooien, weinig overtuigend en konden van het begin niets anders doen dan zich met de rode lantaarn tevreden stel len. Jammer, want ook deze jongens betekenen voor onze A.F.C. de toe komst, doch het merkwaardige feit doet zich voor, dat wij in de leeftijd van 14 en 15 jaar zeer weinig wer kelijk voetballende leden bezitten. Daaruit is het dan ook te verklaren, dat ons elftal Junioren B 2 zich slechts één plaats van nummer laatst in de afdeling kon distanciëren. Dan deed het hoogste elftal van 1213 jaar, Junioren B 3, het beter en belandde, na een zeer zwakke start, op de vierde plaats. Junioren B 4 kwam in een zeer kleine com petitie uit en trof het niet met haar zeer sterke tegenstanders. Van daar dan ook de laatste plaats, welke door ons wordt bezet. Al met al zijn wij gemiddeld nog niet eens aan een gelijkspel gekomen en dat is, als wij de resultaten van alle jeugdelftallen gedurende de ge hele competitie bij elkaar nemen, toch wel de minimum taak, die wij (maar vooral de spelers) voor ogen moeten houden. Wij willen hier niet verzuimen te vermelden, dat de samenwerking in de Jeugdcommissie zeer prettig was en ons de beste verwachtingen ver schaft voor een gunstige opbouw van een succesvolle jeugdafdeling van ons aller A.F.C. Prijsvraag. De antwoorden op de vragen uit onze laatste Schakel luiden: 1. Ja, het doelpunt is inderdaad geldig, want zodra de bal een volledige omwenteling heeft ge maakt, mogen de andere spelers binnen het strafschopgebied komen. Er is echter één uitzon dering, n.l. als de speeltijd voor het nemen van de strafschop is verlengd, dan geldt tijdens deze verlenging slechts het resultaat van de eerste trap, waarna de wedstrijd beëindigd is. 2. Er mag geen invaller komen; een speler mag uitsluitend ver vangen worden, indien hij door een tijdens de wedstrijd opge lopen blessure niet verder kan spelen. 3. a. Wanneer zich 2 of meer tegen standers tussen hem en de doel lijn van de tegenpartij bevinden. b. Bij een hoekschop. c. Bij een doelschop. d. Bij een inworp. e. Wanneer de bal voor het laatst door een tgenstander is ge speeld. f. Bij een scheidsreehtersbal. g. Wanneer de speler zich op eigen speelhelft bevindt. In verband met de komende vacan- ties zullen wij hier geen nieuwe vragen publiceren. De koplopers in onze prijsvragen- reeks lieten de volgende punten voor zich afdrukken Björn Nesenberend 3 punten Bob Bremer 2% Carlo Piepers 2% De eindstand is hierdoor geworden: 1. Bob Bremer 11% punten 2. Carlo Piepers 10% 3. Björn Nesenberend 7 Björn dient zich even met de Heer v. d. Heul in verbinding te stellen, terwijl de eerste en tweede prijs winnaar bij de kaartjes-aanvrage voor de eerste interlandwedstrijd in het nieuwe seizoen in Amsterdam in contact dienen te treden met onder getekende. En zo besluiten wij dan deze bij drage aan de zomer-Schakel met alle leden, die zich nog niet in een wel licht natte vacantie hebben gestort, een zeer prettige en zonnige vacantie toe te wensen, wellicht worden wij bij de onze dan ook niet vergeten. H. VAN TEUNENBROEK. 3

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 5