j.h. esseu Boeiende Algemene Vergadering tteimu/ee COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN heuenqRacht 92 't is mei sizzen net te öwaen VOOR profs, na een loodzwaar seizoen, is het hierboven weer gegeven woord met betrekking tot de voetbal, een begrip dat niet ge kend wordt; echter voor ons amateurs is het een gevoel, dat met veel moeite verdrongen moet worden. Luister naar de wederwaardig heden van een voor de massa naam loze voetballer op een zonnige zomer se Zondag, nadat de bal reeds enkele maanden zacht ligt te worden in een donker en bedompt hok. De ochtend zal dan deels gebruikt worden om de ,,day after the night- before''-gevoelens te verdoen. Op een gegeven ogenblik zal er met gewat teerde ogen schuchter geknipperd worden tegen binnendringend zon licht, geconcludeerd worden dat de dag 'reeds aangebroken is, de „night- before" tonelen passeren onwillekeu rig de revue, soms wrang en bitter, soms happy en gay, eventuele af spraken worden moeizaam herinnerd, waarna de gordijnen geheel open gedaan worden en het warme zonlicht de blote bast beschijnt. Dit doet goed. „Strandweer", denk je, maar als het' oog boven enkele verre daken enige witgrijze koppen ontdekt, verdwijnt ook deze gedachte. Een nieuwe ge dachte dringt zich op, „is er ergens een sportief evenement?" De zeer langzaam op toeren komende herse nen herinneren zich niets en geven dit conform door. „Gij zult zelf iets moeten verzinnen". Met deze sug gestie onder je arm begeef je je naar het waswater om je weer geheel mens te laten worden. Een spiegel kijkt je hulpbehoevend aan, met een onuitgesproken vraag in de ogen. „Heimwee", denk je, „je hebt heim wee naar het leer. Ga maar zomer sporten, dan doe je nog iets nuttigs voor je lichaam, ga maar tennissen. Goed, goedik ga wel tennissen, eerst nog een stukkie eten". De fleurige toiletjes op het rode gravel doen je humeur goed en je nodigt je voetbalcollega uit om er tegelijkertijd maar eens een paar sets tegen aan te gooien. Slinks wordt er af en toe tegen een „ball-over" aan geschopt ter deponering aan de rechtvaardige eigenaar. Van die ge legenheid maak je gebruik om stie- kum je richtingsgevoel te controle ren. „Not so bad", think je, want je blijft in style. „Left leg still weak, ietwat bijschaven". Tjonge, dat was een mooi balletje om in één keer op je slof te nemen maar je maakt er een drop-shot-back-handje van, zui ver alleen ter compensatie, 't Humeur kan nog beter worden als twee witte nymphen een uitnodiging doen tot het spelen van een mikst-dubbeltje. Ergens achter het gravel liggen de weidegronden sterk te geuren. Door een hek en een hoop groen zie je -een verlaten goal met een scheef gezakt keetje als achtergrond, een schitterend gezicht, maar je wendt je af en bepaalt je tot je double. Het uiterlijk van de nymphen is niet in overeenstemming met hun spelkwa- liteiten en dat doet er ook niets toe, dat wist je eigenlijk van te voren en je accepteert dat. Toch maak je vlug ger een eind aan het spel en gaat over tot het drinken van vruchten water. Door de bomen dat keetje... blijkbaar werk van de duivel. „Ja na tuurlijk zèg, je hebt een pracht fore hand, je bent de woman with the golden arm, je kan alles, Wimbledon ligt voor het grijpen, hahaha „Welk een geesteskracht", introspec- teer je, „zelf zo triest en dan nog dat meiske aanmoedigen, die er de ballen van kan". Na een laatste vage blik op het duivelskeetje verdwijn je onder de douche met achterlating van een smetteloos hoopje, onbemodderd sportgoed. Als je even later snuivend terugkomt bij dit zielige hoopje zie je hierin een sublimatie van je ge voelens. Waar zijn de aardkluiten, waar is de vette kleihoe lang nog? Kakie. VOOR het laatst door voorzitter Holtzappel geleid, zetten op Maandag 18 Juni j.l. 70 leden zich ertoe om de 17 punten, die de agenda vermeldde, te behandelen. De koele resultaten van de be sprekingen vond U reeds in het week- bulletin en ze worden elders in dit nummer nog eens herhaald. Wij willen slechts even nog het licht laten vallen op de menselijke gevoelens en de uitingen daarvan, zonder welke deze koele resultaten niet tot stand hadden kunnen komen. Daar waren de beide brieven van de captains van het eerste en tweede elftal aan de scheidende voorzitter waaruit bleek, dat ook de voetballen de (ergo jongere) A.F.C.-ers het gewicht van deze vergadering besef ten. Nog gezwegen van de aan wezigheid van een groter aantal, dan we vroeger wel eens meemaakten. Afscheid En dan waren daar de telkens weer even weemoedig makende momenten bij de verschillende speeches, welke het afscheid van voorzitter Holtzap pel omlijstten. Vice-voorzitter Max de Bruin was degene, die enigszins uitvoerig de verdiensten van Holtzappel belichtte. Later namen anderen, onder wie de Heren Esser en Galavazi een bijzon dere kant van het beleid des voor zitters onder de loupe. Voor allen had Nico het passende wederwoord. Maar de manier, waarop hij onze nieuwe president de Heer Henk Kappelhoff zijn taak overdroeg zal de aanwezigen lang bijblijven. Hij verkeerde in de gelukkige om standigheid om bij deze overdracht gebruik te kunnen maken van een symbool, en wel van een zeer bijzon dere voorzittershamer, indertijd door Otto van Rijn geschonken. Deze hamer is die, welke in de ver gaderzaal van het aloude Bellevue door aldaar vergaderende verenigin gen werd gebruikt en dus vanzelf in de handen heeft gerust van bijna al onze vroegere voorzitters. En om dit kleinood vlocht Holtzappel een rede, zoals hij dat slechts doen kan. Niet na te vertellen groots. J. T. S. CHAPEAUX POUR DAMES CHURCHILL-LAAN 75 TEL. 72.71.93 TEL. 418Ó4-42864, BEURS 41057 4

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 4