Aftreden Nico Holtzappel Bekercompetiti'e Persstem Bequnstiqinq van onze aöveRteeRÖeRS, houöt 6e schakel in stanö XXET was al minstens een jaar bekend, dat het zou gebeuren en toch nu het gebeurd is, lijkt het nog onverwacht te zijn geschied. Op 18 Juni 1956 is Nico Holtzappel afge treden als voorzitter van de A.F.C., na de club sedert 1952 in deze functie gediend te hebben. Nu kan ik mij natuurlijk zetten tot het releveren van alle mogelijke ups and downs, welke hij de door hem geleide vereniging zag meemaken. Maar ups and downs zijn in het ver enigingsleven in het algemeen en voor A.F.C. in het bijzonder niet essen tieel. Mij lijkt de grote voldoening voor Nico, dat hij voorzitter mocht zijn, toen A.F.C. haar zestigjarig bestaan vierde. De weken, rond de 18e Januari 1955 zullen hem, ongeacht de ponden, die hij ongetwijfeld moet zijn afgeval len, voor altijd in de herinnering ge grift blijven. Voor de aanwezigen bij het diner in dat jaar was het een aangrijpend en tegelijk vreugdig beeld, toen Nico het gedicht van zijn echtgenote voor las. Zoals hierboven reeds werd ver klaard wil ik de chronologische be schrijving der voetbaltechnische feiten laten rusten tot een volgende gelegenheid en mij bepalen tot de wijze, waarop de persoon Holtzappel ons tegemoet trad. Tijdens de bestuursvergaderingen, waarheen de jarige bestuursleden zich altijd enigszins beschroomd begaven, in de wetenschap, dat het tweede (onofficiële) punt van de agenda (via de privé-agenda) de felicitatie behels de met de daaraan verbonden con sequenties. Op de Nieuwjaarsdagen, wanneer het vaak waarlijk afgestampte club huis luisterde haar de altijd vlot, voor de vuist weg, uitgesproken rede, waarin het wel en wee van het afge lopen jaar de revue passeerde. We denken aan zijn leiding der algemene vergaderingen. Spits en prettig. Zijn replieken, een enkele maal gelardeerd met een uitspraakje van een grote Franse historische figuur, op van uit de vergadering geplaatste opmer kingen. Ik ben verheugd in de gelegenheid te zijn een door onze vriend Jan Ver meulen in een onbewaakt ogenblik genomen foto te kunnen publiceren. Deze foto kan eigenlijk als sym bool dienen voor de manier, waarop Nico Holtzappel als voorzitter zijn A.F.C. is voorgegaan: de idealen, welke zijn grote voorbeeld Schaf, heeft gesteld, op zijn wijze nastre vend. En dat is het grootste compliment, dat wij de oud-voorzitter Holtzappel kunnen maken. Oud-voorzitter, inderdaad, maar tevens sinds 18 Januari 1955, of eigen lijk sinds de daaraan volgende alge mene vergadering, ere-lid. En hoewel andere maatschappelijke verplichtingen, voor het merendeel verband houdende met de dorst naar kennis der opgroeiende jeugd, veel van zijn tijd in beslag nemen, zijn wij er zeker van, dat A.F.C. in de toe komst nooit te vergeefs een beroep op Nico Holtzappel zal doen,. Waar van acte. J. T. S TN onze onnozelheid, dachten we daar, dat de tot stand gekomen splitsing in amateurs- en beroeps afdelingen tegelijk een welkome aan leiding zou zijn voor de eerste catego rie om nu eindelijk eens „het gesloten seizoen" een stevige basis onder het altijd zo frêle gebleken lichaampje te geven. Na 15 Mei of omstreeks deze datum niet meer voetballen en tot 15 Augustus gelegenheid om te gaan cricketten, honkballen, tennissen, zei len en vult U maar aan. Maar wat geschiedt? Vele ama teur-verenigingen, nog nauwelijks bekomen van de emoties van het afgelopen seizoen worden opge schrikt door een persbericht, dat zegt, dat de K.N.V.B. de Beker-com petitie weer zal laten verspelen en wel voor de amateurs tijdens het „gesloten seizoen". Per 15 Augustus moeten 80 clubs zijn overgebleven, teneinde hun krachten met die der profclubs te meten. Even heeft het A.F.C.-Bestuur ge speeld met de gedachte tegen dit voornemen een ernstig protest te laten horen. Onze stem is gebleken, die van de roepende in de woestijn te zijn. Het overgrote deel der ama teurclubs, misschien aangelokt door het vooruitzicht om bij de wedstrijden tegen bekende profclubs zijde te spin nen, schreef voor deze competitie in. A.F.C. volgde dit voorbeeld niet. Geruchten van latere datum willen, in tegenstelling tot recente berichten in de dagbladen, dat deze competitie zal worden verschoven naar medio Augustus. Zou hierin enige waarheid schuilen, dan spreekt het vanzelf, dat ook A.F.C. gaarne voor deze competitie zal inschrijven. J. T. S. TN de N.R.C. van 4 Juni j.l. lazen wij een cursiefje naar aanleiding van het artikel „Uit de Kapiteins hut" in de Mei-Schakel. Ingaande op de suggestie van onze voorzitter betreffende het plaatsen op de beroepslijst van verenigingen, welke het met hun amateuristische principes zo nauw niet nemen, zegt de sportredacteur van de N.R.C.dat hij „al luisterend links en luisterend rechts heeft vernomen, dat er dan heel wat te zuiveren zal vallen, want wat men indertijd heeft kunnen voor zien is op de bitterst mogelijke waar heid uitgedraaid; de scheiding van de zogenaamde bokken en de schapen heeft de schaapsstal niet geheel van vreemde smetten gezuiverd". „Maar", zo gaat deze commentator voort, „tegemoetkomend aan deze suggestie van de heer Holtzappel, ja juist dan, zou de K.N.V.B. zijn technische selectie kwantitatief gaan opvoeren op een manier welke de kwaliteit alleen maar zou kunnen schaden. En daarmee zou hij zijn doel hoger spelpeil en de leeuw wat minder in zijn hemd te laten staan totaal voorbij schieten". Naar onze smaak is dit standpunt voor de K.N.V.B., als hij het al hul digt, volkomen te billijken. Intussen stelt het de kwestie, door de Heer Wijnand in zijn Pickle „Discussie" aangeroerd, in een nog veel scherper daglicht. J. T. S. 3

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 3