e Van „de trap" naar de brug O1 Juli 1956 No. 11 ©it is de Schakel, die komt binden, ©e oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J.Tj. Steensma, 2e v.d. Helststraat 50, Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O. J. v.d. Heul, Gerrit v.d. Veenstraat 118, tel. 714194 TypografieDrukkerij Joh. Meijer Zoon, Kanaalstraat 132, Telefoon 80710, Amsterdam W. 34e Jaargang kP 18 Juni j.l. hebben wij in de jaarvergadering op hartelijke wijze afscheid genomen van onze voorzit ter, Nico Holtzap- pel en hem gehul digd niet alleen voor de belang rijke diensten dit hij aan de A.F.C. heeft bewezen, maar bovenal voor de wijze waarop hij dat heeft gedaan. 4 Juli d.o.v. hebben een groot aantal ere-leden en het bestuur Nico een etentje aangeboden in een der bovenzalen van hotel Schiller en hem bij die gelegenheid doen blijken van hun waardering en toegenegen heid. Als blijvende herinnering werd de scheidende voorzitter namens de aanwezigen, bij monde van Max de Bruin, die deze avond op prima wijze had georganiseerd, een paar gouden manchetknopen aangeboden. Ook hier moge ik nog eens herhalen, dat de gehele vereniging het afscheid van Nico betreurt. Op zijn charmante wijze heeft hij de vereniging uitste kend geleid, geen moeite was hem teveel en steeds was het een voorrecht en een genoegen naar zijn speeches te mogen luisteren. Nico heeft, bescheiden mens als hij is, nóch bij de aanvaarding van het voorzitterschap, nóch bij de uit oefening van die functie, zich zelve gezocht. Bij hem bestond geen eerzucht, doch hij werd gedreven door clubliefde en door een ge voel van plicht om iets terug te doen voor het vele goede dat hij in zijn jeugd in de A.F.C. heeft genoten. En Nico heeft dat gedaan op een wijze, de neef van onze onvergetelijke Schaf Scheepens waardig. Dankbaar mogen wij zijn dat zulk een hoog staand man jarenlang leiding aan onze vereniging heeft willen geven. Wij hopen nog lang van zijn ervaring en verstandige adviezen te mogen profiteren. Ernstig beroep. Mij is nu de moeilijke taak be schoren Nico als voorzitter op te volgen. Ik doe hierbij een ernstig be roep op alle leden om mij en mijn medebestuursleden in onze taak be hulpzaam te zijn. Hebt U grieven, legt ze dan aan mij voor (dat behoeft niet per sé in een algemene vergade ring), blijft er niet mee rondlopen en ga er vooral niet over kankeren. Mede door mijn afwezigheid gedurende een aantal jaren, ken ik vele leden nog niet persoonlijk. Ik zal het bijzonder op prijs stellen wanneer zij op het veld, in het club huis of op een clubavond met mij kennis willen komen maken. Ook de jongeren, ja vooral de jongeren. Want er dreigt een gevaar in onze mooie club, dat er een te grote gaping ont staat tussen de ouderen en de jonge ren. Juist daarom stelt het zo teleur, dat toen enkele weken geleden in meerdere vacatures in bestuur en commissies moest worden voorzien, in vele gevallen gelukkig niet in alle! tevergeefs een beroep werd gedaan op enige jongeren, zodat noodgedwongen teruggevallen moest worden op oudere leden. Ik roep hier in de eerste plaats een hartelijk wel kom toe aan onze nieuwe penning meester, Tonny v. d. Valk en verder aan alle nieuwe functionarissen, speciaal de jongeren. Mogen zij allen hun taak met liefde en animo ver vullen in het belang van de A.F.C. Nieuw seizoen Hoewel wij nog altijd op zomerse dagen wachten, begon Dinsdag 17 Juli reeds de training voor het nieuwe seizoen. Wij hebben Chris Geluk bereid gevonden de training op zich te nemen en bij de aanvaarding van zijn functie wensen wij Chris veel succes. Veel zal daarbij afhangen van de steun die hij ontvangt van voetbal lend A.F.C. en ik doe een beroep op allen die voor de training zijn uit genodigd om zich de lessen van Chris zoveel mogelijk ten nutte te maken, opdat ons eerste elftal komt waar het thuis behoort, in de le klasse ama teurs. Ton Glas en Cor Kerker ben ik dankbaar dat zij hun functie blijven waarnemen; ook hen wens ik; samen met het nieuwe lid Jan Hannema, die ik hierbij eveneens welkom heet, veel succes. Ten slotte wens ik alle leden, c.q. met hun gezinnen, een prettige va- cantie, mooi weer en tot weerziens bij de A.R.O.L. HENK KAPPELHOFF.

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 1