Van £s Net Sïzzen S. TBaarda Afscheid en U/elkom Sower accountancy BLOEMEN VAN BAERLESTRAAT 39. TEL. 720140 't is mei sizzen net te öwaen Daar zal je het hebben, heeft U wellicht gedacht. Ze gaan zich sterk voelen: de Woudstra's, de Scheep stra's, de Hannema's en de Steens- ma's. Zo langzamerhand hebben ze zich een voor een In Bestuur en Commis- sie's gewerkt en daar heb je het lieve leven gaande. Vandaag of morgen drijven ze het zover, dat A.F.C. nog slechts door Friese of althans door Fries-sprekende scheidsrechters be- floten wil worden. De aanvoerders luisteren bij de toss alleen nog naar het Friese equivalent van de woorden: Kop ut.. Weest gerust, mijne vrienden. Et is niets aan de hand. De strijdhond Fryslan Frij heeft er niets mee te maken. Louter en alleen geïnspireerd door de tekst van het door het Leeuwar dense Frisia aan ons geschonken wandbord, hebben we deze spreuk op elke even bladzijde doen afdrukken. Het is 'een zeer goede en voor ons A.F.C.-ers zeer toepasselijke spreuk. Neemt de woorden goed in U op, ook al zult U ze niet alle op de juiste wijze uitspreken. De betekenis is ongeveer zoals Wim Staats ons jaren geleden al eens voor ogen hield: Niet praten, maar doen. (Al zei hij het dan ook een beetje anders). j t S Alhoewel deze beide woordjes in dit nummer van „De Schakel al eens een enkel keertje voorkomen, dienen ze hier weer gebruikt. Ze vormen namelijk het aangewezen kopje voor het volgende. De Zeeburgianen hebben afscheid genomen van de Tweede Klasse en dus van ons. We zién ze natuurlijk nog wel bij het A.R.O.L.-Tournooi, maar tijdens competitiewedstrijden kunnen we ze nog slechts in de Eerste Klasse ontmoeten. En wat De voetbal rolt sindt Mei niet meer, Het is gelukkig zomer weer, Het shirt ligt opgevouwen. De schoenen werden ingevet, En velen grepen naar het bat Want ACC riep zijn getrouwen. Een ander doet aan athletiek En houdt zich daardoor vlug en kwiek, Hij gaat z'n benen strekken. Een tweede zoekt het water op, En kiest verheugd het ruime sop, Of gaat een baantje trekken. Er wordt getennist en men zwemt, Men ligt in luchtig zomerhemd Eenvoudig wat te zonnen. Twee maanden en 't is alweer gedaan Dan treden we voor de Beker aan En wordt er weer begonnen. De zomer is kort, doch vrij en mooi Tussen 't eind van 't seizoen en ,,'t Aroltournooi". EEN VRIENDIN. i houdt ons eigenlijk tegen? De pret tige wedstrijden tegen hen waarin we altijd konden „Voetballen" liggen ons toch nog vers in het geheugen. Het zag er in het begin van de promotie-competitie niet zo roos" kleurig uit, maar ze hebben het toch gehaald, onze witgehemde vrienden Van harte gefeliciteerd met dit prachtige resultaat. Een andere Meerbewoner, T.O.G. heeft ervoor gezorgd, dat het aantal Oostamsterdamse tweedeklassers op drie gehandhaafd blijft. Na een zeer spannende competitie en een (zo op 't oog) minder moeilijke promotie- strijd zag zij ook kans te promoveren. Hartelijk welkom in de U ook zo vertrouwde tweede klasse. J. T. S. MARATHONWEG 64 AMSTERDAM-Z. TEL. 71 3308 10

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 10