ha-ha slot On dit et datjes Mixed Pickles Drukkerij Joh. Meijer Zoon BequnstiQino van onze aövèRteeRöeus, houöt öe schakel in stanö (vervolg) muziek van Bach en Sousa. De Fransen gingen beleefd staan, hetgeen mijn reisgenoten en ik toen ook maar gedaan hebben. Na 'n kwartier discussiëren waren we het er over eens, dat er in de wijs iets te bespeuren was van het Wien Neêrlands Bloed. Zeker zijn wij niet. De K.N.V.B. mag bij dergelijke wedstrijden wel laten weten, dat het Nederlandse volkslied het Wilhelmus is en zo nodig tijdig zorgdragen voor het toezenden van de partituur. De scheidsrechter was prima bij iedere overtreding floot hij driemaal. Misschien dat angst hem parten speelde; voor het publiek was n.l. 'n bordje aangebracht „Respectez l'arbitre". Het vijfde doelpunt heb ik niet gezien; de zeer nauwe boulevards van Maubeuge maakten het nodig tijdig uit de voorwereldlijke verzameling van oud roest (in Maubeuge grootscheeps aangeduid met „les voitures") te verdwijnen. Deze „voitures" waren zo oud, dat zelfs de Duitse soldaten zich geschaamd hebben deze wagens bij hun strategische snelle terugtocht in 1944 te requireren. Ik had gedacht nog wel enkele A.F.C.-ers te zien, maar de eerste A.F.C.-ers die ik tegenkwam, liep ik Maandagochtend in Amsterdam tegen het lijf." 1 April. En Jan Steensma maar grijnzen van plezier. Onze redacteur heeft een speciale gave om 1 April grappen te bedenken. Dit maal was hij zeer goed op dreef met een verhaal over de eerste steenlegging voor de stich ting „Goed genoeg" en dat is ook Wel gebleken, want „het Vrije Volk" heeft Otto v. d. Heul opgebeld met verzoek om nadere gegevens. Otto heeft daarop met een stalen gezicht de reporter verwezen naar Jan Steensma, maar inmiddels heeft de sportredactie blijkbaar lont geroken, want verder gaat de historie niet. Het feit echter, dat een der discipelen van mijn gehaaide vriendje Jan Libèr er ingetrapt is, vervult het hart met vreugde. Wij zullen bij de opening van ons nieuwe complex een speciale plaats reserveren voor de vertegenwoordiger van het Vrije Volk. J. W. Samen Uit (I). r|e tournooien der oude verenigin- -L' gen zijn meestal nog niet afge lopen, wanneer het fluitje van de scheidsrechter de finale heeft beëin digd. Vaak zelfs begint het dan pas goed. We kennen dit van ons eigen A.R.O.L.-Tournooi, nietwaar? Het Zilveren Kraai-tournooi van H.B.S. heeft in deze een reputatie op te houden. Nadat voorzitter Van Rijswijk de prijzen had uitgereikt en o.a. onze Gerrie Stallmann had ge riposteerd, nam het z.g. gezellig samenzijn een aanvang. Het deed ons deugd, dat de A.F.C.-ers nog lang bleven en toen dan eindelijk het scheidingsuur was aangebroken gin gen tien A.F.C.-ers en -sters samen eten. Het op een tamelijk laat uur genoten dinertje verliep zeer geani meerd. Nan Duinker (nu van Con cordia) beschreef dit soort avonden eerder op de dag met: Buitengewoon genoegelijk. Samen Uit (II). De lust om samen te genieten van een triomf mochten wij eveneens constateren na ons op zo voortreffe lijke georganiseerde jeugdtournooi. Onze Junioren I, die na een kamp „met de bajonet op het geweer", D.W.S. in de finale versloegen zijn ook samen gaan eten. Deze uitgange tjes van knapen, die één elftal be volken, kunnen naar mijn smaak niet genoeg worden aangemoedigd. Dit moet vriendschap kweken. Waarbij dan nog komt, dat het de prestaties op het groene veld zeker niet na delig zal beïnvloeden. De vader van Henk Teiwes, ook misschien denkend aan onze slogan „A.F.C. moet van de Liefde leven", voelde het ook zo aan. „De Gouden Draak" was het eerste doel en hetgeen later op de avond geschiedde valt onder die rubriek, waarvan IJsneus altijd placht te zeg gen „maar dat behoeft niet iedere A.F.C.-er te weten". Nieuwe Correspondent. Wij voorvoelden reeds lang, dat wij niet aan de aandrang onzer lezers (en misschien hier en daar een le zeres) zouden kunnen weerstaan. Wie ons ook maar even te pakken kon krijgen stelde steeds maar weer die ene vraag. De grote kosten heb ben ons steeds weerhouden, het zij tot onze verontschuldiging gezegd, maar nu zijn al onze bezwaren uit de weg geruimd. Het is dan ook met grote vreugde, dat wij U kunnen mededelen de Heer Adje van Dijk bereid te hebben gevonden om naar de Gold Coast te vertrekken teneinde het wel en wee van de U blijkbaar zo na aan het hart liggende Accra Boys te gaan beschrijven. U kent Adje toch. Hij kwam een jaar of wat geleden onze lagere elftallen ver sterken. Het veelgeroemde Cabaret Zeegers (het toenmalige zesde elftal) Kanaalstraat 132, Amsterdam-W. Telefoon 807 1 0 Uw adres voor beter drukwerk gebruikt, koopt U dan ook een Als U reeds een 9

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 9