Onze Jeugd 6 BeQunstiqino van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö 5 daar Frits de dupe werd van een ver scherpte kaartcontröle voor de aan vang van de wedstrijd met als resul taat een gulden boete. Helaas eisen reeds nu al de zomer sporten mensen op, wat de moeilijk heden om met volledige elftallen in het veld te verschijnen zeker zal vergroten, met alle gevolgen van dien. Wat meer medewerking van de betrokken spelers zou zeker geen kwaadkunnen. Ons zesde behaalde tot nu toe 6 punten uit 11 wedstrijden, met nog vijf wedstrijden te spelen, voorwaar geen best resultaat, maar aangezien A.S.R. 2 punten uit 13 wedstrijden heeft behaald, zijn de degradatie kansen van ons zesde derhalve gering. Wij prijzen ons gelukkig U te kunnen melden dat ons zevende op nieuw in het veld is getreden en de ene overwinning na de andere in de wacht sleept. Jammer is, dat dit elf tal buiten mededinging speelt, anders hadden wij stellig een kampioen in ons midden gehad. J. MEIJER. Zondag 8 April moest het zesde 2 verliespunten incasseren, omdat we er stond een elftal met 3 reserves op papier slechts zes man hadden.... 15 April speelde A.F.C. 6 thuis om 2 uur. Bij de aanvang waren we niet volledig. Het moet nu toch mogelijk zijn, ik heb dat al eens vaker geschreven, diegenen aan te wijzen, die hieraan schuld hebben. Lui, die zonder opgaaf van reden wegblijven, dienen direct te worden uitgeschakeld van verdere deelname aan de competitie. Zelfs diegenen, die herhaaldelijk met redenen omkleed afschrijven zou ik, vooropgesteld dat geen ziekte hen verhinderde, de raad willen geven: „Jongens, als jullie nu zoveel andere bezigheden hebben bui ten je voetballen, die je belangrijker vindt of die je in elk geval verhinde ren om regelmatig te komen, geef je dan niet op voor de competitie. Het is toch begrijpelijk, dat je op deze wijze je elftalgenoten dupeert en het karakter en de geest van je ver eniging verknoeit". Zelfs al zouden het toevallig betere spelers zijn, die zich aan bovenver melde handelwijze bezondigen, dan nog geloof ik niet, dat we clement moeten zijn. Het vijfde en zesde staan er slecht voor, zeker. Ik geef ook direct toe, dat het spelersmateriaal niet best is. Maar zouden onze slechte prestaties nu verbeterd worden, door jongens op te stellen, die zo af en toe eens ko men? Laten we elkaar nu niet voor dé gek houden. Werkelijke voetbal lers spelen niet in de A.V.B. En ge zien dit feit, blijf ik beweren dat je het meeste hebt aan jongens, die-er- vóórgaan en die je geregeld samen opstelt, zodat ze in ieder geval de gelegenheid krijgen een elftal op te bouwen, dat misschien nog qua voet bal, maar in ieder geval qua sfeer iets homogeens vormt. Want wat de resultaten zijn, als elke geest ontbreekt, kunnen we zien aan diverse profclubs, die, gezien de individuele capaciteiten van haar spelers, een veel hogere plaats op de ranglijst in zouden moeten nemen. En het laatste punt. Spelen we niet voor ons plezier? Laten we dan toch beseffen dat dit plezier er niet is, als je je week in, week uit af moet vragen of je Zon dag wel elf man hebt. Dat plezier is er ook niet als je voortdurend met anderen speelt, zodat het geheel als droog zand aan elkaar hangt. En dit plezier is toch het belangrijkste. Boven dit stukje staat een 6. Dat betekent, dat ik de taak heb daar onder de verrichtingen van het zesde elftal te verslaan. Welnu, de laatste wedstrijd werd verloren. Bovendien kregen we 2 extra verliespunten wegens niet op komen. Algeheel resultaat: 11 wedstrijden 6 punten. Onder ons staan twee verenigingen met bijna ons puntenaantal. Gezien het feit dat precies 30 men sen ongelogenaan dit resul taat hebben meegewerkt, kunnen we niet gillen. OTTO Tournooi. f"\p tweede Paasdag werd der tradi- tiegetrouw wederom ons Jeugd- tournooi georganiseerd. Wel zeer ver heugend was de wijze, waarop onze Junioren A 1 uit de bus kwamen. Zij presteerden het n.l. om, in gezelschap van vijf andere elftallen, de eerste prijs te behalen na het spelen van drie aantrekkelijke wedstrijden. Hoe wel dit team in de competitie een minder goede plaats inneemt, konden wij tijdens deze wedstrijden toch constateren, dat de wil om te winnen en het enthousiasme om de hoogste eer (deze dag) te behalen, zeker aanwezig kunnen zijn! Getuige de wijze, waarop de eerste wedstrijd voor de competitie na het tournooi werd gespeeld door alle spelers, zijn zij nu ook vast van plan op deze manier door te gaan. Dan zullen wij U ook zeker betere resultaten kun nen melden. Anders was het gesteld met onze Junioren B 1. Hoewel de jongens ze ker hun best hebben gedaan, lukte het ook nu weer niet, evenals in de competitie. Wij waren dan ook na twee wedstrijden uitgebekerd en moesten de hogere prijzen als goede gastheren aan onze gasten overlaten; met de vijfde plaats moest n.l. ge noegen worden genomen. Hoe betere resultaten bereikt zouden kunnen worden? Wellicht door... trainen? De eindstanden vernam U inmid dels via ons wekelijks Bulletin. Trots. Dat waren wij zeer zeker toen wij als toeschouwer de strijd tussen ons Junioren A 1 elftal en de Jeugd van Liverpool aanschouwden. Trots, om dat wij lid van de oudste Amster damse voetbalclub mogen zijn en onze jongens niet gaan opleiden voor het prof.-voetbal, want de jongelui uit Liverpool speelden niet alleen een fors, doch bovenal een op beroeps voetbal afgestemd spelletje: corners tegen beter-weten-in „forceren", kee per hinderen, etc. Nu weten wij wel, dat dergelijke dingen bij het voet balspel kunnen behoren, maar bij een vriendschappelijke jeugdwedstrijd worden in amateurkringen toch an dere maatstaven aangelegd. Bravo, jongens, 20 was niet alleen de ver houding, doch bovendien een compli ment aan jullie voetbalcapaciteiten. Gaarne hopen wij, dat jullie thans de goede weg gevonden zullen hebben en onze vereniging o.a. op het Inter nationale Blauw Wit-tournooi op de Pinksterdagen (hetgeen nog grootser lijkt te worden dan voorgaande ja ren) succesvol zullen kunnen ver tegenwoordigen. Clubliefde. Ja, dat is nu één van de woorden, welke door de „ouderen" zo graag gebezigd worden, als men over de gebreken van de huidige jonge ge neratie spreekt. Is dit te verwijten aan de jongens uit de welpen en junioren van thans? Wij geloven, dat dit ook (of vooral?) aan het gebrek aan belangstelling van de oudere le den te wijten is. Waarom, zult U vragen en dan kun nen wij weer eens een nieuw voor beeld van clubliefde van een onzer welpen melden. Ons welpje Edward Janus was n.l. kortelings jarig. Interesseert dat U slechts matig? Best, maar het vol gende getuigt toch wel, dat ook voor hem reeds de A.F.C. meer betekent dan de bemiddeling om op een enigs zins groen voetbalveld te komen. Naast de geschenken, kreeg hij ook nog geld om zelf een cadeautje te kopen. Terstond reserveerde de zo juist tien jaar geworden Edward er iets van voor ons Trainingsfonds. Juist dergelijke voorvallen mogen ons aantonen, dat dezelfde geest on der een goed gedeelte van onze jeugd leeft, als enkele tientallen jaren ge leden. Alleen, toen werd het misschien meer gewaardeerd en aangemoedigd door de oudere ledenActiviteit (belangstelling bij jeugdwedstrijden of het optreden als leider van één der jeugdelftallen) dient niet alleen van de jeugd uit te gaan. Hartelijk dank Edward, voor deze „moord-geste'. Prijsvraag: De volgende drie vragen worden

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 5