Van S. naarda 3 5 BLOEMEN VAN BAERLESTRAAT 39, TEL. 720140 ACCOUNTANCY hé, poelt u wel mee nier de deur wijzen. Toch moet je na een dergelijke eetpartij ergens in elkaar kunnen klappen en languit op kussens naar de soepele bewegingen van minimaal getooide danseressen kunnen kijken onder het genot van een goed stuk tabak. Nogmaals jam mer dat zoiets in het openbaar aan stoot geeft. Maar gelijk hebt U, ergens moeten grenzen zijn. Na het voorafgaande zult U zich enigszins verwonderen wat het woord „kraaientournooi" boven dit opstel doet. Het staat er niet zinloos, want het hiervoren besprokene is slechts een korte samenvatting van wat na afloop, van voor ons, 120 minuten voet bal, is geweest. Het woord „kraaien" is voor U A.F.C.-ers synoniem met H.B.S., en die Goede Vrijdag waren wij de gast bij onze vrienden in Den Haag, met de bedoeling het bezit van een kleinood te verdedigen dat eerlang voor een jaar ons eigendom was geworden. Kortweg, we zijn de kraai kwijt, de zilveren kraai is niet m^r van ons. Huil maar niet, het was onze eigen schuld. Domweg hebben wij 80 minu ten heen en weer gehold zonder enige bijbedoeling, tegen H.B.S. en A.S.C. respectievelijk 01 en 02. Alleen de laatste 40 minuten, die we moch ten spelen tegen H.V.V., werd er een bijkans Partisiaans spelpeil bereikt, en let wel, dit superlatief wordt hier volkomen terecht gebruikt. Waren de andere 4800 seconden idem dito ge speeld danjuist U hebt het be grepen, dan geen kraai kwijt. H.V.V. mocht kennismaken met dit herboren elftal, de uitslag 10 in ons voor deel is slechts een schampere af beelding van de krachtsverhouding. Zij, die deze wedstrijd zagen konden dan ook begrijpen dat ondanks twee nederlagen hier een team bezig was, dat zeer gemakkelijk de eindzege had kunnen grijpen. Hoe het mogelijk is dat deze jongens eerst poldervoetbal van de laagste orde lieten zien, daar na zichzelven getransformeerd zagen in Bobeks, Mikhalovitschen of hoe die snuiters ook mogen heten. Onbegrij pelijk. Magische driehoeken waren direct uit voorraad leverbaar. Sub tiele trekballetjes, lekkere midden doorballetjes, geschoven- en gehakte ballen, ze werden voorgeschoteld aan de lopende band. Een waar hors d'oeuvre van voet- balartisticiteit, groots van conceptie. Het behoeft dan ook geen betoog dat na afloop van deze exhibition ,,de afloop" van het tournooi rustig mee gevierd kon worden. Geen ingevallen borsten of iets van dien aard, dat was niet nodig, we hadden ons goede voetballers getoond, dat was onze troostgedachte. Ridderlijk complimen teerde onze eminente leider Ger Stallmann de winnaars A.S.C. uit Leiden, die na strafschoppen de an dere finalist Quick (H), de kraai onthielden. Vele speechers hebben reeds in het paviljoen uiting gegeven aan hun bewondering en dank voor de organisatie van het tournooi, zo dat het overbodig is H.B.S. er op te wijzen, dat zij hiermede veel eer heeft ingelegd. Na enkele gezellige uurtjes werd Kota Radja opgezocht met het U bekende gevolg. Later werden in een bekend etablissement in de buurt van het Leidseplein, om streeks het middernachtelijk uur, de laatste Bami-resten door een goed glas bier weggespoeld, een slot van een zeer genoegelijke dag. K. B. Het is nu eenmaal een vaststaand feit, dat de prestaties der lagere voetballers in de clubs (het begint al bij het tweede elftal) eerst belang stelling vermogen te verwekken wan neer ze zijn öf zeer slecht öf zeer goed. Hiermede wil natuurlijk niet gezegd zijn, dat het plezier van deze mensen er minder om is. Deze inleiding dient slechts om aan te geven hoe moeilijk het is voor een verslaggever, wiens elftal, in casu Uw derde, voor geen der bijzondere plaatsen in aanmerking komt. Vroeger meende ik de oplossing ge vonden te hebben door wat ,,sex and mystery" in mijn verslagen te vlech ten en mijn vriend en tijdelijke opvol ger Kakie zocht en zoekt het in de regelrechte kolder. Kakie, zal dit naar ik aanneem, nog lang kunnen volhouden, maar ik heb, zulks naar aanleiding van aan de redacteur van dit blad gezonden brieven van ouders en jeugdleiders, plechtig moeten be loven de zaak „voor alle leeftijden" te houden. Daarom en daarom alleen krijgt U hier dan, zonder omwegen, de harde realiteit voorgeschoteld: A.F.C. 3 Haarlem 3 49. Bom. U weet al ge noeg zeker? Maar U weet niet, dat ons doel, ondanks die 9 zeer goed werd verdedigd door Henk Teiwes en deze Henk is nog jong en dus is het van belang zijn naam in het geheu gen te prenten. Volgende zaak: Uw derde tegen Madjoe 2 21. Meergenoemde Kakie, anders toch een koel denker, liet zich in deze wedstrijd even gaan, maar scoorde ook de winnende goal uit een penalty. En toen speelden we de wedstrijd te gen de Germaan 2, welke ons de tweede plaats moest brengen. We voetbalden beter en kwamen bijna tot een copie van ons spel tijdens de wedstrijd tegen H.V.V. in het Zil veren Kraai-tournooi, maar we ver loren met 42. Hoe-komt-tat-tan zal U vragen. Laat mij U mogen verwijzen naar de spreuk boven de bar van Gerrit Heyn: Wie weet het, niemand weet het. JAN TJALLING. Het is stellig geen sinecure een verslag te mogen schrijven over de prestaties van ons vijfde en zesde elftal. De resultaten waren totnogtoe, op z'n zachtst uitgedrukt, bedroe vend. Alhoewel de toestand zeker niet rooskleurig is, hebben wij de moed niet opgegeven en de verwachting is dan ook, dat degradatie ons dit sei zoen nog bespaard zal blijven, dank zij het feit, dat Energia 6 punten uit 15 wedstrijden heeft gehaald en Z.S.G.O. 8 uit 14. Het vijfde heeft 5 punten uit 13 wedstrijden, met nog vijf wedstrijden te spelen. Welke oorzaken aanleiding zijn tot dit falen is de commissie tot op he den niet geheel duidelijk. Een een voudig excuus zou natuurlijk zijn te veronderstellen dat technische vaar digheid niet voldoende aanwezig was bij onze spelers. Wij geloven eerder, dat de tegenpartijen elk jaar sterker worden en derhalve een belemmering vormen voor de ontplooiing van de in niet geringe mate aanwezig zijnde capaciteiten onzer voetballers. Het geen niet wegnam, dat er af en toe behoorlijk gestumperd werd. De wedstrijd tegen A.S.V. ligt ons nog vers in het geheugen en wekt stellig geen aangename herinnerin gen op. Hoewel tegen K.B.V. even eens een nederlaag werd geleden, werd aanmerkelijk beter gevoetbald. Dat de K.B.V.-captain ons niet onder schatte en tegelijkertijd niet erg ver trouwde, heeft ons verdroten, vooral MARATHONWEG 64 AMSTERDAM-Z. TEL. 713308 4

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 4