Marshall Nette en Nuttige Notulen-Notities Aan allen ©ames- en Herenschoenen hé, poeLt u wel meei 2 /~|p het moment, dat wij onze maan- AAdelijkse bijdrage moeten inleveren, heeft ons eerste elftal sedert de vorige Schakel slechts twee wedstrij den gespeeld, n.l. op 25 Maart j.l. uit tegen H.M.S. en op 15 April uit tegen O.V.V.O. Ook in de uitwedstrijd tegen H.M.S. moest A.F.C. het onderspit delven, wij verloren met 20. Een alleszins verdiende overwinning van H.M.S. Vermelding verdient nog de char mante wijze, waarop ons elftal en de Bestuurs- en elftalcommissie leden door H.M.S. ontvangen werden! Geheel anders ging het in de wed strijd in de Watergraafsmeer tegen O.V.V.O. Hier behaalden wij een gelijkspel (11), doch hadden deze wedstrijd moeten en kunnen winnen, indien wij meer over de vleugels ge speeld zouden hebben. Alles ging door het midden en liep dood in de trechter voor het O.V.V.O.-doel, het geen een kolfje naar de hand van de O.V.V.O.-verdedigers was. Reeds een kwartier na het begin hadden wij de achterstand van 10 en eerst vijf minuten voor tijd werd de stand ge lijk door een kopbal van Henne Bos kamp. Ons tweede elftal nam op Goede Vrijdag deel aan het Zilveren Kraai- tournooi van H.B.S., doch bracht de Kraai wel heen, maar niet terug. Jeugd. Op 2 April (tweede Paasdag) or ganiseerde onze Jeugdcommissie op onze terreinen een in alle opzichten zeer geslaagd Jeugdtournooi. De Heer Holtzappel reikte op de hem eigen wijze de prijzen uit en smaakte het genoegen zijn eigen jongens van Junioren A de eerste prijs in de leef tijdsgroep „A" te kunnen overhandi gen. Ons Junioren B-team had het in zijn pool zeer moeilijk en behaalde slechts de vijfde prijs. Het was een zeer goed sportfestijn, A.F.C. waar dig. Bravo Jeugdcommissie. Een lichtwedstrijd werd op ons ter rein gespeeld op 6 April tussen de Junioren A en Liverpool, waarbij onze jongens het onderspit moesten del ven. Dit was echter geen schande. Onze jongens hebben een voortreffe lijke wedstrijd gespeeld, doch tegen de Engelse prof-speelwijze waren zij nog niet opgewassen. Varia. Inmiddels hebben de „Haantjes" (Quick, Den Haag) hun 60-jarig jubileum gevierd, waarbij onze Be stuursleden de Bruin en Eiserman de A.F.C. vertegenwoordigden. Een mijlpaal voor Bakkerij „De Tijd" werd bereikt door de viering van haar 50-jarig bestaan (deze reclame is geheel gratis, Jan!). Op 13 April werd Loes geboren, dochter van de Heer en Mevrouw Rimini-Rolle. Ook vanaf deze plaats wensen wij de betrokkenen met deze belangrijke feiten nogmaals van harte geluk. Nog een gelukkig feit kunnen wij vermelden, en wel dat kortelings een grootbeeld-televisietoestel werd over handigd aan de Heer A. B. Melchers, vermoedelijk bij velen Uwer beter bekend als B.S. Ie Marché. Op initia tief van Heren van diverse vereni gingen en instellingen werd door een zeer groot aantal personen hieraan medegewerkt, teneinde iemand, die zo geheel uit liefde voor de sport aan zovele clubbladen zijn medewer king verleent, doch zelf door ziekte aan het bed gekluisterd, vele mooie dingen van het leven moet missen, enigszins uit zijn isolement te verlos sen. Gaarne hopen wij, dat de Heer Melchers vele genoeglijke uurtjes tegenóver zijn nieuw-verworven toe stel zal mogen doorbrengen. En tot slot hebben wij op 9 April af scheid genomen van ons elftalcom missie sub A-lid (wat een mond vol) Ad van Dijk, die inmiddels naar Accra (de Goudkust) vertrokken is. Ad was een prettig A.F.C.-er (wij hopen dat hij het zal blijven) en heeft zich de laatste jaren voor onze ver eniging zeer verdienstelijk gemaakt. Wij wensen hem in zijn nieuwe positie veel succes en t.z.t. behouden thuis komst in de A.F.C.-gelederen. VéTé. 1Tet is altijd moeilijk en tot in details AA. vrijwel onmogelijk zich een voor stelling te maken van dat wat men zelf nooit heeft ondervonden of on dergaan. Iemand kan oog hebben voor een bepaalde situatie, het waar lijk beleven, het aan den lijve onder vinden van zulk een toestand is toch eigenlijk als regel pas waarborg voor een juist begrip. Echter, geen regel zonder uitzon dering; de commissie, die zich tot taak gesteld had mij de verrassing van mijn leven te bereiden, vormt hiervan het vitale bewijs. De com missieleden hier met name te mogen noemen, is een voorrecht dat mij de gelegenheid biedt hun allereerst mijn oprechte dank te betuigen. Voor A.F.C. waren dit erevoorzit ter Dick Bessem en erelid Jacob van Nek. Ajax was vertegenwoordigd met voorzitter-in-kwadraat Marius (Zwa luwen) Koolhaas en clubbladredac- Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 teur Frits de Bruijn, terwijl voor Blauw-Wit secretaris Jan Lakeman zitting genomen had. Last but not least was daar Engel Wubs, consul K.N.V.B. benoorden Zwolle en be stuurder van de Winschoter eerste klasser W.V.V. (amateursectie), de man die het initiatief tot dit alles nam. Hoe juist was het oordeel van deze zes psychologen! Want waren wij aanvankelijk bij het voorzichtig pol sen nogal gereserveerd, eenmaal ge confronteerd met deze nieuwe wereld, die, om met Vondel te spreken „zich daer zoo heerlijck open doet", ver dween onze scepsis als de spreek woordelijke neerslag voor het meest malse lentezonnetje. Geen Vondel zijnde, zelfs geen pink van hem, rijmelen en eindigen we in even grote bescheidenheid als dank baarheid met: Aan allen die mij en de mijnen bedachten met wat in 't geheel wij beslist niet verwachten, aan ieder van U onze innige; dank voor wat gij ons boodt aan kleur en aan klank. Waar eerst wij totaal waren buitengesloten daar is nu het venster weer opengestoten. En wat voor een venster, het hoogst en het langst! Een knots van een bééld en een prima ontvangst!! B. S. LE MARCHÉ

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 2