auto- en scooterrallye Zaterdag 28 April a.s. Aanvang 13.45 uur Start: Café Lyceum Corn. Krusemanstraat hé, poelt u wel mee i had in hem een goede kracht en onder andere door zijn prestaties kwam dit Cabaret tot enkele kampioenschap pen. Enigszins afgeschrikt door ernstige verwondingen in zijn omge ving gaf Adje het voetballen eraan en kreeg, zoals voor de hand ligt, een stoel aan een groen tafeltje toe gewezen. Tijdens ons laatste feest deed Adje van Dijk zich als een prima schietbaas kennen. Wij mogen verwachten dat zijn verhalen, welke, naar wij aannemen meestal van een moraal voorzien zullen zijn, ons de Goudkust zeer nabij zullen brengen. De door deze nieuwe correspon dent geëiste betaling leek mij te origineel om niet te Uwer kennis te brengen. Hij verlangt een pinda per regel. Meer eerste klassers. De door captain Cees in zijn ver slagje over het eerste elftal aange haalde geruchten kwamen ook ons ter ore. Een aantal clubs, spelende in de Zuidelijke Afdeling der Eerste klasse (Amateurs) zou zich tot de K.N.V.B. hebben gewend ten einde te kunnen komen tot uitbreiding van het aantal eerste klassers, waardoor wellicht de door deze clubs af te leg gen afstanden worden verkleind. Clubs uit Zuid-Limburg, ergo met zeer grote concurrentie van een groot aantal beroepsclubs, kunnen het vele reisgeld bijna niet meer opbren gen. Hoezeer we ook kunnen meevoelen met deze clubs (we varen immers in hetzelfde schuitje) lijkt het ons toch onjuist om aan het einde van de lopende competitie te bepalen, dat de nummers 2 en 3 en desnoods 4 van de diverse ranglijsten der tweede klassers overgaan naar de eerste klasse. Wil men tot de gewenste uit breiding komen dan moet dit aan het begin van de competitie ter kennis van alle betrokkenen worden ge bracht, zodat elke vereniging en elke speler weet welke inzet er op het spel staat. Het is toch in 't geheel niet ondenkbaar, dat een elftal, zien de, dat de afstand tussen de inge nomen plaats en de bovenste of onderste plaats van de ranglijst te groot, onderscheidenlijk voldoende is, zich iets minder inspanningen ge troost. J. T. S. AW. 10

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 10