Van Het jaardlner Uitgevroren S. IBaarda BLOEMEN VAN BAERLESTRAAT 39, TEL. 720140 ACCOUNTANCY MARATHONWEG 64 AMSTERDAM-Z. BequnstiqniQ van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö jt 5s -.'5 - Jl—3-: - -• r*~ T~|e telkenjare door de betrokkenen •L* met zoveel belangstelling tege moet geziene bijeenkomst van de flor fina van onze Club is weer achter de rug. Er werd, dank zij de zorgen van Hans Flink en zijn mannen heerlijk gegeten en gedronken. Ik meen bij U een zekere weerzin te hebben onderkend, wanneer U in de pers de opsomming der gerechten bij „hoge" maaltijden las en daarom volsta ik hier met het noemen der hoofdschotel: Canard aux Cerises, bij ondergetekende en zijn onmiddel lijke omgeving besproeid met een rode wijn (1953!) dank zij de aan wezigheid van Piet Heimig. Ik mag hier zeker verklaren dat we, wan neer Piet er niet geweest was, te vreden hadden moeten zijn met en twee- of vierenvijftiger. Verder wil ik over voor- en na- diner niet uitwijden, ten eerste omdat daar toch maar geknobbeld werd (aan sommige tafels onder leiding van Willy Brusse) en ten tweede omdat U meer belangstelling zult hebben voor het officiële gesproken woord, waarnaar overigens o.a. ons lid van verdienste Jaap Cohen niet kon luisteren. Jaap had verstek moe ten laten gaan wegens ziekte. Welkom. Om 8.15 uur dan nam Henk Esser als eerste het woord om de aanwe zigen een hartelijk welkom toe te roepen. Uit zijn mond vernamen we, dat vele leden, ik mag wel zeggen, verspreid over de hele wereld met ons meeleefden. En als ik zeg hele wereld, dan bedoel ik ook de hele wereld. Of is Cairo, Japan, Hilver sum en de Valeriusstraat soms niet de hele wereld. Gerard Burger be hoefde geen telegram te sturen. Zijn dagelijkse retourtje-Rome was geen beletsel om op tijd binnen te zijn. Na de paté kwamen de tongen eerst goed los. Nico Holtzappel werd ten zeerste getroffen door de oip- standigheid, dat hij voor het laatst als voorzitter van A.F.C. het woord op het jaarlijkse diner zou voeren. En na een opwekking tot het gro tendeels volledig aanwezige eerste elftal, stelde hij Henk Kappelhoff als candidaat-voorzitter aan de aanzit- tenden voor. Verrast door de onver wachte. wending in de presidentiële speech en allengs meer ontroerd, schetste deze daarop de omstandig heden, welke hem tot aanvaarding van de candidatuur voor de moeilijke functie van voorzitter hebben ge noopt. Op zijn verzoek werd het eerste couplet van ons Clublied (zijn gevoelens en overwegingen onder woorden brengend) uit volle borst gezongen, waarbij Dokter Hofstee zo maar, zonder meer een zuivere twee de stem op de wereld zette. Hierna lieten de deuren van de welsprekendheidssluizen zich niet meer sluiten en af en toe onderbre kend voor een hapje hier en een slokje daar, beluisterden we de feli citaties van de ereleden (Galavazi), A.B.C. (Disselkoen), A.C.C. (Brusse) en voetballend A.F.C. (Glas). Nobelprijs. Dat aan Jan Scheepstra de Nobel prijs 1956 werd toegekend weet U reeds. Wij wisten het niet zo snel, alhoewel een enkele cleverling uit de toespelingen van de voorzitter tijdens zijn speechje kon opmaken, dat het niemand anders kon zijn. (Jan, gaarne bij de vele gelukwen sen, op deze plaats de redactionele felicitaties. Al was jij dan verbaasd, wij waren het niet. Zuiver verdiend, man). De laatste gang kwam reeds in zicht toen we nog het genoegen kre gen de graag-gehoorde Piet Heimig in zijn volle lengte te zien oprijzen. Ook hij meende, dat juist nu het woord en de daad aan het eerste elftal dienden te zijn. Toen vroeg Jacques van Ooy (vol gend jaar zestig jaar lid van A.F.C.) het woord en betoogde nog eens extra, dat bij ons voetbal moet pre valeren. Onze club is een voetbalclub en de leut komt pas op de tweede plaats, welke overigens nog voor naam genoeg is. Het stemt tot ver heuging, dat A.F.C. een amateurclub is gebleven. Want slechts nu zal A.F.C. voor 100 tot bloei kunnen komen. Geen lege handen. Ongetwijfeld zult U tot dusverre nieuwsgierig gezocht hebben naar hetgeen onze Cees Bouwens nu eigenlijk gezegd heeft. Zijn woorden, weer als altijd van hart tot hart ge sproken, zijn echter altijd van een dusdanige kracht, dat ik ze gaarne als klap op de vuurpijl gebruik. Eindelijk stond Cees dan eens niet met lege handen voor het forum, maar met een behoorlijke plaats op de ranglijst en daarover toonde hij zich zeer verheugd. Donderend ap plaus stroomde de jongens van ons eerste tegemoet, toen ze op verzoek van hun aanvoerder gingen staan en Cees het volgende gedichtje uit sprak Hier staan wij dan, als goede vrienden Een team zo hecht aaneengesmeed, Dat ieder, die A.F.C. eens diende, De oude faam verzekerd weet. Wij willen U, als oude garde, Nu d'oude geest weer overwon, Als één man deez' belofte geven, Wij zetten voort, wat gij begon. Daaraan gaan we ze houden, A.F.C.- ers. J. T. S. TVTee, het helpt niet! Ik weet voor -L* „De Schakel" niets te schrijven; we hebben lekker geschaatst, onze dagelijkse duif tikt weer aan het raam voor haar pensioentje, we gaan te veel uit volgens de buren, die het weten kunnen en Jan Stender móét naar Melbourne Dat is dkt, maar wat moet ik nu in gosnaam voor „De Schakel" fa brieken Ik kan toch niet gaan schrijven, dat mijn ponnetje naar saucijsebroodjes gaat rieken, als ik het lekker op de kachel te warmen leg! (Nee, U hoeft die saucijsebrood jes ook niet te eten No, we are not amused! Ik heb zo'n idee, dat in deze Schakel alleen maar het stukje van onze „I" te vinden zal zijn, want die is beton, wat de voetbalschrijverij aangaat. Het enige wat me gelukt is, is een Biedermeier-beeldje te vloeren; het lieve jongetje met die blompot zal nooit meer kunnen voetballen, want z'n smalle voet ligt aan gruzelemen ten. Hij vindt het niet erg, zegt hij, zolang hij de bloempot nog mag vasthoudenHet meisje naast hem lijkt er erger aan toe: boven- en onderdeel finaal doormidden, maar als ik de stukken weer op elkaar plant, staat ze weer net zo stom lief te glimlachen als voorheen, of ze niet uit elkaar geweest is! Zo zijn de vrouwen Au reservoir, geliefden! tot 18 Fe bruari a.s. in het Minerva Paviljoen! (als ik van m'n buurvrouw-verderop tenminste mag EEN AANGETROUWDE. TEL. 713308 9

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 9