j.h. esseR Onze jeugd Komt bij A.B.CA biii COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN BequnstiQinQ van onze aóveRteeRöens, houót öe schakeL in stanö De standen. Tn November zijn deze het laatst gepubliceerd; toen bedroeg het ge middelde van alle jeugdelftallen 0,67. Veel jongens zullen zich afvragen wat dit cijfer betekent; wel, dat is eenvoudiger dan jullie denken. Het maximum dat een elftal behalen kan is 2,want voor elke gewonnen wedstrijd krijg je 2 punten. Door nu het totaal aantal wedstrijden te de len op het totaal aantal behaalde punten, krijgen we het gemiddelde cijfer. In Februari bedraagt dit 0,74, wat dus beter is, dan in November, maar nog lang niet voldoende. De Jeugdcommissie is pas tevreden als dit voor alle elftalen boven de 1,25 ligt. Juniores A I en A II behoren tot de onderste vijf in hun afdeling. Juniores A III staat onder de bovenste 4. Juniores B I en B II staan bij de onderste 3. Juniores B III en B IV behoren tot de middenmoot. ges. gew. gel. verl. pnt. Juniores AI 11 3 8 6 All 12 5 1 6 11 A III 10 6 4 12 BI 12 3 9 6 B II 12 2 1 9 5 9 4 1 4 9 BIV 3 2 1 2' Standen welke nu niet direct fraai zijn te noemen, maar waarin jullie na afloop van de sneeuw-, ijs- en regenperiode zeker verbetering kun nen brengen. De Jeugdcommissie re kent daar zeker op. Afgekeurde terreinen. Het is in de afgelopen maanden enkele malen gebeurd, dat jongens niet zijn opgekomen, omdat zij dach ten, dat het terrein toch wel zou zijn afgekeurd. Jongelui, als je er niet zeker van bent, dat het terrein goed- of afge keurd is (en dat geldt speciaal voor die elftallen, die ergens om 9 uur bij elkaar moeten komen), zorg je er voor om 9 uur op de afgesproken plaats aanwezig te zijn. De leider zorgt er dan wel voor te weten te komen hoe de toestand van het ter rein is. Lezing Heer Vaal. Door het prachtige schaatsweer op Zaterdag 4 Februari waren er maar een paar jongens op het Clubhuis. Wij nemen dit, de wegblijvers niet kwalijk, gezien de omstandigheden. Deze lezing gaat op een andere middag echter zeker door; hierover horen jullie dus nader in het Bulletin. Prijsvraag. Om eens te testen, wat onze jon gens van de spelregels afweten, heb ik gedacht voorlopig elke maand in de Schakel een drietal problemen te stellen, die jullie dan moeten oplos sen. Elke maand worden er voor de goede oplossers een drietal prijsjes beschikbaar gesteld, terwijl aan het eind van het seizoen voor degeen, die de meeste problemen goed be antwoord heeft, een mooie prijs be schikbaar is. Vooruit jongens, doe je best en stuur je oplossing in aan mijn adres: Gerrit v. d. Veenstraat 118. Hier komen de eerste 3 vragen; 1. Mag uit een vrije schop wegens verkeerd ingooien gedoelpunt wor den? 2. Een doelverdediger neemt een doelschop (de bal is dus uit ge weest) en door de hevige wind komt de bal bij het doel terug. Daar zit de middenvoor van de tegenpartij de veter van zijn schoen vast te maken, helemaal alleen, met alleen de keeper (die de bal net uitschopte) voor zich. Hij ziet de bal en schopt die (met nog losse veters) in het doel. Is dit een doelpunt of niet? 3. Wanneer is een wedstrijd begon nen, in verband met de tijd? Veel succes, ik ben benieuwd. O. J. v. d. HEUL. TTet is een beetje onwerkelijk om in dit jaargetijde, waarin sneeuw en ijspret zulke hoge ogen gooien, over het komende honkbalseizoen te schrijven. Van de gracht klinkt het gelach en gekras van een bont gekleurde schaatsende menigte op en het kost me moeite om achter mijn schrijf machine te blijven. Jan Steensma, de redacteur van deze fraaie kolommen, is echter een onverbiddelijk heer en zijn kaartje, waarop hij vermeldt, dat dit stukje uiterlijk 8 Februari 1956 in z'n bezit dient te zijn, ligt als een soort dwangbevel op mijn bureau. We zullen de grote sprong dus moeten wagen, slaan Februari en Maart over alsof we nog nooit van de kalender gehoord hebben en ver plaatsen ons naar April. De velden zijn weer groen en op één van die weiden zien wij een hele schare junioren, die zich onder des kundige leiding bekwamen in het edele honkbalspel. Deze fantasie zou werkelijkheid kunnen worden, ware het niet dat er één facet aan ontbrak. Het veld zal wel groen zijn en aan goede leermeesters zal het niet ont breken. Wel echter aan junioren; want door een reglementsbepaling van de K.N.H.B. zijn een groot aan tal van onze jeugdige leden vroeg tijdig naar de senioren overgegaan. Daarom luidt onze lokroep aan jeugdige A.F.C.-ers: ,,Komt honk ballen bij A.B.C. Het is er zóóóü!" Je wordt in staat gesteld om in een prettige sfeer aan trainings- en com petitiewedstrijden deel te nemen, waardoor je tevens je conditie voor het volgend voetbal-seizoen op peil houdt. De laatste jaren hebben onze junioren-negentallen uitstekende re sultaten behaald, o.a. werden zij kampioen van Amsterdam. A.B.C. heeft dus een reputatie op te houden en daar hebben we jullie voor nodig. Geeft je op als lid bij de Heer L. J. Volkers Jr., Gerrit van der Veenstraat Nr. 110 te Amsterdam, die je gaarne alle mogelijke inlich tingen zal verstrekken, of kom eens bij de eerste training de datum en plaats verneem je wel van je vrien den, die reeds bij A.B.C. spelen kijken. Evenals de schrijver van dit stukje zullen jullie gefascineerd worden door Honkbal. HENK DORENBOS. heRenQRacht 92 TEL. 41864-42864, BEURS 41057 CHAPEAUX POUR DAM ES CHURCH ILL-LAAN 75 TEL. 72.71.93

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 5