IBridge! 3 qoeöe schuttens zijn slechte schuttens öie Bleven schieten moest iemand tijdelijk het aanvoer derschap overnemen, en dat is ondergetekende geworden en dat houdt tevens in, dat er in het begin van de maand een kaartje in de brievenbus valt, waarop staat: „Verslag voor 8 Februari inzen den". Gevolggevend aan dit verzoek geef ik u onderstaand een overzicht van de wedstrijden die in de afge lopen verslagmaand over het gras gingen. Aan de Wandelweg bespeelden wij Lijnden 2 en dat ging goed. Wij ver lieten na een vrij knappe wedstrijd het „groene laken" met een 70 overwinning in de zak. Hiervan nam „debutant" Joop Zimmermann er drie voor zijn reke ning, zodat gezegd kon worden: „Joop heeft een hattrick verricht". in deze competitie heeft „2" niet geschroomd doelpunten te maken en om dit nogmaals te stipuleren werd de week daarop W.M.S. 2 ook in de hoge cijfers gejaagd: 80. Weer was het Joop Zimmermann die 3 maal de bal in het W.M.S. doel bracht en ik moet bijna aannemen dat deze voormalige doelverdediger thans topscorer van A.F.C. is. Als extra stimulans hadden wij Bert Briedé tussen de doelpalen staan, een alleszins rustige indruk in de achterhoede gevend. Vermeld zij nog, dat Frans Kat na een prachtige solo een schitterend doelpunt maakte. Op de verre Vel- scrweg gaf onze Vice-voorzitter de Heer Max de Bruin acte de présence en ook hij kan nu getuigen van de wil, die bij ons aanwezig is om „kampioen" te worden. De laatste wedstrijd, waarvan ik u verslag wil brengen is tegen N.F.C. 2 geweest, eveneens een ern stige candidaat voor de kampioens wimpel. Hier moest mee afgerekend worden, hetgeen onder vaderlijk toe zicht van de „oude A.F.C.-garde" gebeurd is: 21. In de eerste helft draaiden wij er een behoorlijk partijtje voetbal uit, wat ook beloond werd door 2 goede doelpunten: vooral die van Jan Hop- ster was een beauty. Dames en Heren, met veel interesse voor biidge- en speeltechniek en die na veelvuldige oelening aan de competite willen deelnemen, gelieven zich in verbin ding te steller, met K Nesenberend, tel 31909 of 57800 Speciaal moet ook in die eerste helft genoemd worden Jan Boswijk, die als de „Kick Smit" in de aanval fungeerde. De tweede helft werd moeilijker doch nu werd het accent meer op de verdediging gelegd, welke dan ook voor haar taak be rekend was. Want niet meer dan 1 doelpunt konden de zeer sportieve N.F.C.-ers scoren, zodat ook hier de volle buit werd weggesleept. Zo, in deze maand 6 uit 3. Nog eventjes doordrukken en wij zijn er! Uw tijdelijke aanvoerder bedankt u voor uw belangstelling en geeft de regie van het tweede elftal weer in de vertrouwde handen van de geheel herstelde Jaap Wille. R. AKKERMAN. Om meteen maar de deur open te gooien en het huis binnen te stap pen „we hebben twee wedstrijden gespeeld, drie punten gemaakt en staan momenteel op de derde plaats". Zo, nu kunnen we de deur dicht doen, en in de warmte van de huiskamer vertellen hoe dit tot stand is ge komen. Wel beste mepsen, eigenlijk is het simpel, één gelijk en één ge wonnen, 1 2 3, en die derde plaats komt ons rechtens onze naam toe. Goed, ik begrijp wel dat U wilt weten met hoeveel, wie de goaltjes heeft gemaakt en of er misschien nog gevochten is. Laat ik U dan niet teleurstellen en U de wedstrijden verslaan zoals ze nog in mijn geheu gen liggen opgeborgen. Tegen O.V.V.O. thuis maakten we een 33 score. Ik hoop dat U in de voorlaatste zin goed op het woordje „nog" hebt gelet, want ik mag een aap zijn als ik weet wie de goaltjes d'r in hebben gefrommeld. Wel heb ik de indruk overgehouden dat we makkelijk aan een 31 voorsprong kwamen en onze tegenstanders tot ongeveer een kwartier voor tijd goed onder controle hadden. Waar O.V.V.O. eigenlijk de moed vandaan haalde om de achterstand tot 32 te ver kleinen, heb ik niet goed begrepen, maar een feit was het. Ik meen me een hoge waaibal te herinneren, die Pierre liet glibberen en "die vervol gens door een O.V.V.O.-er d'r in werd gedribbeld. Zo is het geloof ik gegaan. Nog was de controle vrij goed te noemen tot dat drie minuten voor tijd de aanvoerder de onhebbe lijkheid beging om een harde inzet met de arm te keren, en dat mag niet, dat weet U ook, en het was vlak bij de penalty-stip, dus wat werd het? Juist, goed geraden! Ik geef direct toe, dat het een stomme streek van die aanvoerder was, trou wens dat heb ik al gezegd, maar wie bestiert zo'n reflexbeweging? Het instinct? En zegt Spinoza hier niet van „dat de drang om voort te bestaan het instinct leidt" Die aan voerder wou dus kennelijk voortbe staan. Een alleszins aanvaardbaar verlangen. Vindt U dan dat een ex cuus voor dat armbailen op z'n plaats is Nee, toch De mijnheer van O.V.V.O., die de strafschop moest nemen, was een piezeltje zenuwachtig, hetgeen niet te ver wonderen was, want publiek en spe lers roerden zich danig. Blijkbaar de zucht naar sensatie! In ieder geval mijnheer voornoemd gaf een zachte roller tegen de paal weg, maar de scheidsrechter vond dat halfwerk en gaf de nemer nogmaals gelegenheid om zijn kunde te tonen, met als mo tief „Uw keeper heeft zich bewogen". Inderdaad de man had gelijk, Pierre stond heel mooi een draaiende molen uit te beelden, doch deed dit met zijn voeten als genageld aan de grond. Indachtig de voorzitter van H.F.C. liet ik mijn gevoel van on redelijkheid rustig wegebben. De O.V.V.O.-mijnheer trapte de tweede keer 33, en we namen dus maar één punt mee. Aha, toen tegen D.C.G. III. Om 5 voor 12, die betreffende Zondag, za ten 5 jongemannen elkaar een beetje zielig aan te kijken. Eentje had al heel optimistisch een kicks aan, een ander een sok en verderop stond er een zonder broek, doch dit waren dan ook de enige tekenen die er op wezen dat Uw derde ging voetballen. Toen moet er een wonder zijn ge beurd, want als de vijf genoemd hard en door elkaar rennend de tegenstan ders, scheidsrechter en publiek de indruk gaven dat er een heel elftal aanwezig was, blijkt dat er nog drie krachten zijn gearriveerd. Hoera, we kunnen beginnen, we zijn met z'n achten. Die aanvoerder aan de andere kant scheen een klein strateegje te zijn, een Rommeltje, want bij het overzien van onze sectie, en bij het met zijn vinger betasten van de wind was het hem duidelijk geworden welk een unieke kans hij kreeg om de strateeg uit te hangen. De schurk, als overwinnaar uit de toss gekomen, nam de orkaan mee. „Hang je keel maar aan de kapstok", dacht ik, welke tactiek? De vertragingsoorlog, de verschroeide aarde-tactiek. Juist! Pingelen is hierbij toegestaan, ja wordt zelfs ten zeerste aanbevolen! Immers, hoe langer men de bal bij zich houdt, des te minder kans de tegenstander krijgt om zijn voorde len uit te buiten. Clubleden, met de rust stonden we 20 achter en inmiddels waren we tot een volwassen elftal gecomple teerd door toedoen van onze elftal commissievoorzitter de heer Glas. Het was wel niet Uw oude derde dat na de rust door de orkaan voortge- zweept een 32 overwinning uit net vuur sleepte, het was min of meer een feestelftal, maar dat neemt niet weg dat deze jongens voortaan met diepe eerbied door U behandeld dienen te worden, want hun presta tie was groots. K. B. 4

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 4