iJfall Nette en Nuttige Notulen-Notities Teest Dames- en Herenschoenen Sombre Dnnanche qoeöe schutteRS zijn slechte schutteRS öie Bleven schieten /"Vns le elftal speelde in Januari 1956 drie wedstrijden, waarbij wij van alles beleefden. Op 15 Januari speelden wij thuis tegen Zeeburgia gelijk 1—1, op 22 Januari j.l. uit tegen Watergraafs meer en verloren met maar liefst 61 en tot slot wederom thuis op 29 Januari j.l. werd de wedstrijd te gen V.V.A. met 72 gewonnen. Over de wedstrijd tegen Zeeburgia kunnen wij meer dan tevreden zijn. Voor de rust nam A.F.C. de leiding door een schuiver van Perton, ter wijl van Dolder voor Zeeburgia na de rust gelijk maakte. Zeeburgia was naar onze mening echter in het veld beslist sterker, doch door hard wer ken van alle spelers werd dit mooie resultaat bereikt. De wedstrijd tegen Watergraafsmeer zouden wij maar het liefst zo snel mogelijk willen ver geten. Wij speelden zo slecht en het rammelde zo in ons elftal dat het voor dit Watergraafsmeer elftal, dat heus ook niet zo groots speelde, geen krachttoer was met grote cijfers van ons te winnen. Van V.V.A. werd de week daarna met grote cijfers ge wonnen doordat door onze jongens nu voortreffelijk gespeeld werd. Het was alsof er een geheel ander elftal in het veld stond als de vorige week tegen Watergraafmeer. Bovendien klopte en lukte alles bij ons, en af gezien van het feit dat dit V.V.A. elftal niet best speelde, lukte bij hen ook niets. Bij de rust hadden wij zelfs al een 40 voorsprong bereikt. Na de rust bereikte V.V.A. nog de stand 24, doch toen Poel er 52 van maakte was het met V.V.A. ge daan. De wedstrijden op 5 en op 12 Februari werden zoals U bekend zal zijn afgelast, zodat wij ons op die data op het ijs konden vermaken. Zouden onze A.F.C.-ers op dit ge bied nog iets gepresteerd hebben? - De Oudejaarsavond werd door ons gepast met onze Dames in ons Club huis doorgebracht met bridge- en Zaterdag 18 Februari 1956 (dat is dus morgen, als de post tenminste op tijd bij U in de bus wordt geworpen) wordt U verwacht op het aan A.F.C. en de A.F.C.-ers aangeboden feest in het Minerva-paviljoen. De acteurs en musici zijn van de bovenste plank evenals trou wens de bezoekers. Misschien zijn er aan de zaal nog enkele kaarten te verkrijgen. Voor twaalf uur moet U binnen zijn, zulks met het oog op de heksen. klaverjasspel. De leiding hiervan be rustte ditmaal bij een vriend van de familie Suyver en er werd door ver scheidene paren deelgenomen. Zoals gebruikelijk kondigde Jan v. d. Pijl door gongslag om 12 uur de verjaar dag van A.F.C. aan en onze Voor zitter hield de verjaardagsspeech die besloten werd met de kus „van het jaar" van Mevrouw Kappelhoff. Eerst om half twee was de bridgedrive be ëindigd waarna men nog genoegelijk bijeen bleef. DP 61e verjaardag van A.F.C. werd gevierd door een diner in het Apollopaviljoen waaraan door 62 le den werd deelgenomen. Er heerste een geanimeerde stemming en vele sprekers lieten hun stem horen. De Heer Holtzappel memoreerde zijn besluit aan het eind van het 'Vereni- gingsjaar, door drukke werkzaam heden genoodzaakt, te zullen aftre den en stelde aan de deelnemers van het diner de candidaat-Voorzitter, de Heer Kappelhoff voor. De Nobelprijs werd dit jaar door de Voorzitter aan ons lid J. P. Scheepstra uitgereikt, als dank van de A.F.C. voor hetgeen Jan achter de schermen voor onze Vereniging doet. Dat de keuze van het Bestuur de instemming van de aanwezige leden bij het diner had, bleek wel na de rede van onze Voorzitter, toen een ware ovatie voor Jan Scheepstra losbarstte. Ook wij willen onze felicitaties vanaf deze plaats voegen bij de on getwijfeld zeer vele die Jan inmid dels hebben bereikt. Wim van Teunenbroek heeft het Secretariaat van de Jeugdcomm. van Jan Vermeulen overgenomen, die deze functie, door drukke werk zaamheden, niet langer kon vervul len. Wij wensen Wim met deze be noeming veel geluk. 11 Januari 1956 werd door onze vrienden in Haarlem en omstreken het feit herdacht dat 35 jaar gele den Kennemerland werd opgericht. Vrienden nogmaals onze hartelijke felicitaties. Jip Vogel, onze doelverdediger van het le elftal, en Bea Roordink heb ben inmiddels de grote stap gewaagd en zijn in het huwelijksbootje ge stapt, terwijl de A.F.C. familie verder uitgebreid werd door de ge boorte van Jan Maarten, zoon van de Heer en Mevrouw de Baare-Stout. De jonggehuwden en het gelukkige ouderpaar onze hartelijke gelukwen sen. En hier het allerlaatste nieuws. Onze le elftalspeler J. A. Bouwens werd door de keuzecomm. amateur voetbal van de K.N.V.B. uitgenodigd aan de centrale training voor het Nederlands amateurelftal deel te nemen. Veel succes Ko. VETÉ. Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 iij vraagt mij een rijm en wij weten er geen, althans niet op voetbalgebied. Ik kijk uit mijn raam naar het ijspret-gebeen; mooi ijs en mooi pret is er niet. Een zondag z grauw en gespeend van vertier zoals ik er zelden een zag. Geen voetbal vandaag en geen schaatstocht-plezier. Geen pool en geen„Poel" deze dag Vanmorgen na acht 't optimistisch geluid van de radioman tot ons kwam. Sprak enigszins hoopvol verwachtingen uit inzake het voetbalprogram. Doch vier uur daarna „onze" sportspiegel zag (het was een Aafceeër die sprak) geen voetbalheil in deze sombere dag. Wat restte aan hoop in ons brak. Wat is toch een dag zonder sport boos en bar. Of gaat het U niet zoals mij? Mij maakt het nerveus en totaal in de war, zo'n dag zonder voetballerij. Bevoorrecht de club die alsdan IEDER lid een eigen tehuis bieden kan. Verheugt U met mij in dit zeldzaam bezit en trek van zo'n dag je niks an A'dam, Zondag 5-2-56 B. S. LE MARCHé. 2

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 2