mm mmm rj Uit de kapiteinshut mm 34e J No. 7 a. 'jki- liijiiffifnjri^Sij^'^ T)it is cle Schakel, die komt binden De oude club aan d'oude winden. fw1: Redacteur: J Tj. Steensma. 2e v.d Helststraat 50. Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O. J. v.d. Heul. Gerrit v.d. Veenstraat 118, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132. Telefo. lefoon 80710. Amsterdam-W. aargang februari 1936 Tn de afgelopen -*• maand is er in onze eigen kleine kring niet zoveel bijzonders gebeurd; het schaatsenrijden bleek met nog meer recht dan het voetballen aan spraak te kunnen maken op de naam van wintersport; we hebben onze schaatsen uit en onze voetbalschoe nen in het vet gedaan en in plaats van te sullen en te glijden op de gladde velden, doen we het nu op de gladde ijzers. Ons laatste evenement op voetbal- gebied was de overwinning op V.V.A. en evenals in de uitwedstrijd konden we ook in de thuiswedstrijd met on dubbelzinnige cijfers winnen. Toch zat de grootste winst niet in de fraaie score; de grote winst zat in de prettige geest, waarin deze wed strijden werden gespeeld. Dat is wel eens anders geweest In de grijze oudheid waren A.F.C. en V.V.A. gelijksoortige clubs; spe lers en officials kenden elkaar alle maal en waren niet zelden goed met elkaar bevriend. We waren bijna bu ren, daar in die goede oude Water graafsmeer, en al waren onze wed strijden tegen elkaar niet altijd ge moedelijke buurpraatjes, het waren toch steeds prettige, pittige ontmoe tingen, die vaak met een genoeglijke reünie werden besloten. Toen wij allebei moesten verhui zen, ging V.V.A. naar het Westen en wij naar het Zuiden en dit-bracht niet alleen geografisch een scheiding teweeg. We groeiden uit elkaar in meer dan één betekenis en van de broederlijke rivaliteit verdween het broederlijke en bleef de rivaliteit over. Dit kwam wel eens tot uiting in de wedstrijden en de ontmoetingen met onze vroegere naburen, waren meermalen aan de „harde" kant. Of het nu komt doordat sinds de reorganisatie in de K.N.V.B. de clubs in de amateursectie niet meer zo'n strijd op leven en dood om het be staan hebben te voeren en hun spel daardoor zachtzinniger en vriend- schappelijker is geworden, of dat het komt door de prettige leiding van het huidige V.V.A.-bestuur met de gemoedelijke en bekwame Latje Reelick aan het hoofd, zoveel is ze ker dat de verhouding in het veld en daarbuiten, veel beter was dan vroeger. Nu bleek weer eens te meer, dat gezonde rivaliteit en een vriendschappelijke sfeer, heel goed samen kunnen gaan, en deze erva ring opent optimistische perspectie ven. Niets zal ons welkomer zijn dan een prettige verhouding met al onze Amsterdamse sport- en lotgenoten, vooral met de ouderen onder hen. En V.V.A. behoort tot die ouderen! Wat verder in de afgelopen maand onze aandacht heeft bezig gehouden, is de vacature in de amateur-afdeling van het Bondsbestuur, ontstaan door de tragische dood van de onvolprezen Plooyer. Het zal moeilijk zijn iemand te vinden die zoveel liefde had voor het amateur-voetbal, zoveel kennis van de in- en externe verhoudingen en zoveel bereidheid om tijd en ener gie te wijden aan de belangen van de amateur-voetballers. En toch moet iemand gevonden worden. Er zullen heel wat bekwame deskundigen zijn die bereid zijn de opengevallen plaats te bezetten. Vat voor de Amster damse clubs vooral van belang is, dat is dat de nieuwe functionaris be halve een brede blik op de landelijke aangelegenheden ook een open oog heeft voor de specifiek Amsterdamse behoeften en belangen. Het is toch niet te veel verlangd als wij in de amateursectie van het Bondsbestuur ook een vertegenwoor diger van de hoofdstad zouden wil len zien, de hoofdstad, die de groot ste en de oudste plaatselijke afdeling heeft en die over figuren beschikt, die stellig belangrijke diensten aan de K.N.V.B. kunnen bewijzen. Zo'n figuur menen wij gevonden te heb ben in de persoon van de secretaris van de Afdeling Amsterdam, de Heer Jaspers. Het zal niemand verwonde ren dat de Amsterdamse tweede klassers eenparig hem gesteld heb ben als candidaat in de vacature - Plooyer. Een klein maar veelzeggend staal tje van zijn enorm diepe inzicht in het voetballeven van Nederland is, dat hij boven zijn vele belangrijke functies in de sportwereld, ook dona teur is van A.F.C. Een beter bewijs voor zijn geschiktheid kan niet ge leverd worden! HOLTZAPPEL.

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 1