Onze On dit et datjes Analqse qoeöe schuttehs zijn slechte schuttens öie Bleven schieten DE MATE ATHLEET SPORT. Ook hieri voor ei zeiend, het is voor o waar wij moderne i heden ten waarin sp in combins arbeid, sti gunstig af richtingen, deze zaak waardig u kend voorl voetballeid aannemen intrede val kan, zo ze: teurs niet maal of zé trainen er wedstrijd natuurlijk indeling e doorsnee-v zal men, c ker van, der bezwa: week en meerdere Wie in we ook in vo het maar van de ei spelen, oo lagere reg verwachtir bereid is, goed moge Wij moe plaatsen, veelal d'e dat men 1 maar te oefeningen houdt de en het is v mogelijk g intensief training 1 wel voor afspelen. 1 ma van d behoren d gens een alle spierj touwtje sj een lichte nisbal enz tijd kunn daarnaast naar het beeld gene en eenmaf partijtje i een opga' werkzaam athleet zs Oudejaarsavond. Der traditie getrouw werd ook nu weer op de avond van de 17e Januari een avond georganiseerd in het Club huis. In de vooravond (nou, voor avond) werd gebridged en geklaver jast en om klokslag twaalf uur hief Jan Pijl de aardappelstamper en het plateau om, niet in het minst ge hinderd door de alledaagsheid van deze attributen, plechtig den volke kond te doen, dat A.P.C. 61 jaar ge worden was. Nico Holtzappel opende ons 62-ste verenigingsjaar, met een speciaal tot de dames gericht dank woord. Van hen toch wordt eeuwig en altijd maar gevergd, dat zij hun man enkele uren per week aan dat vermaledijde A.F.C. afstaan. Daarom is het prettig, dat juist een dame A.P.C., in de persoon van de voorzitter, gelukwenst. Dit jaar mocht Mevrouw Puck Kappelhoff zich van deze, naar het ons lijkt, aangename plicht kwijten. Henk Kappel. Niet van ieder A.F.C.-er is mij be kend hoe hij zijn voetballoze vrije tijd pleegt door te brengen. Menigeen zal mij daarvan zelfs in het geheel geen deelgenoot willen maken. Van Henk Kappel weet ik het echter wel. Behalve, dat hij zo nu en dan eens gaat kijken of dat nu wel waar is, van die sfeer en zo, doet hij aan de naar ik aanneem oudste Nederlandse sport, en hoe. Op 2 Februari, toen de moedigsten onder ons nog pas spraken van het ontvetten der gladde ijzers werd hij schaatskampioen van Amsterdam. Zondag 5 Februari won hij in Mid- den-Beemster zoals hij wilde en of dit nog niet genoeg was werd hij de dag daarop schaatskampioen van Noord-Holland tijdens wedstrijden in Nieuwe Niedorp, door twee van de drie te verrijden afstanden te winnen. Zijn tijden waren: 500 meter 49.2 sec., 1500 meter 2 min. 42.2 sec. Henk, proficiat. Forty Cups o'Coffee. Volgens de authentieke bestsellers lijsten werd de afgelopen maand het zangnummer van bovengenoemde naam het meest aangekocht in de erkende en niet erkende grammo- foonplatenhandel. De ingestelde enquete bracht aan het licht, dat meestal vrouwelijke personen tot de aankoop overgingen. Op onze vraag of hiervoor ook een verklaring te vinden zou zijn, draaide men even een der coupletten voor ons: A quarter to four you ain't home yet, I try to be cool and smoke a cigarette, Forty Cups o'Coffee. Terreinkeuring. Gedurende de afgelopen maanden keken wij vaak in verwonderde ge zichten, wanneer onze velden waren afgekeurd, en dat bij behoorlijke weersomstandigheden. Wij mogen U derhalve dienen met de volgende uit eenzetting betreffende dit onderwerp. Een beslissing tot afkeuring van een voetbalveld zal bijna altijd gegrond zijn op een der volgende motieven: 1. onbespeelba,arheid, 2. gevaar voor de spelers. Een consul zal bij zijn rondgang over het terrein echter ook altijd de volgende overweging in zijn achter hoofd hebben. Wanneer tengevolge van slechte weersomstandigheden de gesteldheid van het terrein zodanig is, dat bij het doorgaan van de wed strijd de grasmat ernstig zal lijden, is het vrijwel zeker, dat de eerst volgende weken niet zal kunnen wor den gespeeld. „Het doorgaan van deze ene wedstrijd kan dan grote vertra ging in de afwerking van de com petitie tengevolge hebben." Een consul, die deze opvatting in practijk brengt zal bijna altijd mo gen rekenen op een dankbaar be stuur, zulks in verband met de vooral de laatste tijd zeer hoge kosten van terreinherstel. B. S. Ie Marché. In het Ajax-nieuws van December troffen wij een uitvoerig verslag aan van een interview, dat de redacteur Cor de Vlieger met de ook sinds jaar en dag aan het Ajax-nieuws mede werkende B. S. Ie Marché mocht hebben. Daar de Heer A. B. Mel- chers, zoals zijn echte naam luidt, voer de lezers van dit blad geen on bekende is, verheugt het ons in dit verslag aanleiding te vinden hem in de Schakel ook weer eens even in het zonnetje te zetten. De Heer Melchers, die nu reeds bijna 13 jaar het bed moet houden, staat nog midden in de sport. Hij ziet kans, dat zult U bij het lezen zijner gedichten bemerkt hebben, om vanaf zijn bed bijna inside-informed' te zijn en de stemming aan te voe len. J. Tj. S. Door een speciale samenstelling in de icnosfeer, waardoor het moge lijk werd dat de straling van een bepaalde zonnevlek haar straling met 4.3% op een veld van 92 x 41 kon verhogen zodat een bepaald iemand, eveneens onder zeer bijzon dere biologische omstandigheden, deze straling blijkbaar dusdanig accepteerde, dat het hem moest in spireren op dit veld uit een hoek van bijkans 90° een voorzet te lan ceren, die mathematisch zuiver op het hoofd van een persoon, die in de voetbalterminologie als midvoor wordt aangeduid, terecht kwam, al waar de uit de voorzet te voorschijn gekomen bal werd doorgestoten naar een houten stellage, waardoor hij verdween en tegen een net aanholde, hetgeen aanleiding werd voor een in het zwart gekleed persoon om ijverig naar een bepaalde ruimte te wijzen, moest een aantal personen het woord „goal" uitspreken. Deze hiervoor besproken handelin gen waren uiteraard volkomen ge determineerd. Ook de ijverig wijzen de, in het zwart geklede persoon, kon weten dat hij op een gegeven ogen blik moest wijzen. Waarschijnlijk was hij niet op de hoogte van de zeer gunstige chemische- en biolo gische perspectieven dit mag hem dan ook niet kwalijk genomen wor den, per slot van zake is hij in het zwart gekleed en niet iedereen behoeft Lao Tse te kennen, maar de nervenprikkel die zijn arm vinger deed wijzen, voelde hij ongetwijfeld van te voren aankomen, daarvoor was de charge van de in rood-zwart geüniformeerde personen te kunstig en weldoordacht. Ook de andere per sonen, weliswaar anders gekleurd, die op dit 92 x 41 oppervlak vertoef den, moeten dit gevoel hebben be leefd en ook zij hebben nooit de hand geschud van Lao Tse. Ter verduidelijking van het geheel is de verificatie van de actie als zo danig ten zeerste gewenst. Zo wordt het volgende gesteld: 1. De persoon (hoe bijna 90°), die de voorzet los liet had een schot snelheid van 16 meter per secon de; 2. De persoon, die de goal veroor zaakte, had rekening te houden met de volgende omstandigheden: a. Opwaartse en tegenwinden (passaatwinden uitgezonderd, daar deze volkomen buiten dit bestek vallen). Hiervoor re- kende hij op een vertraging van 0.6 seconde over een af stand van 24 meter; b. Voor een juiste ontmoeting van het hoofd met de voetbal was uiteraard nog noodzake lijk dat de straal uit de hoek tegen pi aanleunde, zodat een punt van samenkomst met de volgende eenvoudige formule uitgerekend kon worden: Si» x 90° PI. 24 1 G. OW x TW 3. £>e uiteindelijke beweging, dus de aanraking van voorhoofd met bal, werd bekrachtigd door: a. aanlöopsnelheid, b. verende sprong, ca. 40 cm. in opwaartse richting, c. sterke ja-knik. Resumerende kunnen we dus con cluderen dat de charge van de rood zwarten inderdaad een zekere mate van perfectie bezat en dat de welis waar anders gekleurden een normaal gevoel beleefden, ook al hebben zij nooit de hand geschud van Lao Tse, zodat uiteindelijk tot de slotsom ge komen moet worden dat ergens aan de Wandelweg een voor onze begrip pen verdienstelijk doelpunt werd ge creëerd. KAKIE. 8 10

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 10