BequnstiQinq van onze aóveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö P. Wanneer het maar om pappen gaat, clan weet je het [zo best!. T. Doe mij een lol, je denkt misschien de boel stond op [zijn test! We waren matig in 't gebruik, je kunt me heus [geloven Al hebben wé tot in de nacht gezellig saam gefoven! De herinnering aan deze onvergetelijke avond doet onze grote vriend daar op het toneeltje staan met dorstende lippen. Snel wordt hem dan een biertje aangereikt, Pieter nel lest haar dorst met een wat men in Amsterdam noemt „Suuderans" en voort gaat het weer, over het eigenlijke Feest: P. Toen kwam het feest! Het grote feest! We kregen [de revue! Henk Esser en Will Brusse werkten samen continu! De feestcommissie zwoegde trouwens snel, op volle [kracht; Jo Wijnand heeft zijn extra „extra schakel" uitgebracht! Er zat muziek in, werklijk waar, het was weer echt patent Jo Wijnand en Jan Meyer breng ik hier ons compliment! T. En de revue was DE REVUE 't Was echt een jubilé Zo'n stel artisten is met recht de trots van A.F.C. P. King Soccer was de grote man T. Noem asjeblieft geen namen, Want wat tot stand gekomen is, dat deden we toch samen P. Zo is het, beste I homasvaer, we werkten hand in hand, De medespelers, allemaal, brachten iets schoons tot stand! Ze zwoegden, zonder onderscheid, vol vuur en animo En daarom, A.F.C.-ersschaar, was de revue weer zo! En mocht er hier of daar één van het feest onkundig [wezen, Dan moet hij de recenties uit de dagbladen maar lezen! Orde van de Dag. Dan keren we weer terug tot de orde van de dag en horen we van een overwinning op Watergraafsmeer met 2—0, van de vele gezinsuitbreidingen, hetgeen Thomasvaer aanleiding geeft ergens op te merken: „Ik ben blij, dat we zo vruchtbaar zijn, maar 't kan ons ook soms hinderen", en via enige overwinningen in vriend schappelijke wedstrijden komt het damesvoetbal ter sprake en alhoewel Thomasvaer meent, dat het een doodgeboren kindje is, mag hij toch wel graag er een oogje aan wagen, hoor maar: „Ik mocht het wel zo'n voetbalmatch van 't vrouwelijk geslacht Zo langzamerhand gaan dan alle aanwezigen een onder toon in het gesprek tussen Thomasvaer en Pieternel herkennen, een ondertoon, met als steeds terugkerende dominant de benarde financiële positie van onze Club. Onze nederlagen passeren de revue, evenals het 25-jarig Jubileum van „Witte Jan". De opkomst der leden bij de herdenking van onze gevallenen laat volgens Thomasvaer minder te wensen over Op 4 Mei hield, als ieder jaar, de praeses weer een rede; Aafcee stond bij ons monument eerbiedig aangetreden. Het was een mooie plechtigheid, met woorden die [ons grepen En velen werd, op dit moment, de keel schier [dichtgeknepen. Door Nico werd bij 't monument een clubkrans [neergelegd Och, ja, we weten allemaal, Aafcee's vriendschap is echt! Jammer genoeg kon alleen ons zesde elftal kampioen worden en kon bijvoorbeeld het eerste elftal alleen in de tweede klas (overigens door Thomasvaer vierde genoemd) gehandhaafd blijven door de invoering van het beroepsspel. De reeds eerder gesignaleerde ondertoon treedt nu openlijk naar voren in een loflied op de intiatiefnemers van onze voetbaltoto Max de Bruin, Ben Bonkink en Jan Scheepstra. TOTO-LIED (Melodie: The happy Wanderer). 1. P. Er kwam een schitterend idee Van Max en Ben en Jan T. Een voetbalpool voor A.F.C. Wat zeg je daar nu van! REFREIN: Beiden: Doe nou mee, Doe nou mee, Doe nou mee, Met de pool van A.F.C. Kom doe nou mee. Doe nou mee, Met de pool van A.F.C. 2. P. Vooruit, waag allemaal een kans Je weet de winst is zoet, T. Wanneer je een gelukje hebt Dan win je vast de poet! REFREIN: 3. P. En als je niet goed raden kon, Of niet gelukkig was, T. Vul toch maar je biljetje in Ter stijving van de kas! REFREIN: A.R.O.L.-Tournooi. Op de jaarvergadering wordt afscheid genomen van de aftredende Bestuurs- en Commissieleden, waarna de nieuwe functionarissen welkom worden geheten. Op deze zelfde vergadering viel voor het eerst het woord „transfer" en Thomasvaer ziet kans om tussen de bedrijven door Jo

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 5