4 Hans Volkers ~J~ Begunstiging van onze aöveRteeRÖeRS, houöt öe schakel in stanö voor wij ons gerust heel even op de machtige torsen mogen rammen. De perspectieven voor de toekomst zijn gunstig; er is nog alle kans op een zeer eervolle plaats. Jip Vogel, onze nieuwbakken keeper, toont een stijgende vorm, hetgeen de rust in de achterhoede vanzelfsprekend ten goede komt. Een zwak puntje is nog steeds dat we elkaar er nog wel eens uit willen kletsen. Laten we toch vooral een gegeven aanwijzing niet direct beschouwen als een klei nering van onze voetbalprestaties en laten diegènen, die deze, goedbedoel de, aanwijzingen geven, proberen dat op een zodanige manier te doen, dat ze onmogelijk als een kleinering kunnen worden opgevat. Ook op dit punt zullen we nog dichter naar el kaar toe moeten groeien, want het fundament waarop onze prestaties zullen moeten rusten is en blijft on derlinge vriendschap. Dit laatste is een kostbaar iets, hetgeen speciaal naar voren komt als wij, zoals pas gebeurd is, een vriend die nog een geheel leven voor zich had, plotseling moeten missen. Nu weet ik wel dat Hans Volkers niet direct in het kringetje van onze eerste elftalspe lers thuishoorde, maar het voor beeld blijft er even sprekend door. Zelf mocht ik jaren met Hans honk ballen in het eerste team van A.B.C., tezamen met vele anderen, die elkaar onderling goede vriendschap hebben geschonken en ik weet zeker, dat dit Hans, net zoals dit bij ons het geval was en is, veel Vreugde heeft gege ven. Laten wij dus, gedurende de tijd dat dit ons nog mogelijk is, elkaar die vriendschap schenken, die de grondslag is voor alle succes en waaraan wij later nog vele malen met genoegen zullen terugdenken. CEES Aangezien wij de laatste weken niet gespeeld hebben is er weinig nieuws te vertellen. Ik wil daarom graag nog even terugkomen op de wedstrijd V.S.V. 3A.F.C. 4. Daar V.S.V. bovenaan stond werd door de E.C. aangenomen, dat wij toch wel zouden verliezen en werd ons elftal zwakker dan anders opgesteld. Hier door kon het 3e sterker opgesteld worden daar deze tegen een zwak kere tegenstander moest. Hierdoor hoopte de E.C. in elk geval van een der elftallen 2 punten binnen te krij gen. Dat dit een foute veronderstel ling was, is bij onze wedstrijd ge bleken. Wel verloren wij deze wed strijd met 21, doch het had ook andersom kunnen zijn! Alle jongens hebben in deze wed strijd voor 100% gewerkt. Een extra pluim geef ik nog gaarne aan Bert Kalsbeek, die van oorsprong back is, daarna ongeveer alle plaatsen ge speeld heeft, behalve tot nu toe kee per. Ook dit deed hij nu op deze dag als een volleerd doelverdediger! NIC. LELOUX. Op de ochtend van 30 December 1955 rinkelt de telefoon op je bureau, je pakt hem op en dan zegt de stem van Loek Volkers: „Jan, ik moet je mededelen, dat Hans vannacht is overleden". Hoewel je wist, dat zijn toestand geen hoop meer liet en je je al enigszins had voorbereid op het onafwendbare, ben je toch onthutst en je zegt, om je verwarring en ontroering te bemantelen de woorden, die men dan pleegt te zeggen, maar die niet kunnen weergeven, wat er op zo'n ogenblik door je heen gaat. Wanneer je even later de telefoon hebt neergelegd dringt het eigenlijk pas goed tot je door: Hans is gestorven, je hebt een vriend verloren. En nu ga je hem dan memoreren in de A.F.C.-Schakel. Indien het iemand zou betreffen, die op oudere leeftijd is heengegaan, dan kun je mild filosoferend herinneringen gaan ophalen, die je put uit lange jaren van vriendschappelijke omgang met elkaar. Maar in dit geval is het anders, er is geen sprake van een gevoel van berusting en getemperd verdriet. Neen, de smart is rauw en schril, want Hans was nog zo jong, pas 24 jaar. De wreedheid van dit heengaan, van een jonge vent, voor wie het leven nog maar nauwelijks was begonnen, spreekt al te heftig tot je. Je denkt terug aan die, veel te korte, tijd, dat je Hans gekend hebt, waarbij je hem steeds meer bent gaan appreciëren om zijn karakter eigenschappen. Je haalt je hem weer voor de geest als die vlotte, char mante sportman, die zo gezien was op voetbal- en honkbalveld. Sport was voor Hans een zaak van het allereerste plan, hij was al heel jong bij A.F.C. en A.B.C. gekomen en deze verenigingen was hij met hart en ziel toegedaan. Je herinnert je die Zondagochtend in 1954, toen het 6e elftal met Hans in de gelederen kampioen werd op het terrein van De Meer. Hoe trots was hij op het behalen van dit succes. Zijn grootste liefde had evenwel de honkbalsport. A.B.C. was er trots op in hem één van de meestbelo- vende jonge honkballers van Nederland te bezitten. Hij speelde vele jaren in het le team en kwam reeds enkele malen in vertegenwoordi gende negentallen, o.a. dat van Amsterdam uit. En dan, schrille tegenstelling, zie je Hans in het ziekenhuis, terwijl Ihij je op zijn bekende, quasi-nonchalante wijze vertelt, dat zijn been ge amputeerd moet worden. Terwijl je nog zoekt naar woorden is Hans al opgewekt doorgegaan met praten en blijkt al vele plannen te hebben gemaakt. Dat was de mentaliteit van Hans: niet bij de pakken neer te zitten, maar te maken zo veel als er maar van te maken is. Nog even schijnt er een ommekeer te komen, je ziet Hans op A.F.C. verschijnen en je ziet de blijdschap op de gezichten van alle aanwezigen, als Hans terug keert te midden van zijn A.F.C.-vrienden. De vreugde is van korte duur. Hans moet weer geopereerd worden en de lange lijdensweg in het ziekenhuis begint. Toen zag je pas goed, wat een pit er in hem zat. Ongebroken en steeds in aimabel humeur ontving hij de bezoekers, die zo talrijk waren, dat een wachtlijst moest worden ingevoerd! Ja, je zal de lange gesprekken met Hans, die hij rijkelijk kruidde met zijn snedige opmerkingen missen. En dan je laatste herinnering: Honderden vrienden en bekenden van Hans, die hem op een prachtige zonnige dag in Januari naar zijn laatste rustplaats begeleiden. Dit moet een grote troost zijn geweest voor zijn ouders en broer, naar wie onze grote deernis uitgaat. Zij mogen zich gesterkt en gesteund voelen door de sympathie van ons allen, A.F.C.- ers en A.B.C.-ers. Laten wij allen de herinnering aan Hans bewaren als een symbool van grote geestkracht en laten wij in overeenstemming met zijn levenshou ding verder gaan en onze verenigingen sterk maken. Wij weten, Hans, dat wij je daarmee een ereplicht bewijzen. JAN VAN SOOMEREN. 3

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 3