f mafiall Nette en Nuttige Notulen-Notities Resultaten van cle groene velden 1 Dames- en Herenschoenen Bequnstiqinq van onze AöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö 2 Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEIESTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 Alvorens ons maandelijks epistel voor de Schakel aan te vangen, maken wij van deze gelegenheid ge bruik al onze lezeressen en lezers een in alle opzichten voorspoedig 1956 toe te wensen. Gevoetbald is er sedert onze vorige Schakel wederom niet veel. Voor de A.F.C. ging slechts in die tijd de wedstrijd DonarA.F.C. op 18 December 1955 door. Alle andere wedstrijden door de competitieleiding vastgesteld tot en met 8 Januari 1956 werden afgelast tengevolge van de onbespeelbaarheid van de terreinen. DonarA.F.C. eindigde in een 01 overwinning voor A.F.C. Deze wed strijd werd onder zeer moeilijke om standigheden gespeeld. Storm en af en toe een fikse regenbui bemoeilijk ten het spel en ook al door het ter rein zelf was het voor de spelers onmogelijk in hun normale spel te komen. Het doelpunt werd naar schatting 10 min. vóór het einde ge scoord. December en Januari, de feest maanden bij uitnemendheid voor de A.F.C. hebben inmiddels hun intrede gedaan met de Kienmiddag voor de Jeugd. Op 17 December (volgens de mening van Pluvius kennelijk slecht uitgekozen door de Jeugdcommissie) verzamelden zich pl.m. 130 jeugd leden om de traditionele kienmiddag te gaan beleven. Met rode konen werd enthousiast gekiend en vrijwel elke jongen ging met een fraai pre sentje naar huis. Er waren inderdaad minder jongelui dan anders, maar dat was begrijpelijk. Het was de gehele dag noodweer. En op 21 December j.l. kwamen 's avonds alle Senioren in ons Club huis voor de Kerstkienavond onder leiding van de ijverige Clubavond commissie. Als gast trad onze Jan Snelleman op, die met een ovatie be groet werd. Wie bij het kienen echter meer leven maken, de Jeugd of de ouderen is nog niet uitgemaakt. Er is echter een Commissie in het leven geroepen, die ons hieromtrent t.z.t. nog wel ver slag zal uitbrengen. Hoofdzaak is echter, dat men zich geamuseerd heeft; fraaie prijzen zoals wild en drankjes e.d. werden gewonnen, waarvan veel door diverse leden be schikbaar werd gesteld, terwijl het trainingsfonds er wel bij voer. Wij geloven dat er nog nooit zoveel leden op een kienavond aanwezig zijn ge weest. 1 Januari 1956: Nieuwjaarsreünie in ons Clubhuis met Thomasvaer en Pieternel. De Nieuwjaarswens was wederom geschreven door Jaap A Cohen en werd „gebracht" door Tonny A Cohen en Wim v. d. Marei. Wat is deze dag toch telkenjare weer een hoogtepunt in ons Clubleven. Wij kunnen ons toch wel gelukkig prij zen deze drie mensen in ons midden te hebben. Ook werden er wederom drie lied jes door dit trio gebracht (of moet ik zeggen quartet, daar ook Nico Kaspers medewerkte), of het ook dit maal weer A.F.C.-schlagers zullen worden? Laten wij het hopen. De bijeenkomst werd natuurlijk door de Voorzitter geopend met een terugblik op het afgelopen jaar. De eerste dag in het zojuist aangevangen jaar werd laat beëindigd. Personalia. Helaas hebben wij ook leed te ver melden. De voorlaatste dag van 1955 zijn overleden onze donateur J. H. Th. Lensing en onze nog jeugdige Hans Volkers. Hans, een jongen die reeds als ad- spirantje bij ons speelde en ook in de A.B.C. een verdienstelijk lid was, hebben wij op 3 Januari op Wester - veld naar zijn laatste rustplaats ge bracht. Welke plaats Hans Volkers bij ons innam, bleek wel heel duidelijk op deze droeve dag, toen zeer vele A.F.C.-ers en A.B.C.-ers afscheid van hem kwamen nemen. Zoals onze Voorzitter reeds aan zijn baar ge zegd heeft, gaan onze gedachten uit naar de Familie Volkers, die haar zoon en broer node moet missen. Wij wensen hen de kracht toe, deze zware slag te boven te komen. Hans Volkers en de Heer Lensing rusten in Vrede. Laatste Nieuws. En hier volgt het allerlaatste nieuws. Onze protesten tegen de scheidsrechterlijke beslissingen in de wedstrijd tegen O.V.V.O. gespeeld op De velden waren deze maand niet zo groen. Vandaar de beperkte omvang van dit rubriekje. In het dolce far niente van onze elftallen vonden Cees en Nic. Leloux toch nog enige stof, welke U dan ook prompt wordt opgediend. De Heer Wijnand mag als Schakel redacteur geen makkelijk Heer ge weest zijn, Jan Tjalling doet wat dit betreft niet veel voor hem onder. Enkele weken moet ik mij reeds ver wijtende blikken laten welgevallen en zinnen als: „Nee, dan Japie van het tweede, die dicteert op weg van het voetbalveld naar huis, met een zware hersenschudding liggend op de achterbank van zijn auto en een onwennige voet van Rein Akkerman 13 November j.l. werden afgewezen. De scheidsrechter bleef bij zijn des tijds genomen beslissing dat de kee per de bal in zijn handen gehad zou hebben toen onze speler Poel de bal wegtikte en een doelpunt scoorde en voorts dat de O.V.V.O.-doelman, toen ons in dezelfde wedstrijd een straf schop werd toegekend, niet van de doellijn zou zijn af geweest. Het der de protest werd ons toegewezen. Zoals U weet protesteerden wij te gen de bewering van de scheidsrech ter, dat dezelfde speler een over te nemen strafschop zou moeten nemen. Dit plus punt had echter geen waarde meer nu het tweede protest werd af gewezen. Dit was het dus weer voor de eerste Schakel in het nieuwe jaar. VéTé. op het „vreemde" gaspedaal, nog even vlug zijn artikeltje voor de Schakel." Ja Jan, die jongens van het tweede zijn nu eenmaal harde kna pen, dat is bekend. Daarom valt het ons op de training zo moeilijk om van ze te winnen als er een partijtje gespeeld wordt. (Ha, Ha!) Maar alia, zie hier weer een bij drage van en namens het eerste, al zijn wij dan ook in geen weken meer in de baan geweest. Trouwens, de wedstrijd tegen Donar was er ook één om voor maanden genoeg te heb ben. IJzig koud met af en toe natte sneeuwbuien en na afloop bloot on der het koude kraantje, maar de puntjes waren binnen in een onzer zijds, wat uithoudingsvermogen en vechtlust betreft, uitstekend gespeeld partijtje. Dat was prima werk, waar

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 2