Van U/oningruil S. TBaarda N i'euu/jaarsvierïng BLOEMEN VAN BAERLESTRAAT 39, TEL. 720140 ACCOUNTANCY Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakeL in stanö Aangeboden: Een intiem, klassiek en roemrucht Clubhuis, vóór de dijk, bevattende: bovenop een dak met condenswater-druppel- plekken, daaronder: één groot clublokaal (geteisterd), met daaromheen zwevende bedoenin gen, bestaande uit: Sub. A. 1 telefoon met kapstok en bijbehorende zware, ronde tafel, voor zware, ronde jongens, één schot met portretje van A.F.C.- ers Op De Trap, één buffet met Miepsie en bijgebouwen; Sub. B. 1 grote lange z.g. „Heren"- tafel, voor afdeling Domino en Klaverjas Sub. C. 1 tafel met radio, dienende als gezellig zitje vobr iedereen; benevens: 1 Kachel met Soep en Balletjes, compleet met de Witte, plus pook en droogdoek; Sub. D. Voor de rest: bendes tafels, stoelen, vaantjes, een podium voor Thomasvaer en Pieternel, een bijkans afgeleefde, doch on benutte piano (nog te gebruiken als Porte Manteaux), een sittie- talkie installatie met gramofoon- accomodatie, het geheel ge plaatst op een uitgesleten vloer, waar nimmer één druppel op gevallen is, behalve het condens- water voornoemd, en overkapt door van ouderdom en sfeer kra kende binten, spanten en weet ik-veel; Sub. E. Hiernaast en hiernevens: DE TRAP! dienende als verbin ding tussen hemel en aarde, ge wend om zwaar te torsen, emo tionele trillingen, gejubel en afgrijzen te dragen, en gekletter, geklof, gedreun, getrip, geschui- vel en gestuntel over zich héén te laten gaan, zonder te bezwij ken. (De legende gaat, dat er van DE TRAP nog nooit een A.F.C.-er is afgevallen, om de doodeenvou dige reden, dat DE TRAP de A.F.C.-ers niet afvalt Sub. F. Het gehele, hieronder gele gen complex van Douches, Kleed- en Folterkamers, met aparte scheidsrechters-beveiliging. Gevraagd: Over de dijk! Een Club huis van Formaat en klasse, voor die Leden van A.F.C. hun b.i.h.C.h.h. vereiste ruimten: voor de exclu sieve Seniorenleden, een com plete soos gelijk De Witte in Den Haag, biedende, naast drank, comfort, rust, ruimte en distinctie, de absolute zeker heid van telefonische onbereik baarheid. en voor de overige 39.984 voor A.F.C. kloppende harten van Senioren-spelers, Junioren, Wel pen, enthousiaste leiders, leden, donateurs en pro Deo daarbij behorende Aangetrouwdes Een Clubhuis-accomodatie, waarin sfeer met gezelligheid gepaard gaat, met strijkje én rustige hoek voor bridge tafels, met aparte Junioren kamer, geluiddieht en met Automaat aansluitend aan de keuken, muren gecapiton neerd. Aanbiedingen bij de Heer Snozzel, Wandelweg No. 1 Tel. 88888. N.B. Zojuist bereikte ons het bericht, dat Sub. E. werd aan gekocht door Monumentenzorg, kan dus niet in het ruilobject worden opgenomen. EEN AANGETROUWDE. Ons verlichte Clubhuis werkt in deze donkere dagen als een ba ken voor de véle leden, die de bijna in Egyptische duisternis gehulde Wandelweg betreden. En als bij elke vuurtoren werkt het baken even eens in op de motten, die niet weten hoeveel attracties te organiseren. Op Nieuwjaarsdag gaven weer ruim honderd leden gehoor aan de innerlijke stem. Kennelijk deden de slechte weersomstandigheden en het feit, dat 2 Januari een werkdag was, toch nog enkelen thuisblijven, want wij telden minder neuzen dan ver leden jaar. Het is een weinig origineel gezeg de, ik geef het toe, maar wederom hadden de wegblijvers ongelijk. Het hoogtepunt van de middag was weer de „Nieuwjaarswens van Thomasvaer en Pieternel", zoals altijd gemaakt en gebracht door het onovertroffen viertal Jaap a Cohen, Mevrouw Tonny a Cohen, Willem van der Marei en Nico Kaspers. Ook nu weer ,-,Einlagen". Aan deze in 1953 gestarte attractie werd ook nu met elan deelgenomen. Rede van de voorzitter. Om vijf uur precies klom de voor zitter op zijn stoel en prompt was iedereen stil om deze „redevoering van het jaar", zoals altijd zo voor het vuistje uitgesproken, met aan dacht te beluisteren. Na het wel komstwoord las Nico een aantal ge lukstelegrammen, waaruit zonneklaar bleek, dat ook de leden, die op deze dag andere zorgen aan het hoofd hadden in gedachten bij ons waren. Bij ons, voor wie op deze hoogtijdag het Clubhuis is gereserveerd. (De wedstrijd AmsterdamRotterdam, welke op ons terrein gespeeld had kunnen worden, vond nu op het veld van V.V.A. plaats). Lang stond de voorzitter stil bij het tragische verscheiden van Hans Volkers. De wilskracht, het optimis me en de goedgehumeurdheid, welke Hans, gedurende zijn ziekte tentoon spreidde, grensden aan het ongeloof lijke en dienen als lichtend voorbeeld voor ons allen. Helaas heeft deze levenswil niet mogen baten en heb ben wij afscheid van Hans moeten nemen. Na enkele ogenblikken van intense stilte zette de voorzitter zijn rede voort met het in de herinnering terugroepen van het afgelopen jaar, met als hoogtepunten de viering van ons zestigjarig bestaan en de revolu tie in de voetbalwereld. Dit tweede punt heeft tot gevolg, dat het z.g. Voetbal-Walhalla voor ons niet meer bereikbaar is. (Bestaat er misschien een apart amateurswalhalla? Red.) En juist nu bezitten wij een elftal, dat ons hoger op kan brengen. Wij moeten wel een groot aantal jaren teruggaan om een eerste elftal aan te wijzen, waarin de geest zo goed was als in het huidige eerste. De Heer Holtzappel eindigde zijn (laatste Nieuwjaars) rede met het naar voren brengen van zijn wens, dat het alle A.F.C.-ers gegeven mo gen zijn om over enkele jaren de Nieuwjaarsreünie te beleven in het Clubhuis op de Stichting „Goed Ge noeg" (waaraan altijd de naam Gerard van Nigtevegt zal worden verbonden) en de „Wens" te beluiste ren, gebracht door hetzelfde kwartet als nu. MARATHONWEG 64 AMSTERDAM-Z TEL. 71 3308

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 11