h. q. teiwes Belangrijke datum in A.F.C's historie SCHOONMAAKBEDRIJF 30 NOVEMBER 1955 WALöeck pyRmontLjan 16 onöeRhouö van kantoRen ReiniQinq van qeveLs Bequnstiqtnq van onze aöveRteeRÓeRS, houöt öe schakel in stanö "T|e vijf en vijftig leden en drie ere- leden, die op bovengenoemde datum gehoor hadden gegeven aan de oproep van het Bestuur hebben hun goedkeuring gehecht aan zeer belangrijke en diep in ons vereni gingsleven grijpende voorstellen. Het is lange tijd geleden, dat wij in de koude naar het Clubhuis trokken om te vergaderen. De weersomstandig heden in Juni en September (onze gebruikelijke vergadermaanden) zijn meestal aanmerkelijk gunstiger. Op de temperatuur der hoofden had het aantal graden buitenshuis geen in vloed. De debatten waren er niet minder hevig om. Het begin was zoals gebruikelijk: hartelijke woorden aan het adres der aanwezige ereleden en bij wijze van uitzondering aan een „gewoon" lid n.l. Willem van der Marei (King Soccer), sinds kort weer temidden der intens levenden. De notulen der vorige vergadering werden zonder slag of stoot goedge keurd en tussen neus en lippen werd Otto van Rijn benoemd tot lid van de enquêtecommissie wegens bedanken van de Heer Hoffmann. Nadat toe gestemd was met betrekking tot een formele wijziging van de begroting 19551956 kwam als eerste belang rijke punt aan de orde de wijziging van Statuten en Reglement. Artikel 64 H.R. Dit artikel bleek veel critiek te ontmoeten en werd onderwerp van een zeer tijdrovend debat. De samen stellers beoogden een duidelijk onder scheid te maken tussen de taken van de hoogste elftalcommissie enerzijds en die der andere elftalcommissies anderzijds, in dier voege, dat de hoogste, elftalcommissie ook het spelsysteem e.d. zou moeten aange ven. Deze meer uitgebreide taak diende naar het inzicht van de sa menstellers ook tot uiting te worden gebracht in de naam der hoogste commissie. De aldus gevonden betite ling van Technische Commissie kon echter de meerderheid der vergade ring niet bevredigen. Er kwam zelfs een stante pede gekozen redactie commissie aan te pas, die aan de Tafel der Wijzen eerst de inspiratie vond voor een terminologie, welke wel ieders goedkeuring kon wegdra gen. Dit laatste was al heel gemakkelijk voor zover het Siem de Waal betrof. Hem kan het kennelijk niet zoveel schelen of hij nu als lid der elftal commissie of als Technische Com missaris aangesproken wordt. Hoofd zaak is volgens hem winnende elftallen en dan worden de functio narissen ook niet zo vaak aange sproken. De verhuizing. Onze verhuizing, welke nu zo langzamerhand een voorname plaats in de gedachtenwereld der A.F.C.'ers moet gaan innemen, stond vanzelf sprekend ook op de agenda van deze Buitengewone Algemene Vergade ring. Er zal tussen nu en 1960 geen vergadering zijn op welker agenda dit punt niet zal voorkomen. Na een korte uiteenzetting over dit onder werp vroeg voorzitter Holtzappel de toestemming van de vergadering tot het aangaan van een Stichting ter zake, waarin eveneens zitting zullen hebben A.B.C., A.C.C. en de Socië teitsvereniging. Dat een en ander nog menige voet in de aarde zal hebben is buiten kijf, maar gelukkig bevinden zich in ons midden, een aantal bekwame man nen, die bereid zijn de vereniging op dit gebied de zo nodige diensten te bewijzen. Het is al eens eerder opgemerkt in deze kolommen: In A.F.C. tref je op welk terrein dan ook een expert aan. Zoeken we 'n revue-auteur? We vinden Jaap a Cohen. Willen we een gedenkboek? Jo Wijnand. Met Leo Horn praten we altijd als we een ruiterfestijntje willen organiseren. En nu bij een periode in A.F.C.'s bestaan, welke bij een verkeerde aanpak wel eens critiek zou kunnen blijken, mogen we ons gelukkig prij zen Gerard van Nigtevegt in ons midden te hebben, zodat voor pessi misme geen reden behoeft te zjjn. Langs de lijnen, door hem in zijn Working-Paper" aangegeven, zal men komen tot een uitvoering der plannen. Tot afgevaardigden in het Bestuur van deze Stichting werden gekozen de Heren: Dick Bessem, Co Bouwens, Tieme ten Oosten en de voorzitter van A.F.C. (ambtshalve). De afge vaardigden der andere deelnemers aan de Stichting zijn de Heren J. Hille en mr. Jan van Soomeren voor A.B.C., H. Kappelhoff en J. Hurwits van A.C.C. en G. van Nigtevegt, M. de Bruin en J. Scheepstra namens de Sociëteitsvereniging. In zijn sluitingswoord merkte voor zitter Holtzappel op, dat deze Bui tengewone Algemene Vergadering een zeer vruchtbare is geweest en dat de aanwezigen besluiten hebben genomen, die er ongetwijfeld toe zul len bijdragen A.F.C. tot grote bloei te brengen. J. T. S. KANTOOR: VOnÖelStRAAt 88 TEL. 124189 PRIVÉ: TEL. 793186

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 6