lilaijshall 6 De Zatten Dames- en Herenschoenen Requnstiqinq VAn onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanO Ondanks derlui Maleise naam ge tuigden onze tegenstanders na die 31 achterstand toch wel degelijk over een Hollandse geest te beschik ken, want onverdroten trapten zij nog een bal in het A.F.C.-doel,, zodat de scheids het einde moest aankondigen met een 32 stand voor de Reds. De daarop volgende v/edstrijd heb ben wij tegen Watergraafsmeer III gespeeld, nou gespeeldge-catch cand, kortom een overwinning be vochten 32. Je maakt er nu wel een geintje van, maar toch is zoiets ernstig. U weet waarschijnlijk niet wat er gebeurd is maar we zijn slaags geraakt. Dertig tot veertig eeuwen cultureel leven werden te grabbel ge gooid. Menselijke driften kwamen in botsing. Resultaat: één shirt ge ruïneerd, één blauw oog (mooi) en één speler die voortijdig het veld moest verlaten (niet mooi). En dat allemaal op een mooie zonnige Zon dagochtend, onze rustdag. Ik hoef niet te zeggen dat we met 10 ach ter kwamen, we werden zelfs verrast door een 20 achterstand. Zoiets vinden we niet erg, dat vinden we prettig, werkt stimulerend, kan je je aan ophijsen. Rob hees zich het eerst op met een goed degelijk doel punt 12. Toen Joop met een magistrale kopbal 22. Het enthou siasme laaide hoog op toen Bob met een vijfentwintigmetertrap ons op 32 hielp. Gemoederen raakten aan het verhitten. Loze scheldwoordjes, kleine natrapjes, ongezellige duwtjes, tot dat op het grote fatale moment één grote slinger werd weggegeven. Het totale gemoed explodeerde. Flit sende vuisten, erkende bokshoudin gen, frappante staaltjes van eveneens erkende Nelsons, tot dat het dierlijke eindelijk weer tot bedaren werd ge- dracht door de altijd en alom aan wezige sussers. Alles is later prettig en vriendschappelijk geregeld. Zonder de andere spelers te kort te doen zou ik van deze wedstrijd nog willen zeg gen dat ik mijzelf het slechtst vond. Het spijt mij Jan dat ik weer ver houdingsgewijs onverantwoordelijk ben geweest, maar jij weet ook dat je bij het derde niet kan volstaan met een plichtsgetrouw relaas. K. B. (Neen, Karei, ik weet het. Dit door menig erkend horecaffer, allemaal „de sfeer kennende", aangevuurde elftal heeft ook in mijn hart een grote plaats. Maar vooral de verslag gevers van 1 en 4 kijken natuurlijk met een scheel oog naar jouw grote plaatsruimte, Red.) In de afgelopen periode trad het zesde slechts één maal tussen de lij nen. Oorzaak waren de afkeuringen. Over die ene wedstrijd moest ik eigenlijk mijn mond maar houden. Ik liet meer doelpunten door dan in de laatste vijf wedstrijden daarvoor samen. A.F.C. 6 verloor tengevolge hier van met 50 van de laatste op de ranglijst, een elftal, dat nog geen wedstrijd had gewonnen. Gelukkig voor mij vond de genees heer de volgende dag een excuus: de spijsvertering was totaal van streek. (Ik zal niet trachten, cynici ervan te overtuigen, dat dit oorzaak was en geen gevolg). Al met al een slechte balans voor ons elftal: Slechts 4 punten uit, naar ik meen, 8 wedstrijden. De oorzaak ligt mijns inziens in het roulatiesysteem, waarvan vooral het zesde slachtoffer is. Het elftal wordt hierdoor nooit een „team". Voortdurende plaatswisselingen (ge volg van steeds andere mede-spelers) maken, dat men niet op elkaar raakt ingespeeld. De voorhoede heeft steeds een andere samenstelling en sinds half October geen doelpunt meer ge zet. Willen de resultaten veranderen, dan zal de E.C. er op uit moeten zijn een vaste spelerskern te vormen en tevens moeten trachten die jongens op te stellen, die door hun mentaliteit bijdragen tot een goede ploeggeest. Ik weet, dat men zit met een groot overschot aan spelers. Laat de elftal commissie dan allereerst diegenen aan de kant zetten, die door hun niet-opkomen oorzaak waren, dat er dit jaar geen zeven elftallen konden worden ingeschreven. Laat zij bcvendien de voorkeur ge ven aan hen, die ook als reserve trouw opkomen, boven anderen, die met zulk een groot gemak wegblij ven als zij zijn opgesteld of op 't laatste ogenblik vlot een smoesje verzinnen om niet te hoeven spelen. OTTO DE V. Alvorens een overzichtje te geven van de resultaten van ons „Zatten" elftal wil ik eerst even de/aandacht van onze „trouwe" supporters vestigen op het feit, dat de wedstrijd van het jaar (als U het nog niet wist: de Vetten tegen de Zatten) is vastgesteld op 1 Januari a.s. Op de uitslag van deze „derby" werden op clubavond reeds de meest roekeloze weddenschappen afgesloten. Poolcommissie let op Uw „saeck", hier valt iets te verdienen! De veteranen willen in hun sterkste formatie aantreden althans vol gens één der prominenten teneinde het „Zatten" elftal een voetballesje te geven. Zatten, zullen wij afspre ken, dat wij „er voor" gaan? Die kruik jenever mag een zeker iemand niet verdienen. Wat de resultaten van het Zater dagmiddagelftal betreft, kan ik tot mijn genoegen niets anders dan over winningen vermelden. De uitslagen van de 3 laatste wedstrijden luiden: VettewinkelAF.C. 24 A.F.C.R.D.C. 4—1 ArsenalA.F.C. 23 Wij hebben thans de kans op een kampioenschap geheel in eigen han den. Tot heden zijn wij n.l. slechts I punt achter op R.K. A.V.I.C, terwijl wij tegen deze club nog tweemaal moeten spelen. „Zatten", jullie we ten toch wat we bij het behalen van het kampioenschap gaan doen? Met de tegenwoordige geest in ons elftal moet het toch mogelijk zijn, dit sei zoen te eindigen op de door ons be geerde eerste platas. Hoewel het in deze kolommen geen gewoonte is, bepaalde spelers een pluim op de hoed te steken, moet ik voor éénmaal toch een uitzondering maken voor onze keeper met de „whispering voice". Giel, je uittrap pen is A I (Engels, s.v.p., Red.), dat mag hier gerust wel eens ge memoreerd worden. Elke bal wordt door jou geplaatst, waardoor vooral ondergetekende talloze malen mooie, vrije ballen ontvangt. Nu weet ik wel, dat dit feitelijk het A.B.C. (heel toe vallig dezelfde letters, waarmede Voortaan onze elftalcommissies zul len worden aangeduid) van elke keeper dient te zijn, doch helaas laat het uittrappen van practisch elke keeper veel te wensen over. Plezierige feestdagen, een genoeg lijke Oudejaarsavond en een zeer voorspoedig 1956 wenst U ANONYMUS. P.S. Een teleurstellende medede ling voor de captain van het derde: „Naar ik hoor, heb je getracht één van onze spelers weg te kopen. Doe heus geen verdere moeite meer, Ka- rel, want deze speler gaat voor geen prijs uit ons elftal. Hij heeft n.l. thans zulke goede condities gekregen (o.a. vrij drinken na elke wedstrijd gedu rende een periode van minstens 10 jaren), dat hij er niet meer aan denkt over te wippen!! Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 4

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 4