Resultaten v/an de groene velden 2 3 Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakeL in stanö TTet kan bij ons nou eens nooit lek- ker vlot gaan. Wij hebben altijd al onze vingers nodig met uit te re kenen, waar we staan, als die nou eens van die wint en zij tegen elkaar gelijk spelen. Van de kans in eigen hand gesproken. Nu ik dit schrijf is het dan zo, dat we een relatieve achterstand van drie punten op de leider hebben. We moe ten echter alle clubs nog een keer ontmoeten en alhoewel ik kort gele den mocht beluisteren, dat we van iedereen kunnen winnen ben ik zo vrij staande te houden, dat we net zo makkelijk van iedere tegenstan der kunnen verliezen. Slechts wanneer alle spelers het veld in zouden gaan met de gedachte, dat slechts overwinningen ons naar de top kunnen brengen, dan hebben we een kans. Deze gedachte verenigd met 't juiste tactische inzicht (tech niek hebben we voor deze klasse in voldoende mate) zal het einde van de competitie prettig doen zijn. Het tweede doet het goed en staat momenteel met 18 punten uit 12 wed strijden aan de kop van de lijst, waarbij dient opgemerkt, dat de nummers 2 en 4, d.z. Nautilus en T.O.G. minder verliespunten hebben. Een eresaluut aan de aanvoerder van dit elftal, die, ondanks het feit, dat hij j.l. Zondag een hersenschud ding opliep, ervoor zorgde, dat zijn verslag onder Uw ogen kon komen. Eén zijner familieleden zond het onderstaande artikeltje in: Hartelijk dank, Jaap en spoedig beterschap. Karei Brands verslag van het derde is reeds zo lang, dat ik er hier geen regel meer aan mag wijden en van het vierde is weinig te vermelden, nademaal het bijna niet tussen de lijnen is verschenen. Voor de rest, zie de hiernavolgende kapiteinsartikelen. A.P.C. IIT.I.W. II 70. Te zwak ke tegenstanders. Wij konden steeds in de aanval blijven. Ons zwakke punt is nog het plaatsen. Verder goed gespeeld. Ondergetekende 4 goals, Boswijk 2 en Wildschut 1. De laatste goal van Wildschut was Zeer fraai. Het was een prettige en faire wed strijd. A'dam III—A.F.C. II 1—6. Deze wedstrijd werd op het A.P.G.S.-ter rein gespeeld. Rust: 20. Er werd hard gewerkt, en de op stelling was anders, omdat Wildschut naar het eerste was. Jip Vogel even eens, en J. Link was reserve bij het eerste. Onze tegenstanders waren nogal zwak, speciaal in de tweede helft. De achterhoede deed het prima, en komt er beter in. Akkerman redde 2 x op de doellijn. Bravo! Wij moeten nog wel proberen de bal van links snel naar rechts te plaatsen, en niet op één wing te hou den. De doelpuntjes werden deze keer gemaakt door Boswijk 2 Perton 2 F. Kat 1 en Sinot 1. A.F.C. IIUithoorn II: 61. Als gastvoetballer hadden wij N. Kalsbeek in deze wedstrijd. Voor de rust scoorden wij 5 doel punten. Er werd goed gespeeld, en snel afgegeven. Hierdoor ontstonden doelpunten van: Perton 2 -Boswijk 1 en ondergetekende 2. J. Hopster kwam deze partij, het team versterken. Na de rust werd er door ons slecht gespeeld. Het was te zelfzuchtig. Waarom ons niet oefenen in combinatiespel tegen deze te zwakke tegenstanders? (Zie Jos.) Dan kunnen wij het ook als we het tegen sterkere nodig hebben. Na de rust maakte alleen Hopster een doelpunt. Ennog net eventjes voor de tijd verkeek onze keeper zich op een hoog schot, waardoor eindstand werd gebracht op 61. Jos IIA.F.C. II 2—3. De beide vleugelplaatsen werden door anderen bezet. In deze wedstrijd is door ons de waarde van zelfoverschatting gede monstreerd. Wat resulteerde, in pin gelen, slecht plaatsen. Een behoorlijk combinatie heb ik niet gezien. Wij kwamen aan een 20 voor sprong door doelpunten van J. Bos wijk, en J. Hopster. Het laatste doel punt was een juweel. Door fouten van de doelman kwam Jos op 22, waarna F. Kat er tot onze grote opluchting 32 van kon maken. Onze achterhoede heeft zich on danks de druk der Jossers goed ge weerd. Mijn complimenten. Laten wij de volgende wedstrijden met enthousiasme en zonder zelfover schatting spelen. Ik dank U. Voor het overige een Gelukkig Kerstfeest en een goed Oud en Nieuw. Moge het komende jaar ons de promotie schenken. JAAP. De laatste lotgevallen van Uw derde. Een negatieve 50 score te gen Haarlem III. Haarlem III is een koplopertje, wij waren het. Het zag er in het begin helemaal niet naar uit dat wij er zo van langs zouden krijgen. Na dertig seconden stond George te handballen binnen het U bekende gedeelte. Penalty. Werd er .kunstig naast geschoven. Toen, wij sterker stukken sterker. Onze achter hoede werd de Nederlandsche Bank, maar vóór werd de bal voortdurend op de Haarlemse keeper terugge speeld, door ons wel te verstaan. In plaats van schoten, desnoods lellen, rollers. Haarlem deed een uitvalletje, scrimmage, goal, 1—0 achter, rust. Bij de thee werd een aardig eindje weggekout. Laten we het maar kou ten noemen, het andere woord begint in ieder geval ook met een k., toch is zoiets wel gezellig, brengt leven in de brouwerij. Waar die zeewind zo plotseling vandaan was gekomen be greep niemand. Nu ik er later over nadenk vermoed ik dat 'ie van de zee kwam. Voor ons gevoel kregen we hem tegen. En op datzelfde mo ment kregen we ook in de gaten waarom Haarlem III koplopertje is. Zonder dat er speciaal fouten door de Nederlandsche Bank werden ge maakt scoorden onze tegenstanders vlot vier keer achter elkaar, en lieten ons, op de reeds genoemde 50 score staan. We hadden net zo goed niet naar Haarlem kunnen gaan, maar dat doe je niet, je bent een voetballer of je bent het niet, en per slot van zake weet je ook niet van te voren dat je met 50 gaat verliezen, het kan net zo goed 40 worden. Ik zie al dat je van te voren gaat zeggen, „jongens, ik heb zo'n idee dat wé morgen met 50 verliezen, laten we maar thuis blijven, hoeven we ook niet zo vroeg uit de veren". Tegen Madjoe II kregen we een schone kans om ons te rehabiliteren, want deze mensen zweven in het onderste gedeelte van de ranglijst. En ja hoor, we hebben ons lekker ge- rehabidingest, niet groots, maar prettig. Negentig minuten hebben we er voor nodig gehad, is niet eens veel als je nagaat. Ik heb wel eens mensen meegemaakt die er veel langer over deden; die hadden jaren nodig; fout geweest in de oorlog. Wij negentig minuten. Traditiegetrouw stonden we na 10 minuten achter. Toen moesten wij een penalty nemen. Ik heb nog nimmer een penalty zo goed zien ne men. Een flitsende schijnbeweging met het linkerbeen, direct gevolgd door een uitermate droge knal met de binnenkant van de rechtervoet. We zouden hier nog lang op voort kunnen borduren, maar het vervolg van de wedstrijd eist thans onze volle aandacht. Dus 11, waarmee het theedrinken begon. Na dit geslemp werden er verschillende Oostenrijkse combinaties op het veld getekend, die vooreerst geen resultaten afwier pen. Uiteindelijk werd het ons dan toch duidelijk dat dit de wedstrijd van Rob werd. Twee keer achtereen brak hij de Madjoe-gordel open en scoorde twee parels van briljanten. Het was natuurlijk wel rot voor Madjoe, want die gordel konden ze wel weg doen. Ik zie al dat je in een gordel met twee breuken blijft lopen, loop je aar dig voor schut. 3

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 3