S. ISaarda De Jeugd bui VAN BAERLESTRAAT 39. TEL. 720140 BLOEMEN ACCOUNTANCY Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeps, houöt öe schakel in stanö Ditmaal willen wij zelf niet zo uit voerig als gewoonlijk ingaan op hetgeen zich rondom onze jeugdelf- tallen heeft afgespeeld in de afge lopen maand, doch geven het woord aan de aanvoerders van onze 3 Juniores A-elftallen. Arthur Reddering, aanvoerder van AI, schrijft ons het volgende „Toen ik van de Jeugd-Commissie enkele dagen geleden het verzoek kreeg, om in een beknopt verslag mijn indrukken over het Jun. A I- elftal weer te geven, heb ik mij wer kelijk niet gerealiseerd, dat dit zo'n zwaar karweitje zou worden. Immers, de balans van de tot dus ver door ons elftal gespeelde wedstrij den ziet er niet zo opwekkend uit. We hebben n.l. van de 7 gespeelde wedstrijden slechts 2 gewonnen en 5 verloren. Bij het zoeken naar de oor zaak van zoveel nederlagen ben je al gauw geneigd naar „Verzachtende omstandigheden" te gaan zoeken en eerlijk gezegd meen ik ook dat deze er zijn. De kern van Jun. A I bestaat uit spelers van ons destijds zo succes volle Jun. A 3-elftal, een elftal waar mede wij kampioen van die afdeling werden, omdat wij vrij zwak inge deeld war.en. Met het grootste deel van dit elftal gingen wij toen over naar Jun. A I, waar wij al gauw tot de conclusie kwamen, dat het hier niet zo ge makkelijk ging als voorheen. De overgang naar deze hogere afdeling is wel groot en bovendien heb ik ook de indruk, dat wij ons vooral in de eerste wedstrijden niet volledig „Gegeven" hebben. Echter niet alleen hieraan zijn deze nederlagen te wij ten, maar ook aan het ontbreken van de goede team-geest, omdat sommige spelers menen de fout bij een ander te moeten zoeken. Bovendien is onze voorhoede nog steeds het zwakke punt en als deze versterkt zou kun nen worden, zou dit spoedig in de resultaten tot uitdrukking komen. Toch hoop ik dat wij uit de geleden nederlagen lering zullen trekken en dat ik U de volgende keer een opti mistischer geluid kan laten horen." Aan dit korte, duidelijke betoog hebben wij niets toe te voegen. Wij hopen mèt Arthur, dat in komende verslagen inderdaad een optimisti scher geluid te horen valt. Van Bob Bremer, aanvoerder A II, ontvingen wij het volgende verslag: „Jammer genoeg kan ik geen al te optimistische berichten over het 2e Juniorenteam geven. Toch is het elftal over het alge meen genomen niet slecht. Eén ding missen we echter, en dat is voldoen de stootkracht om de vele goede aan vallen uit te buiten. „Zonder geluk vaart niemand wel", is een bekend spreekwoord. Dat dit ook op voetbal betrekking kan heb ben, hebben wij aan den lijve onder vonden. Ballen, die op de doellijn der tegenstanders in de prut blijven ste ken, ballen, die er bij ons net inrollen, enz. enz., zouden in menig ander elf tal de sfeer totaal bedorven hebben. Gelukkig kan dat niet van ons elftal worden gezegd, waar de men taliteit en stemming buitengewoon goed zijn. Ook als er b.v. door een blunder van de één of ander een wed strijd verloren wordt, blijft de stem ming goed. Jammer is het, dat er gedurig spelers uit ons elftal gehaald worden, waardoor we niet genoeg op elkaar ingespeeld raken. Doch dit doet niets af aan het feit, dat er steeds hard voor gewerkt wordt, om een zo goed mogelijk resultaat te be reiken. In de laatste wedstrijd deed er zich een minder prettig incident voor. Toen één van de jongens van onze tegenpartij het nodig achtte een ge vechtshouding aan te nemen tegen een A.F.C.-speler, moest laatstge noemde noodzakerlijkerwijze wel het zelfde doen om zich te verdedigen. Dit zag de scheidsrechter, en hij stuurde beide spelers van het veld. Jammer, maar een goede les ter voorkoming van herhaling. De eerste overwinning die we be haalden, tegen Volewijckers, had wel een zeer typisch scoreverloop: 10, 1—3, 3—3, rust, 4—3, 4—5, 6—5. Een bewijs te meer, dat de vecht lust en de juiste stemming niet ont breken, waardoor het belangrijkste, n.l. prettig voetballen, altijd bereikt wordt. Dit heeft ons elftal misschien wel voor op andere A.F.C.-elftallen." Frans van Kranen, aanvoerder A III, is zeer optimistisch in het na volgende verslagje. „Ons elftal is A.F.C.'s productief ste. Wij kunnen bogen op 40 doel punten en tien punten verdeeld over 6 wedstrijden. Er waren monster- overwinningen onder van maar liefst 141, 91, en 81, maar toch zullen wij niet rusten, voordat het kam pioenschap ons is. De enige verloren wedstrijd was die tegen Blauw Wit A V en in punten aantal staan wij momenteel gelijk met hen, zodat onze thuiswedstrijd tegen Blauw Wit be slissend zal zijn, tenzij wij ons eerst laten verrassen door een andere rivaal. Doch met ons goed ingespeel de elftal zijn wij zeker in staat te zegevieren in onze afdeling. Wij kun nen ons daarom niet permitteren een tegenstander te onderschatten: Wij moeten waakzaam blijven. Pas dan kunnen wij rusten op de verbeide glorieuze victorie." Dit optimisme nemen we hem niet kwalijk, hoewel tegenover de stevige overwinningen een 2-tal nederlagen staan. Dit elftal heeft de beste resul taten behaald van al onze jeugd- elftallen, maar jongens, blijf waak zaam; laat je niet door de grote overwinningen in een roes van „wij kunnen het wel" brengen. Onderstaand de resultaten van onze Juniores A en B, bijgewerkt t/m 13 November. AI 7 2 5 10—25 4 All 8 3 5 18—31 6 A III 7 5 2 41—21 10 B I 8 1 7 16—31 2 B II 8 1 7 9—42 1 7 3 1 3 18—20 7 B IV 1 1 1—1 1 Volgend maal zullen wij de diverse elftallen aan een nadere beschouwing onderwerpen. Tot slot nodigt de Jeugdcommissie alle Juniores A, B en Welpen uit om op Zaterdagmiddag 17 December de traditionele Sint Nicolaas/Kerstmis- Kienmiddag bij te wonen. Alle jeugd leden van het kleinste welpje tot de „grootste" junior zijn welkom. Tot de volgende keer! O. J. v. d. HEUL. MARATHONWEG 64 AMSTERDAM-Z. TEL. 71 3308

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 6