j.h. esseR 6 De Zatter\ COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN heRenqRacht 92 Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö 1296 Floris V 1600 Slag bij Ja natuurlijk, dat weet U wel. Maar nu: 1895 A.F.C 1926 A.F.C Op deze vragen geeft ons Gouden Boek antwoord. Dit Gouden Boek werd geschreven door de Heer Jo Wijnand t.g.v. ons vijftigjarig bestaan. Juist nu, tegen de vijfde December een mooie gelegen heid om te profiteren van het feit, dat de Heer J. H. Esser, Valeriusstraat 178, Telefoon 725030, er nog enkele stuks voorradig heeft. Aangezien Hans, na jaren lang de trouwe captain van 't zesde te zijn geweest, plotseling naar het vijfde is verhuisd, waar ze iemand nodig had den, zal ik, behalve het aanvoerder schap ook het stukkiesschrijven van hem overnemen. Op een druilerige Zondagmorgen stond enige weken geleden een groepje A.F.C.-ers iet-wat ver wezen rond te kijken bij de terreinen van A.B.I.M. Nergens vielen namelijk kleedlokalen te ontdekken. Daar bovendien in die verlatenheid aan de randen van het Velserwegcomplex niemand aanwezig scheen te zijn, die ons zou kunnen inlichten, leek het er veel op of het omkleden in de open lucht het enige middel was om tot voetballen te komen. Eidoch, iemand kwam op het idee te gen het hout te bonzen van de wa gens, die langs de slootkant stonden en die, naar uiterlijk te oordelen, het eigendom waren van een maat schappij voor wegenbouw. Na enig gestommel klapte een luik open en een hoofd schoot te voor schijn: „Koffie of cola, mijnheer?" Wij maakte de man duidelijk, dat voetballen ons meest nabije doel was. Men verwees ons tot onze grote verbazing, naar een soortgelijke „kar". Als kippen marcheerden we achter elkaar via het plankje naar binnen om tot de ontdekking te komen, dat het comfort lang niet gek was. Zelfs waren er ingebouwde wasbakken, (een idee voor A.F.C. over de dijk?) Ach ja, de wedstrijd We stelden even een voorhoede op van mensen, die wel eens voor had den gespeeld en gingen er op los. Ruststand 10 in ons nadeel. Tijdens de rust werd de enorme zwakte van onze rechtervleugel ver klaard. Beide binnenspelers waren op links gaan voetballen Nadat deze kwestie was geregeld, trachtten we echt te voetballen. Het laatste kwartier werd geheel in vij andelijk doelgebied uitgevochten. In de stand kwam echter geen verande ring. Met Jan Meyer heb ik me ech ter kostelijk geamuseerd. De volgende wedstrijd ging tegen de leider van de afdeling. Dank zij een soort dubbel-spilsysteem, dat door Otto Sterman werd ingevoerd, wist de achterhoede de stand blank te houden Dat deed de voorhoede overigens ook. Na de rust konden we aanvankelijk met het bekende paal- en latwerk fiasco's voorkomen. Vlak voor tijd stapte het geluk over naar de tegen partij, juist toen de bal zich voor het A.F.C.-doel bevond. Resultaat was, dat Oranje Zwart met 10 won. Zonder iemand tekort te willen doen maak ik Ton van der Ven op deze plaats een compliment voor een uitstekende wedstrijd. OTTO d. V. De zin van de Zatten manifesteert zich vrij aardig in de uitslagen van de meeste wedstrijden van het hui dige en de voorgaande seizoenen. Het zal U dus zonder meer duidelijk zijn, dat de Zatten meestentijds bijzonder veel zin hebben. Dié zin echter, is meer de gewone zin en valt gemak kelijk te onderkennen. Er is echter nog een tweede zin de diepere zin. Juist daarover is het, dat wij het met U willen hebben. Dat het probleem van die diepere zin niet nieuw is en dat men reeds in ver achter ons liggende dagen het bestaan ervan vermoedde dringt zich wel onmiddellijk naar voren, als wij hier nog eens de historische uitroep van Huug de Groot (het kanon) citeren: „Zinnen maken de Zat". In een iettewat nabijere historie heeft de onwetendheid over de diepere zin van de sport in het algemeen en die van het Zaterdagmiddagvoetbal in het bijzonder, sommige auteurs ken nelijk beklemd, getuige het feit, dat verschillende publicaties over dit vraagstuk het licht hebben gezien. Dat echter het verlossende woord nooit is gesproken, moge zonneklaar naar voren stralen uit de titel van één van de bekendste dezer werkjes, n.l. „Mysterieuze krachten in de sport". Alles blijkt dus nog altijd in een mysterie gehuld te zijn. De vraag is nu, mogen wij Zaterdagschoppers dit probleem laten voor wat het is? Het antwoord daarop moet luiden drie werf neen!! Zijn wij dan in staat er iets aan te doen? Ja, geachte club leden, ja zeker zijn wij in staat hier aan veel, zo niet alles te doen. Het gaat slechts om de methode van onderzoek. Tot nu toe was die methode zo er al van een methode gesproken kon worden falikant verkeerd. Het open doel ligt thans echter voor ons de methode, de enige, is er. Een enquete zal ons de oplossing verschaffen. Een enquete, die de dro men van de Zatschoppers vast- en uitlegt. (Hier past een apologisch pilsje aan een bekend elftalcommis sielid). U begrijpt, dat hieruit ge gevens geput kunnen worden van een ongekende belangrijkheid. Speciaal de Vrijdagnachtdromen zijn van uit zonderlijke betekenis. Er mag dan ook geen moment langer geaarzeld worden en een com missie moet worden samengesteld de enquêtecommissie B om dit zo gewichtige onderzoek, waar de ge hele sportminnende wereld profijt van zal trekken, terstond ter hand te nemen. P.S. De resultaten van de afge lopen maand? Neemt U ons heus niet kwalijk, wij zijn ze vergeten. We hebben geloof ik als maar gewonnen. Als U het echt wilt weten, slaat U dan de bulletins er maar op na. ZADZINE. TEL. 41864-42864, BEURS 41057 CHAPEAUX POUR DAM ES CHURCHIL L- LAAN 75 TEL. 72.71.93

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 5