3 4 Bequnstioinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakeL in stanö Onze aanvoerder, de heer Jan Steensma, heeft onlangs een schop tegen het been gehad waaruit waar schijnlijk „een knietje" kan resulte ren. Laten wij dat niet hopen en Jan vanaf deze plaats een spoedige heling toewensen. Inmiddels ben ik met de opdracht belast U te vertel len hoe „3" het maakt. Ik kan U gerust stellen, ze maakt het redelijk wel. Zoals U al eerder vernomen zult hebben mocht het derde voor een viertal wedstrijden het praedicaat „ongeslagen" dragen, doch voor enige weken terug is deze titulatuur ons ontfutseld. O.V.V.O. was de schuldigeDat was jammer, heel jammer! Een heel ongelukkige wed strijd. Met 84 voor O.V.V.O. kon den we onze koffertjes dichtklappen. Enkele zeer vooraanstaande critici, die uiteraard al ettelijke jaartjes in de voetballerij meelopen, verklaarden na afloop dat zij getuigen waren ge weest van de meest werkwaardige wedstrijd die ze ooit gezien hadden. Met deze getuigenis kan ik mij vol ledig accoord verklaren. Het verloop is U, geloof ik, al getekend door Jan voornoemd. Maar geachte clubleden het derde zou het derde niet zijn als het zich niet zou kunnen herstellen, per slot van zake is het daarvoor het derde. Goed, nu het U duidelijk is dat het derde zich kan herstellen, kan ik U ook vertellen, dat het zich inmiddels heeft hersteld. D.C.G. heeft dit mee gemaakt. U kunt gerust aan een van die D.C.G.-ers vragen hoe wij ons hersteld hebben. Ga gerust Uw gang, ik wacht wel even. En dan zeggen ze je misschien nog niet eens de waarheid, heb je wel eens met die mensen, niet speciaal met die D.C.G.- ers maar zo in het algemeen. Zo van, „ah, die gozers hadden mazzel", maar ik kan U verzekeren clubleden, dat hadden wij niet! Wij hebben ferm gespeeld, als leeuwen mag ik haast wel zeggen, maar dat zeg ik niet want jullie mochten er eens om lachen. Honend wel te verstaan, en daar houden wij niet van. Lachen mag je, als je maar niet hoonlacht, daar hebben wij een hekel aan, kort om dat wensen wij niet! De cijfers waren niet groot, ik geloof een centimeter of vijf. Wel twee dikke punten hebben wij van het tweede veld weggesleept. Het was nog een heel karwei. Joop zag ze het eerst liggen, op het modderigste gedeelte, daar waar zo onvermoeid getraind wordt. Joop is goed in zulk soort dingen en we konden ze moeilijk la ten liggen, dus slepen maar. Die D.C.G.-ers stonden wel raar te kijken toen wij zo maar met die punten gingen slepen. Het is ook inderdaad een gek gezicht als er verondersteld wordt, dat men voetbal speelt en er gaan plotseling een stelletje jongens punten van het veld slepen. Ze waren vies hoor die punten, erg modderig, we hebben ze later in de wasbak afgespoeld. Dat behoor je te doen hé, je kan moeilijk met een paar vuile punten blijven rondlopen. Zeggen ze allemaal, moet je dat eens zien, wat hebben die jongens vuile punten. Je bederft je naam er mee, je haalt hem gewoon door het slijk, daarom was je zulke dingen. Dat was goed van ons. Zo zullen we door blijven gaan, als maar pun ten van als maar velden wegslepen en als maar, indien nodig, afspoelen. Misschien kunnen we in de toekomst een afspoelertje aanstellen. Is mis schien iets voor een gepensionneerde. Licht afspoelwerk. Moet eens over geïnterpelleerd worden'in Den Haag, dit lijkt mij belangrijk, zo iets moet meteen scherp gesteld worden. Vraag „Druist het aanstellen van een pun tenaf spoeler (tegen een kleine vergoeding, geen sociale lasten) in tegen het amateurisme? Na afloop hebben wij een en ander boven behoorlijk be-pilst, hetgeen een goed gebruik is te noemen in A.F.C.- kringen. Het is goed een oude traditie te volgen en te bestendigen, dat doen wij graag, evenals voetballen. En toen gingen wij tegen Rapiditas spelen. Velen hadden zich van deze wedstrijd ontzettend veel voorgesteld. De algehele doorbraak naar herstel heeft zich niet kunnen voortzetten. Het werd weer een teleurstelling, drie goals voor, vijf tegen en de aansluiting met de kop gemist. Over- stappie verlopen. Klaar ben je. Er schijnt op dat aanvoerderschap van mij een zeker fatum te liggen. Tegen O.V.V.O. mocht ik ook de honneurs waarnemen, met het U bekende ge volg. Toch hebben wij niet slecht gespeeld tegen Rapiditas. .Met de rust stonden we zelfs met 32 voor, maar in de tweede helft schoten de Rapiden drie keer het net bol achter Pierre. Wij vermochten, ondanks licht veldoverwicht, niet eenmaal meer het genoegen smaken te netten, ook al raakte Miel op een kritiek moment het houtwerk. Was de bal onder de lat gegaan dan waren wij op 42 gekomen en hadden we tamelijk flu welig gezeten. Er is hard gewerkt en prettig ge speeld. Vooral het laatste is een be langrijke factor. Een woord van hartelijke dank komt zeker toe aan onze grensrechter Hans Schoone- veldt, die al vele wedstrijden van ons heeft gegrensrechterd, vooral voor zijn wijze waarop hij op onze buiten- spelval reageert. Met Hans hebben wij hierin een volmaakte harmonie bereikt. Ik hoop, dat het fatum voornoemd in den vervolge ergens anders gaat liggen want zo is er geen gein aan. Twee keer mag je aanvoerder zijn en twee keer lig je met een fatum te spelen, dat is niet leuk, vooral als je aanvoerder bent. Ik vraag mij af of Jan Steensma ook zo'n ding had, het zal wel niet want Jan won steeds. In ieder geval zal ik U op de hoogte houden van de verdere prestaties van „3". Een en ander werd boven maar zeer matig be-pilst, hetgeen ook wel eens goed is. Volgende week gaan we naar Haarlem dan nemen we een apie voor U mee, en hopelijk vinden we daar op de zandgronden de twee punten waar wij tegen Rapiditas zo naarstig naar hebben gezocht. K. B. Daar dit elftal van alle reserve elftallen hoogstwaarschijnlijk wel de sterkste afdeling getroffen heeft, viel er in het begin niet veel goeds te vertellen. (Vandaar, dat je maar niets vertelde. Red.). Toch werd er heus niet eens zo slecht gevoetbald. Onze tegenstanders echter waren alle 2de elftallen van meest 2de klas- sers, welk verschil natuurlijk toch merkbaar was. Gelukkig heeft de E.C. dit tijdig ingezien en voor 100% medegewerkt om te proberen Uw 4de elftal veilig te stellen. Ik ben dan ook zeer blij dat dit niet voor niets is geweest en de laatste weken over winningen heeft opgeleverd. Tot voor 2 wedstrijdzondagen terug hadden wij nog maar 2 punten! Deze werden behaald tegen het sterke Stormvogels 3!! Onze voorlaatste wedstrijd speel den wij tegen Hillegom 2. Hier haal den wij in een prima gespeelde wed strijd de volle 2 punten binnen. Aan deze overwinning hebben onze ver sterkingen Fred v. Soomeren, Rob Herok en Henk de Groot (drie doel punten) veel bijgedragen. De laatste Zondag speelden wij tegen Schoten 2! Ook deze wedstrijd werd gewonnen en wel met 53. Zoals U dus ziet zijn wij wel op de goede weg en ben ik ér van overtuigd dat ik, indien we de medewerking van de E.C. mogen behouden, U in de volgende Schakel nog meer overwinningen kan melden. NIC. LELOUX. Het wekelijks bulletin in teresseert U niet meer? Het kan U niet schelen wie rechtsbuiten in Junioren G9 is? Opent toch regelmatig de enveloppe. Het formulier voor de A.F.C.-Toto zit er in. Vult het inU steunt en U kunt toch geld verdienen.

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 4