Resultaten van de groene velden ar W: Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt óe schakel in stanö TVTiettegenstaande het feit, dat in de ■*- afgelopen verslagmaand twee interlandwedstrijden werden gespeeld, op welke Zondagen het K.N.V.B.- voetbal stil lag, hebben wij A.F.C.- ers niet over gesprekstof te klagen. Eerst brachten de overwinningen op Watergraafsmeer en V.V.A. cijfers op de scoringborden, waarvan we het bestaan slechts bevroedden, alhoe wel we ons natuurlijk onmiddellijk de 92 overwinning op Z.V.V. aan de Spanjaardslaan in Haarlem her innerden. En daarna de 21 neder laag tegen O.V.V.O. Misschien, dat deze laatste uitslag nog wordt ge wijzigd in 22 door een besluit van achter ,,de groene tafel". Vast staat echter, dat de onzen deze wedstrijd tactisch gesproken slecht hebben ge speeld. Bibliotheken kan men vullen en de krantenleggers vanaf 1296 kan men er op naslaan en in elk boek en in elke krant zal men minstens een keer lezen: Gooi toch niet alle ballen in de trechter! (Lezeres, vraag maar aan Uw man, wat dit betekent). De prima spelende Hannie Urbanus kon alles retourneren. De nasleep van deze wedstrijd speelt zoals gezegd achter de groene tafel. A.F.C. heeft o.a. geprotesteerd tegen het niet laten overnemen van een door Piet Poel genomen penalty, waarbij de O.V.V.O.-keeper Altink enkele passen naar voren deed. Na de wedstrijd wilde A.F.C. deze straf schop doen nemen door een andere speler, maar scheidsrechter Berg- meyer stond dit niet toe. En weer stopte Cor Altink dit schot goed. Nu was echter onvermijdelijk, dat tegen deze beslissing van de scheids rechter protest werd aangetekend en daardoor diende Cees Bouwens zich nog eens achter de bal te stellen. Deze keer was het dan raak. Inmiddels hebben het tweede en het vierde de lift omhoog gepakt. Deze elftallen staan nu respectievelijk drie en zeven punten op de leider hunner afdeling achter. De resultaten in cij fers van de K.N.V.B.-elftallen zijn nu, na ongeveer een derde van het seizoen29 wedstrijden 32 punten met de doelcijfers 8273. Meer wetenswaardigheden zullen ongetwijfeld door de aanvoerders behandeld wórden. "f/ermoedelijk heeft menig A.F.C.-er zich de laatste tijd wel eens af gevraagd of de tegen Watergraafs meer, V.V.A. en V.O.C. gescoorde 24 doelpunten werkelijk toe te schrijven zijn aan superieur spel. Dit twijfelen kan dan gevoeglijk toegeschreven worden aan het zeer povere spelletje dat wij tegen O.V.V.O. hebben -laten zien. Dat was met recht van een sinds lang niet gekende hoogte in een onmetelijke afgrond duikelen. Ik zal dan ook niet trachten vanaf deze plaats onze nederlaag te analyseren; het zij genoeg dat O.V.V.O. beter speelde en het geluk ons deze dag niet meezat. Het woordje superieur, hiervoor gememoreerd, was dan ook beslist niet op deze ontmoeting van toepassing, of het moest slaan op het indienen van protesten (in deze wedstrijd meer dan in mijn gehele voetballoopbaan) Neen, sportief bevredigend kan ik het indienen van protesten niet vin den en ik voel dan ook zeer veel voor het standpunt van onze vrienden van H.F.C., die uit principe nimmer pro test aantekenen. Bepaald bevorder lijk voor een goede verstandhouding tussen O.V.V.O. en A.F.C. was de gang van zaken van afgelopen Zon dag ook niet. Alleen dergelijke ge volgen al zouden een reden kunnen zijn het indienen van protesten in den vervolge achterwege te laten. Mis schien iets voor een discussie hier omtrent is ons maandblad? Redac teur Jan zal, gezien zijn niet aflaten de copy-honger, waarschijnlijk gaarne andere meningen over dit onderwerp vernemen, (allicht, Red.) Andere, prettiger geluiden, kan ik gelukkig laten horen over de 3 voor afgaande wedstrijden, waarvan de overwinning van 92 op V.V.A. wel de meeste voldoening schonk. Vooral tactisch werd deze wedstrijd goed gespeeld, hetgeen, gezien in het licht van de uitslag van de wedstrijd tegen O.V.V.O., waarin door ons in de 2e helft zeer ontactisch werd gespeeld, wel enige bevreemding mag verwek ken. Heus, het is geen oplossing als onze achterhoede en middenlinie op een gegeven ogenblik als één man naar voren komt om „het dan zelf maar eens te proberen". Het tweede doelpunt van O.V.V.O. was hiervan o.a. een gevolg. Niettemin, wij gaan rustig verder, met een team dat meer kameraad schap en begrip voor elkaar toont, dan sinds tal van jaren het geval is geweest. Nu we het toch over „be grip voor elkaar" hebben nog even dit. Henne Boskamp heeft mij ver zocht vanaf deze plaats aan alle spe lers die de wekelijkse trainings avonden bezoeken beleefd doch drin gend (met de nadruk op dringend) te verzoeken in het vervolg geen onderbroekjes van hem meer te ver donkeremanen, daar hij last dreigt te krijgen met zijn vader, die de hem ter beschikking staande voorraad angstwekkend ziet slinken. Tot besluit nog een kleine anecdote over genoemde Henne Boskamp. Tijd van handeling: 2e helft van de wed strijd V.V.A.—A.F.C., stand 2—7. Vraagt Henne aan één van zijn tegenstanders: „Zeg, hoeveel staat het?" Was iets geweest voor bijv. Jo Wijnand om aan Adriani Engels te U hebt geen tijd om het toto formulier in te zenden? Onzin. Onze arbeidsanalyst heeft het uitgekiend: Openen bulletin-enveloppe 2 sec. Uitvouwen toto-formulier 1 Inv. b.v. 156 cijfertjes 30 Formulier in enveloppe 5 Verzending 21 Totaal 59 sec. Wilt U nu echt beweren, dat U geen 59 seconden tijd kunt vinden van de 610800, welke U wekelijks ter beschikking hebt? vragen op de tribune! Op naar Baarn, getrouwen. Wie weg blijft zal wel gelijk krijgen, want om te voetballen is het maar een Pgat, al mag je er na half zes nog wel met je kind(eren) in de bossen wandelen. P.S. Waar dat laatste op slaat weet ik zelf niet. Vast staat dat wij zullen trachten in Baarn weer de bordjes te verhangen (hetgeen, dit voor de goede orde, nog iets anders is dan een bordje wegnemen). CEES. (Daar weet jij toch niets van, dat gebeurde op Vrijdagavond, Red.) Ik had amper de pen neergelegd na het schrijven van het vorige ver slag of wij kwamen voor de variatie tegen W.M.S. II thuis voortreffelijk voor de dag en konden ze met 70 op hun respectievelijke broeken ge ven. Het was een prima partij, vooral het laatste half-uur. Er werd snel ge speeld en goed gecombineerd, waar bij de goals gemaakt werden door: Boswijk 3, Perton 1 en Bram Jansen 3. Zo moesten we alle partijen kun nen spelen. De volgende wedstrijd was uit tegen A.P.G.S. II en we speelden die in een veranderde opstelling, omdat Jansen in het eerste kwam en wij Kappel als gast-speler kregen. Het spel viel erg tegen, hoewel we met 31 wonnen. We hebben 2 punten hiermee, maar dat is alles wat ik erover zeggen wil. Daarna een voetballoze dag omdat A.F.C. IIN.F.C. II niet doorging wegens de te overvloedige regen. Tenslotte de lastigste wedstrijd uit tegen Nautilus II, die we kwiek met 20 wonnen. Het was hard, maar er werd ervoor geknokt. Er werd goed gewerkt. Laten we afspreken, dat we op die manier elke tegen stander tegemoet treden nl. stevig op de bal zitten en snel afgeven. Zullen we dan proberen de vol gende maand weer zonder verlies-, eventueel tegenpunten uit de bus te komen? Wij moeten bovenaan ko- men! JAAP.

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 3