Nette en Nuttige Notulen-Notities Joker Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöti öe schakel in stanö In October waren wij door zaken reizen helaas verhinderd onze Schakelbijdrage tijdig in te leveren en nu wij dan de afgelopen twee maanden de revue laten passeren, kunnen wij constateren, dat onze A.F.C. op velerlei gebied haar stem weer heeft laten horen. Dat geldt vermoedelijk in de allereerste plaats voor de uitbreiding, die de A.F.C.- familie heeft ondergaan. Geboren werden: Asta Leonore, dochter van de Heer en Mevrouw Hendriks-Bron; Marina Elisabeth, dochter van de Heer en Mevrouw van Kranendonk- Luza; Theo Bernard Richard, zoon van de Heer en Mevrouw van Emden- Ibo; Johannes Bernardus, zoon van de Heer en Mevrouw Krever-Lambert. Verloofd zijn inmiddels Aart Bark met Betty van Kleef, terwijl Otto de Vries en Wil Sievers de daaropvol gende stap waagden en in Hilversum in het huwelijk traden. De „Ouwe Dis" bereikte de leeftijd van 60 jaar al wil hij er nog wel niet voor uitkomen. O.V.V.O. herdacht haar 40-jarig jubileum en U.D. zelfs haar 16de lustrum. Omtrent de viering van het U.D.-Jubileum kunt U zich het beste met de Bestuursleden M. de Bruin en G. Stallmann in verbinding stellen. Zij kunnen U tot in de puntjes in lichten, zeiden zij. Vanzelfsprekend hebben onze felici taties bovenstaande belanghebbenden inmiddels bereikt, doch wij willen bij deze onze gelukwensen nogmaals en welgemeend herhalen. En dan ons eerste elftal! Dat zoekt het nu klaarblijkelijk in sensatie om het publiek naar onze nog altijd zo vertrouwde Wandelweg te trekken: 18 September 1955: A.F.C.Donar 32; 25 September 1955: D.C.G.—A.F.C. 1—3; 2 October 1955: A.F.C.—Holland 2—1 9 October 1955: ZeeburgiaA.F.C. 30; 15 October 1955: A.F.C.—D.W.V. 2—1; (vriendschappelijk) 22 October 1955: A.F.C.Watergr.meer 73; 30 October 1955: V.V.A.—A.F.C. 2—9; 6 November 1955: A.F.C.—V.O.C. 8—2; (vriendschappelijk) en tot slot 13 November 1955: A.F.C.—O.V.V.O. 1—2. Over alle wedstrijden is door de technische redactie-afdeling van onze Schakel voldoende geschreven, zodat wij willen volstaan met bovenstaande uitslagen. Een uitzondering willen wij natuurlijk maken voor de wedstrijd A.F.C.O.V.V.O. De wit-rode spelers kwamen (na een minder geslaagde competitie-begin en de grote over winningen van de onzen van de laat ste tijd) kennelijk in het veld met de vaste wil deze wedstrijd te win nen. Niets bijzonders zult U zeggen, dat neemt iedere sportman zich voor, doch de O.V.V.O.-spelers wonnen deze wedstrijd inderdaad, zij het dan nog maar voorlopig, daar de wed strijd nog wel een staartje zal heb ben i.v.m. de ingediende protesten te gen enkele beslissingen van scheids rechter Bergmeyer. De Heer Berg- meyer was vermoedelijk het veld in gestapt met de bedoeling de wed strijd strak in de hand te houden, doch ook nu bleek weer, dat ook een scheidsrechter slechts een mens is en dus „z'n dag" wel eens niet kan hebben. Dat de scheidsrechter echter te allen tijde de hoofdrol blijft spelen, bleek echter ook nu wel overduidelijk tijdens, doch ook na deze wedstrijd. Op 28 September 1955 werd de Jaarlijkse Algemene (September) Vergadering in ons Clubhuis gehou den. Wel zeer betreurenswaardig is het, dat slechts 29 werkende leden het de moeite waard oordeelden deze vergadering te bezoeken. Wel erg deprimerend, als men bedenkt, dat vooral de critiek van de zijde dezer wegblijvers verwacht mag worden. Nu werd deze vergadering een „hamerstuk" met ajs hoofdschotel de ieder jaar weer met spanning (of angst?) tegemoet geziene begroting van onze Penningmeester. Het over rompelende sluitstuk gaf één der aanwezigen echter (hoe klein het aantal dan ook zijn mocht), gelegen heid een primeurtje bij één der Amsterdamse dagbladen te depone ren. Jammer, zowel het sluitstuk als dit primeurtje. Intussen werd een Buitengewone Algemene Vergadering uitgeschreven voor 30 November a.s. Weest U er van verzekerd, dat Uw Bestuur zich door Uw aanwezigheid ten hoogste gevleid zal voelen. VéTé. Ik weet uit ervaring, men moet nimmer prijzen hoe schoon ook de dag voor hij avond pas is. Al zie in de stand ik het Eerste weer rijzen, ik jubel nog niet want juist d n gaat het mis. Zo'n heel grote zege verwerk ik van binnen en zeg tot de juichers: Ssttt klop het maar af! Al zou ik ze graag voortaan almaar zien winnen, ik durf niet te pochen uit angst voor de straf. Dat w k s anders wat daar aan de „Van Galen". (Die vlootvoogd schoot ook destijds niet met los kruit). Maar dat nu de Reds juist z 'n zege behalen op de club van mijn jeugd, heeft de vréugd wat gestuit. Doch denk nu weer niet dat ik luidkeels ga wenen omdat onze ploeg weer gescoord heeft zoveel. Al komt er aan goals ook een gros uit hun benen, het oog dat blijft droog, ai, het oog is geen keel Wat zou het toch zijn dat een elftal doet opgaan van zeggen we „zo" tot zeggen we „het"! Dat, waar eerst de lat en de paal in de weg staan, de ballen wat later doen bollen het net! Men zegt dat het dit is dat net als bij poker ons balspel nog steeds zo aantrekkelijk doet zijn. 't Kan zijn, maar geef mij voor mijn club maar de joker! Zo'n joker is safe en dus jolly en fijn! De roodbaadjes waren de grootste rivalen zo tijdens de jaren van Jibben en Steur, de tijd van De Meer, van beroemde verhalen. De veldslagen toen stelden nimmer teleur! A'dam, Jandorie Aafcee. laat de netten maar bollen zolang je nog „vlamt" (wat de wielrenner zegt) Al kan dan een voetbal ook nog zo gek rollen, wie vlamt komt beslist op z'n pootjes terecht! B. S. LE MARCHé. 30e Wijn(ma)andsdag '55 1) i) P.S. De grote overwinning op V.V.A. was voor Jo Wijnand een aardige verjaardagssurprise; hij werd toen juist 30, zegt men 2

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 2