A.F.C. mijn h. q. teiwes glorie Van de Veteranen SCHOONMAAKBEDRIJF vonöeLstRAAt 88 waLöeck pyRmontLaan 16 onöeRhouö van kantoRen Reiniging van gevels BequnstiQinq van onze aövemeeRöeps, houöt öe schakel in stanö En het geviel, dat de ouders van twee AFC-jongetjes voor een weekend op reis moesten; ze gingen in de winter van huis, dus de kinde ren werden gestoffeerd met wollen truien, lange broeken en vermanin gen. Logies en mentale verzorging be hoefde voor de knaapjes niet elders gezocht te worden, ze waren nogal zelfstandig, en lag hun Geluk en hun Glorie niet bij A.F.C. Het A.F.C.- terrein, Oord der Verlokkingen! Is het niet een typerend verschijnsel, dat elke rechtgeaarde A.F.C.-er het schoonst tot bloei komt, wanneer hij het huishouden vèr achter zich kan laten De jongste zou deze week beslist niet in een sloot stappen, om een bal op te vissen, want dat had hij ver leden week al gepresteerd, onder het motto; „Nou! mag ik soms behulp zaam zijn?" (De redders dank voor de liefdevolle reiniging en aankleding van de diepzeeduiker!) Dus de AFC-ertjes gingen een ouder- oftewel zorgenloos week-end tegemoet. Het welpje moest Zaterdag „spelen". Stoer belegde hij z'n extra rantsoenen zakgeld in pakjes kauw gom, die hij onverschillig tussen de „mannen" uitdeelde. „Nou, wat dan nóg! dat doet Pappa toch óók!" ver weerde hij zich tegenover zijn toe ziende broeder en voogd. Somber verhaalde deze laatste later over de afgrijselijke daden van de kleine, zichzelf daarmee op een sneeuwwit voetstuk pogend te plaat sen: „en toen kwam hij zómaar ónze kleedkamer instormen met z'n veldfles en een hele rooie kop! Z'n hemd los en uit z'n broek slierend, z'n kerkdeur open en ging aan de kraan water tappen! Hij wilde me niet ééns laten drinken", „drink maar uit de kraan!" schreeuwde-nie! Toen ben ik hem achterna gegaan en daar zag ik, hoe hij aan-ge-klé-de spelers „hatschééü hatschééü" met water gooide! En alles joelde en gilde, een bènde was hetIn de stem van de zedepreker klinkt een droge af schuw, maar z'n ógen glinsteren Och, later, toen ze bij Oma gingen eten, kwamen de jongetjes vanzelf weer in het gareel, maar de kleine bleef onder tafel trappen naar de moralist. Zondagmorgen was de barre win ter in hoog-zomer veranderd, maar toch belde Oma op, om te zeggen, dat het te kóud was om te voetbal len, ze moesten maar liever naar héar toe komen De jongetjes kregen de schrik van hun leven, maar weigerden beleefd. Ach, het was zo'n heerlijke voetbal dag: éérst die grote spelen en de kleine de zenuwen hebben, dan na praten en heerlijk Cola bij je brood en dan 's middags op de tribune met z'n allen de zenuwen hebben over het éérste En die kleine Oma piekert nog steeds over haar kleinkinderen; ze gaat naar de Wandelweg, aan het loket vraagt ze, of ze de kinderen mag zoeken. Ze vindt ze niet, en is ongerustBovenaan op de over dekte tribune zitten de zielige knaap jes, met gloeiende konen in hun wol te broeien en overmatig veel gijn te hebben! Ze zouden het zo dagen kun nen uithouden: „Hüüp A.F.C.! We hebben een A, we hebben een F, we hebben een Cü A.F.C.!!" Ze hebben Oma heel niet gezien, verdrietig wan delt ze weer naar huis Ze kijkt later verwonderd, maar zo opgelucht, als een paar gezonde, maar moegeschreeuwde AFC-ers hun eten bij haar komen verorberen, en hoe! EEN AANGETROUWDE. TJedacteur Jan vraagt mij iets in de Schakel te vertellen over de prestaties der „Vetten". Ik heb mij afgevraagd, wat de be doeling is, iets te schrijven over hun privéverrichtingen is men daar zo belangstellend naar? of wel iets over hun voetballeven van de laatste tijd. Om elke verdenking tegen te gaan indien ik één der vraagpunten zou overslaan zal ik U over beide levensomstandigheden inlichten. U hebt er tenslotte recht op, wij zijn allen leden van één club. Ik kan U dan zeggen, dat het deze onafhankelijke veteranen, zowel naar .lichaam als naar geest goed gaat. Het bier smaakt hun dit seizoen nog best en hun dorst blijft even onles baar als voorheen. Zij verloren twee van de drie wed strijden en zij bleven er als steeds opgewekt en blijmoedig onder. Van H.B.S. werd in Den Haag ge wonnen en deze streep aan de balk heeft hen niet hoogmoedig gemaakt. Zij bleven tot diep in de nacht be scheiden aan de zijde van de over wonnenen. De gulle wijze waarop Leo en Bob van H.B.S. ons de belo ning voor onze verdiensten na afloop aanboden, vormde de grondlegger voor de zoveelste verbroedering tus sen beide clubs. Ik kan U verder zeggen, dat het groepje van 15 spelers het heilig voornemen koestert, zo lang hun krachten dit toelaten, te blijven voet ballen. Zij zien hierin een noodzaak om het leven op aangename wijze te passeren. Zij zullen aan elke oproep van hun secretaris „Ben" direct ge volg geven, als deze hun gang naar de groene weide opwekt. Zij zijn door gewinterd en gewend aan grillige uitingen van hun secretarissen. Arie, de dictator, ging Ben hierin voor. De eerste was in staat elk redelijk verzoek af te blaffen, dat hoorde bij zijn systeem terwijl Ben socialer is. Beiden beschikken over ons voet balleven en wij accepteren dat. Waar om? Niet te zeggen. Als Ben 's Za terdags spit heeft dan weet het elf tal, dat er niet gespeeld wordt. Wij halen de schouders op en vragen ons hoogstens af, hoe komt hij er aan en hoe komt hij er weer af, opdat wij weer met elkaar zullen spelen. Dit is in 't kort een mededeling op een vriendelijk verzoek. AREND. KANTOOR: TEL. 12489 PRIVÉ: TEL. 793186 8

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 8