De protest-ku/estle uit de doeken Mixed Pickles Correspondentie Bequnstiqinq van onze aöveRteepöeRS, houöt 6e schakel in stanö 7 "Parans Heineman, onze verslaggever voor het Nabije en Midden Oosten met standplaats Snake Charmers City, zendt ons via Bob Jansen de navolgende, nogal sombere beschou wing over het onderwerp „vrije tijds besteding". Daar dit onderwerp de grote geesten dezer aarde de laatste tijd nogal bezig houdt, getuige het populaire lied „Helemaal niets meer doen, in de wieg al pensioen" menen wij U deze beschrijving van de toestanden in Baghdad niet te mogen onthouden. Het leven heeft niet veel mogelijk heden, we liggen hier nl. midden in een woestijn, dat zie je wel als je de kaart eens bekijkt. Ergens naar toe gaan kun je haast niet vooral als je geen wagen hebt en bovendien en dat is het belangrijkste, er is niets om naar toe te gaan. Weliswaar op 100 km afstand de ruïnes van Babel en Babyion en nog één of twee punten, maar dan ben je klaar. De dichtst bijzijnde plaats voor vacantie is Bey routh in Libanon. Je zit dus altijd met je ene vrije dag in de week, dat je niet goed weet wat je moet doen. We kennen geen weekends hier. Vrij dag is de Zondag hier en Zaterdag en Zondag werken we gewoon door. Weliswaar heb je een paar clubs waar je een zwembadje hebt en een paar tennisbanen en met veel moeite ben ik na een maand of tien daar nu tijdelijk lid van kunnen worden. Je kunt daar dan wat tennissen als het niet te heet is, wat zwemmen, een beetje drinken en eten en wat kaar ten. Nee, een dagje naar het Gooi, Loosdrecht of Zandvoort is er hier niet bij hoor! Theater en cabarets, behalve die Arabische cabarets met die bef aam-' de danseressen heb je hier niet. Die Arabische muziek is voor ons niet om aan te horen en je begrijpt er ook niets van. Bioscopen zijn betonnen hallen waar geen blind paard kwaad kan doen. Veelal schietfilms en erg veel lawaai, soms eens een goede film er tussen door, maar ja, de smaak is wel iets anders hier dan bij ons. De ouders nemen de kinderen ge woon mee naar de bioscoop en het komt vaak voor dat zo'n kleuter van een jaar of twee, drie, midden in de voorstelling gaat blèren en dat gaat zo door. Dan stallen ze de fietsen vaak in de bioscoop, tegen het toneel tje aan, zodat onder de voorstelling met veel lawaai fietsen omvallen of lui aan de bellen gaan zitten rinke len. Veel gesnoei onder de film van allerlei nootjes, zodat je je na afloop in de kleine dierengalerij van Artis waant. Nu het, vooral in scheidsrechters- kringen, zo brandende probleem betreffende het opheffen van de mogelijkheid tot protesteren tegen een scheidsrechterlijke beslissing veler belangstelling heeft, laten wij gaarne Martin Duinker, één onzer jeugdige leden aan 't woord, die, met een scheidsrechtersdiploma in de zak, zijn licht wel eens over deze kwestie wilde laten schijnen. Wij, als scheidsrechters staan tegenover dit probleem zeer posi tief, d.w.z. wij menen, dat het in 't algemeen gesproken het indienen van een protest verspilling van geld en tijd met zich medebrengt. De moeilijkheid is echter, dat, naar onze mening, twee soorten protesten te onderscheiden zijn. Laat ons U dit met voorbeelden trachten duidelijk te maken. 1°. Daar wij scheidsrechters ook maar gewone mensen zijn, die fouten maken, komt het meermalen voor, dat er in een wedstrijd een doelpunt gemaakt wordt, dat onreglementair is gescoord, met dien verstande, dat de scheidsrechter door een of andere oorzaak gehinderd, de ware toedracht niet juist heeft kunnfen waarnemen. Om de arbitrale beslissingen toch zo juist mogelijk te doen zijn is men van bondswege overgegaan tot het aanstellen van neutrale grensrech ters, althans in de hoofdklassen. In de straat echt Oosters met soms een Europees beeld erdoor. Veel in heemse drachten en vooral veel vrou wen nog met zo'n zwarte mantel om, die soms nog het gehele gezicht be dekt, hetgeen voor ons altijd een hui veringwekkend somber gezicht is. Veel Amerikaanse sleeën en op de trottoirs de paardjes en ezeltjes, die in de hoofdstraten niet op de midden weg mogen komen. Slechte riolering, veel stank en vaak zandstormen, het geen smerig en benauwd is. FRANS HEINEMAN. 2°. De andere kant van de zaak zit echter vast aan een geval zoals zich heeft voorgedaan tijdens de wed strijd LimburgiaFortuna. Er moest een strafschop worden genomen en daarbij bleek, dat de penalty-stip zich op 9% meter van de doellijn bevond inplaats van op de voorge schreven 11 meter. De 9% meter- schop werd benut, maar na de wed strijd werd n.a.v. het ingediende pro test de 11-meter-schop gemist. Het door Fortuna (de bezoekende vereniging) ingediende protest lijkt ons een interessante kluif voor de be trokken commissie. Het betreft hier geen fout van de scheidsrechter en dus lijkt het ons niet meer dan billijk, dat in gevallen als dit de mogelijkheid tot protest blijft openstaan. Voor ik ga eindigen wil ik U, spelers en bestuursleden, vooral op het hart drukken, toch vooral niet bij elk wissewasje te protesteren. Des scheidsrechters uitspraak is bindend. Wat ons betreft en ik geloof, dat vele collega's het met ons eens zul len zijn, kunnen de protesten ge voegelijk opgeheven worden Moge dit misschien enkele nadelen opleve ren, er staat tegenover, dat vele na righeden zullen worden voorkomen, ja het voetbalpeil en de mentaliteit in vele verenigingen zouden zelfs op een hoger plan komen. MARTIN DUINKER. (vervolg) Hadden besloten nu eens niet met de nachtboot-trein naar de Hoek te gaan, omdat wij daar altijd vriendjes tegenkomen die altijd aan de bar willen wachten tot de Harwich-boot vertrekt, (zijn wij een volk van zee vaarders of zijn wij dag niet?) maar een gewöon, veel vroeger Dieseltje te pikken en dan zoet naar kooi te gaan. Jawel. Bij het overstappen in Schiedam was het al mis. Dat treinje leek wel een soort cricket-reünisten geval. En dan heus, het was nog vroeg zit je in de lounge van de aloude „Duke of York" met Wally van Weelde en zijn charmante Lizeke en Tettelaar van H.D.V.S., een paar V.R.A.-ers zijn ook van de partij: had je toch niet beter met de nachtboottrein kunnen gaan? Er klonkt een biertje, er kringelt sigarettenrook, er komen verhalen los. Beste story: Een der aanwezigen rijdt in zijn auto door Amsterdam met een Engelse zakenvriend naast hem. Béng aanrijding. Een klap, straten-ver te horen. Enige dozijnen Amsterdammers geven hun mening en betrekken ook die Engelsman in het debat. Waarop die Brit de zenuwen krijgt en tegen de schare zegt: „Sorry. I'm Dutch I don't speak English!" t w

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 7