Dlo^all De Zatten De Jeugd Dames- en Herenschoenen Bequnstiqinq van onze aöveRteeRÖeRS, houöt öe schakel in stanö voltallige OVVO-defensie doorbroken, zodat tot tweemaal toe een achter stand werd ingelopen, 22. Jammer genoeg werd ons de winnende goal door een uitgestoken hand onthou den; die strafschop zit mij nu nog dwars. Kort voor tijd ving Otto de Vries vlak voor doel de bal op, keek even naar een botsing tussen spil en middenvoor en trapte de bal weg. Fluitsignaal, indirecte trap op 3 m van de doellijn. Bij informatie bleek het motief: „De keeper mag niet met de bal in de hand blijven staan, maar moet deze regelmatig op de grond stuiten; protesten na de wedstrijd". Dat het net van goede kwaliteit was, bleek bij de daaropvolgende kanons kogel, dus 32 en wij verslagen naar het midden. Bijna waren wij weer opgesteld of de scheidsrechter zei „Ik heb mij vergist, tussen het muur tje achter de doellijn stond een tegen stander, dus buitenspel; protesten na de wedstrijd". Dat laatste had de goeie man net zo goed niet kunnen zeggen; ik snap nog niet dat hij het overleefd heeft. Enfin, na een kwar tiertje „Spraakwaterval" konden de laatste minuten uitgespeeld worden. Gelukkig, met ons gelijk spel, ver lieten wij het veld; wij waren alweer zowat als heer vermomd, toen de scheidsrechter zijn kleedkamer be reikte. Bij Zeeburgia 6 uit, inspireerde op nieuw onze, nu voltallige, good-old rechterwing ons team tot zgn. Beter - Voetbal. Dankzij o.a. twee goede goals van v. Sweeden werd het via 30, uiteindelijk een verdiende 42 zege. Ons door roulatie terdege gesloopt elftal liep in de eerste helft tegen S.N.A. 3 een mooie 41 achterstand op. Het ontbreken van een originele doelman speelde daar maar een kleine rol bij. Dat het tenslotte 44 werd, was enerzijds te danken aan twee goede doelpunten van v. Sweeden, maar vooral ook aan het enthousias te herstel van onze verdediging met de Wijs, v. d. Ven en van Poorten aan het hoofd. Al met al geen daverend begin en aangezien er voor ons elftal (of moet ik zeggen: voor onze vereniging), weinig voetballers, maar veel over jarige beginnelingen beschikbaar zijn, zal het voor onze commissie wel on doenlijk zijn hier een succesvol team van te maken. Laten wij hopen dat zij er in ieder geval in slagen een elftal op de been te houden, dat wel geen grootse successen, maar in ieder ge val genoeglijk voetbal tracht te be reiken; dat hoopt met U, HANS. Het seizoen 19551956 is dan ook weer werkelijkheid geworden voor het „Zaterdagmiddag-Elftal". Zonder enige voorbereiding heeft men ge meend ons op deze competitie te moe ten loslaten. Volgens de T.C. gebeur de dit weloverwogen en moet dit worden bezien als een „eerste tacti sche zet". Wdnt, zo zegt men, wat hebben de laatste jaren ons geleerd? Dat het Zaterdagmiddagelftal de eerste helft van de competitie over winning op overwinning behaalt en tegen het einde van de competitie een zekere matheid in zijn spel legt, waardoor tenslotte het zo fel begeer de kampioenschap verloren gaat. Hen becijferde, dat alleen de paar laatste wedstrijden ons elftal de genadeslag toebrachten. Om thans herhaling te voorkomen, heeft men de vriend schappelijke wedstrijden aan het be gin van het seizoen achterwege ge laten en vertrouwt erop dat het elf tal, als een goed afgestemd geheel, net voldoende adem heeft om deze competitie volledig uit te spelen. In dien deze becijfering juist is, dan zijn wij dus aan het einde van deze com petitie KAMPIOEN. Natuurlijk kan men niet verlangen, dat een ieder het met deze zienswijze van de T.C. eens is. Men zou er zelfs uren lang over kunnen keuvelen. Maar wij „ZATTEN" hebben het grootste vertrouwen in de bekwaam heden van deze T.C., hetgeen wel blijkt uit het feit, dat deze lieden zo nu en dan zelfs met ons mee mogen spelen. Als tegenprestatie laat deze T.C. dan af en toe het elftal door de Zatten zelf opstellen. Het behoeft wel geen nader betoog, dat dit de stemming onderling buiten gewoon ten goede komt. Natuurlijk is er wel eens critiek, maar zover wij hebben kunnen beluisteren, was deze steeds opbouwend. En om tot goede resultaten te komen, kan alleen cri tiek in opbouwende zin van enig nut zijn. Tot een volgende keer. O, ja, nu de resultaten nog: A.F.C.Vettewinkel 21 OlympusA.F.C. 06 R.D.C.—A.F.C. 1—3 A.F.C.Arsenal 52 COR KERKER. ■p|e resultaten van bijna al onze jeugdelftallen zijn na de eerste vier wedstrijden zeer matig. Behalve Juniores A 3 verloren de elftallen het grootste deel van de door hen gespeelde wedstrijden. In de volgende Schakel hopen wij een beter resultaat te kunnen mel den. Hiervoor zal echter nodig zijn dat alle jongelui regelmatig de trai ning bezoeken en de aanwijzingen van trainer Vaal nauwgezet opvol gen. Gebrek aan hardheid en vechtlust. Het is de Jeugdcommissie geble ken dat de slechte resultaten voor een belangrijk deel te wijten zijn aan een gebrek aan hardheid en vechtlust bij onze jeugdspelers. Vaak wordt een wedstrijd verloren doordat niét tot het eind toe om de bal „gevochten" wordt. Als een speler gepasseerd is tracht hij zich niet te herstellen, maar blijft belangstellend staan kij ken hoe zijn medespelers de zaak zullen opknappen. Dit nu is volkomen fout; als je gepasseerd bent „bijt" je je aan je tegenstander vast en geeft hem geen gelegenheid de bal vrij te spelen. Dank. De Jeugdcommissie betuigt haar dank aan de Heer Dorenbos voor zijn bereidheid op Woensdagavond de Heer Vaal bij de training van de jeugd te willen assisteren. De Jeugd commissie verwacht dat, als blijk van dank van alle jeugdspelers, zoveel mogelijk jongelui de training op Woensdagavond zullen bezoeken. Onderlinge wedstrijden. Reeds tweemaal is op Zaterdag middag een onderlinge wedstrijd ge houden waardoor ook die jongelui, welke niet regelmatig in een elftal konden worden opgesteld, gelegen heid kregen een volledige wedstrijd te spelen en de Jeugdcommissie een indruk kreeg welke krachten er in onze reserves schuilen. Een aantal jongelui is zonder afschrijving voor deze wedstrijden weg gebleven, zodat de Jeugdcommissie aanneemt dat zij geen prijs stellen op opstelling in een der elftallen en zij voorlopig derhalve als reserves zullen worden opgesteld. Wat betreft de jongelui die voor een competitiewedstrijd zonder afschrij ving weg blijven spreekt zulks van zelf. Hierbij duperen zij hun mede spelers, daar het in de afgelopen weken voorgekomen is dat een elftal door het wegblijven zonder afschrij ving onvolledig in het veld kwam. Tegen deze wegblijvers zullen stren ge maatregelen genomen worden. Tot slot wensen wij jullie in de komende weken veel succes. O. J. v. d. HEUL. Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 3

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 5