Drukkerij Joh. Meijer Zoon Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö U bent enigszins verwonderd mijn naam onder een verslag van Uw derde aan te treffen? En waarom dan, zo vraag ik U. Vele van ons zijn toch eerst op rijpere leeftijd tot een hogere functie geroepen. Ik heb uitgerekend, dat ik, in het zelfde tempo doorgaande, op mijn vierenvijftigste jaar in het eerste kan zitten. En of U het leuk vindt of niet, U zult tegen die tijd de enthousiaste artikeltjes van Cees moeten missen. Tja, ik ben het met U eens, zo hef je geen verslagje over de prestaties van een elftal aan, dat is je reinste kolder. Maar krijg je nou niet een beetje de kolder in de kop, als je de presta ties van dit elftal, Uw derde, onder de loupe gaat nemen. Vier gespeeld, zes punten en nog ongeslagen! Jarenlang mag ik nu reeds het wel en wee van een onzer lagere elftallen voor U beschrijven en meestal betrof het meer het wee dan het wel en zie nu eens aan. Nou moet U het ook weer niet zo beschouwen, als zou hier een geheimzinnige macht aan het werk zijn. De verklaring is namelijk dood simpel: De geest is goed en er schuilen een paar goalgetters onder de knapen, die dit elftal bevolken. Joop Zimmermann gaat met twee doelpunten per wedstrijd aan de kop, op de voet gevolgd door Fred van Soomeren met één per wedstrijd. Ons seizoen ving aan met een wed strijd tegen D.W.V. 3, waarin we met 11 speelden. Kennelijk waren we nog niet op volle toeren, want tijdens de volgende Zondagen moesten ach tereenvolgens R.K.A.V.I.C. 3 en V. V.A. 3 het onderspit delven. De daar opvolgende week konden we het met mederunner-up De Germaan 2 op een accoordje gooien (44). Juist bij het ter perse gaan van dit nummer ontving ik het bericht, dat Uw derde haar vijfde strijd heeft moeten verliezen van O.V.V.Ó. 3 met 84. Door een blessure was ik niet van de partij, alhoewel ik daar niets mee zeggen wil. Als het waar is, dat een best paard ook wel eens strui kelt, dan blijkt uit deze cijfers dui delijk, dat Uw derde een zeer goed paard is. JAN TJALLING. Alhoewel de resultaten van ons vijfde totnutoe geen reden tot opti misme geven, hebben wij de overtui ging, dat zodra zich een kern van vaste spelers heeft gevormd, dit de prestaties van het elftal ten goede zullen komen en betere resultaten zullen worden bereikt. In aanmerking moet worden genomen, dat het vijfde in een sterke afdeling is ingedeeld, o.a. met Ajax 6, De Spartaan 4, DWV 5, ZSGO 3. Verwachtende aan het begin van het seizoen, dat enkele routiniers uit de hogere elftallen het vijfde zouden komen versterken, moesten wij er varen, dat enkele ouderen en wel de steunpilaren naar de KNVB-elftallen verhuisden. Onze eerste wedstrijd in dit seizoen speelden wij tegen ZSGO 3. Slechts zeven man verschenen aan de start. Na zoveel maanden rust hadden wij ons hiervan een andere voorstelling gemaakt. (De slechte opkomst bij diverse wedstrijden is er de oorzaak van geweest, dat ons zevende uit de competitie werd teruggetrokken.) Dank zij de welwillendheid van enkele jeugdspelers, die reeds een wedstrijd achter de rug hadden, waren wij in staat dan wel niet met een volledig elftal, toch te kunnen spelen en werd ons de schande be spaard, dat de scheidsrechter en tegenpartij onverrichterzake naar huis hadden moeten gaan, ongeacht nog de boete en de mededeling in het officieel orgaan van de AVB. Ondanks onze verwoede tegenstand mocht het ons toch niet gelukken een overwinning uit het vuur te sle pen tegen een zeker niet sterke tegen stander. Het resultaat was derhalve 10 voor ZSGO. De tweede wedstrijd tegen Ajax 6 werd in de prille ochtenduren aan de Middenweg verspeeld. Alhier een ge heel ander beeld dan de week tevoren. Nu een compleet elftal, dat bereid was met alle haar ten dienste staan de middelen de strijd aan te binden tegen een voor alle AFC-elftallen al tijd lastige tegenstander. De wedstrijd was het aankijken ten volle waard. Van weerskanten werd behoorlijk voetbal gespeeld en waren de voor hoeden in een productieve bui. Marcel Koster en Henk Dorenbos ontpopten zich als ware goalgetters. Deson danks werd de uitslag toch 65 in het voordeel van Ajax. Jammer was, dat Jan Voorneveld tegen het einde een enkelblessure opliep en het veld moest verlaten. De wedstrijd tegen RKVVA leverde weer een nederlaag op, nl. 02. De week daarop togen wij naar de over kant van het IJ om slag te leveren tegen DWV 5. Een aardige wedstrijd, waarin wij ons eerste puntje in de wacht zouden slepen. Hetgeen wel iets meer was dan ons eigenlijk toe kwam. Er werd evenwel hard ge werkt en zonder geluk vaart niemand wel. De volgende week speelden wij thuis tegen De Spartaan 4 en weder om verloren wij en wel met 62. Als wij de voorlopige balans opma ken, blijkt dat wij één punt hebben vergaard uit vijf wedstrijden. Geen fraai resultaat. Laten wij hopen, dat ons vijfde zich tijdig zal herstellen en alsnog een goed resultaat in deze competitie zal weten te behalen. J. M. Na het teleurstellende verloop van de promotiewedstrijden is het zesde met frisse moed aan een nieuw, suc cesrijk seizoen begonnen; nou ja, succesrijk De eerste thuiswedstrijd, met tal van nieuwe gezichten in de gelede ren, werd met 60 verloren. Of de stijve spieren of ons aantal van 10 man een rol speelden, 'n feit was het, dat er bar en boos gespeeld werd. Een week later was het leed ge leden, tenminste wat de stijve spie ren betreft; tegen O VVO 5 was ons aantal wel gedaald tot 9 man, maar het weer meespelen van de Jong in onze driemans-voorhoede, gaf ons spel weer dat hele bekende trekje van vroeger jaren. Samen met De Wijs en Kleintjes werd telkens weer de Kanaalstraat 132, Amsterdam-W. Telefoon 807 1 0 Uw adres voor beter drukwerk gebruikt, koopt U dan ook een Als U reeds een 4

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 4