és™"" j.h. esseu Resultaten van de groene velden 1 2 BequnstiqinQ van onze aóveRteeRÖeRS, houöt 6e schakeL in stanö De bulletin-rubriek „Hits van de week" zou er zeker melding van hebben gemaakt, maar daar deze rubriek, de laatste tijd, tot spijt van velen, ontbreekt, moet er hier in de Schakel dan op gewezen worden. Ons eerste team heeft na vijf wedstrijden al meer punten vergaard, dan ver leden jaar gedurende het gehele sei zoen. Men meent soms te moeten aan voeren, dat deze punten werden be haald op de bezetters van de onder ste plaatsen, t.w. Donar (32), D.C.G. (31) en Holland (21), maar wie zijn in die afdeling van ons, die een echte „knok-afdeling" belooft te worden de bezetters van de onder ste plaatsen? Neem nu eens enkele uitslagen bij de kop. Holland wint van O.S.V., tot dan koploper. Een andere runner-up, H.M.S. weet maar net op 't nippertje zijn tegenstanders de baas te blijven. Neen, kan en kon men vaak na vijf wedstrijden al een beetje peil op de zaken trekken, in de afdeling van ons eerste zal wel niemand zich aan enige voorspelling willen wagen. Het vierde elftal, welks captain deze maand geen verslagje instuurde (schaamte?), is kennelijk ingedeeld in 'een der zwaarste afdelingen van de reserve derde klasse. Na vijf wed strijden konden slechts twee punten genoteerd worden, overigens na man haftige strijd behaald op het derde elftal van Stormvogels. De cijfers, waarmede de nederlagen werden ge leden logen er echter ook niet om en zo rijst de vraag of hier geen ingrij pende maatregelen geboden zijn. Wil men de positie van dit elftal en daar door de positie van onze Club als geheel consolideren, dan zal dit elftal veel sterker gemaakt moeten worden. En nu weer aandacht voor de schrijvende kapiteins: Hadden wij ook de laatste wedstrijd tegen Zeeburgia gewonnen, Jan Steensma zou de grootste verrassing van zijn leven gehad hebben. De copy voor deze Schakel, voor wat betreft het eerste elftal, zou dan zonder aan maning zijnerzijds zeer tijdig in zijn brievenbus terecht gekomen zijn. Jammer genoeg ging eerder genoem de wedstrijd verloren, zodat, zoals gewoonlijk, mijn copy weer op de valreep binnen is gekomen. Spijtig, deze nederlaag tegen onze oude tegenstanders Zeeburgia, die overigens een prima partijtje op de mat legden. Hoewel, van de drie door hun gescoorde doelpunten was er niet één van goed gehalte, zodat de schot vaardigheid van hun voorhoede dus achteraf bekeken ook niet al te groot was. Bovendien had Hubert vele bril- lante momenten, jammer genoeg af gewisseld met een enkel zwak ogen blikje. In de voorhoede vlotte het niet al te best, zodat wij practisch geen mo ment een bedreiging van het vijan delijke doel konden vormen. Speciaal viel op dat onze tegenstanders een tempo sneller waren met het spelen van de bal. Duidelijk kwam naar voren dat egoïsme met de bal tot niets kan leiden en bovendien mede spelers, zowel als toeschouwers tot overigens gegronde, wanhoop kan brengen. Dit door een enkeling (gelukkig!) getoonde egoïsme grensde somtijds aan het waanzinnige, hetgeen de stemming in het elftal niet ten goede kwam. Toch, met 3 gewonnen en 2 verlo ren wedstrijden blijven wij volop in de running. A.s. Zondag hopen wij ons te revancheren. De wil hiertoe is er, daar kunt U van verzekerd zijn. CEES. Als nieuwbakken aanvoerder van het tweede kan ik helaas nog niet veel goeds, althans wat de prestaties betreft, vertellen; maar ik vertrouw erop in de toekomst een ander en beter geluid te kunnen laten horen. We startten deze eerste keer in dit seizoen heel voorspoedig en in een vlot gespeelde wedstrijd, waarin onze techniek superieur was, werd J.O.S. II met 40 aan ons zegekarretje ge bonden. Uitblinkers waren hierin B. Wildeboer en B. Arnoldus zonder dat ik echter de rest tekort zou willen doen. Speciaal het 2e doelpunt van Perton was een juweeltje. Helaas was er aan deze kar geen plaats meer, want overwinningen bleven uit. De volgende partij tegen Lijnden uit, werd met 10 man en 30 ver loren. Hier kon ik helaas niet bij zijn wegens vervoerstroebelen en dus kan ik er weinig over vertellen. Daarna kwam thuis: Aalsmeer H, dat in een harde wedstrijd met 41 won, mede dank zij grote fouten in onze achterhoede. En zo stonden we spoedig met 30 achter, voorname lijk door het verwaarlozen van de dekking. Na de thee werd het door Boswijk 13, maar Aalsmeer besloot met 14. Van deze wedstrijd moet ik helaas zeggen dat er door ons ondoordacht is gespeeld. Er werd veel te lang getreuzeld met doorspe len. Het tempo lag zodoende te laag en doordat onze binnenspelers spe ciaal voor rust niet genoeg terug kwamen, ontstonden er grote gaten in de ploeg. In grote trekken kan men ook het zelfde zeggen van de wedstrijd T.O.G. II A.F.C. II, waarin we nu met 32 verloren, na twee keer te hebben voorgestaan. Doordat Kat niet kwam, waren we met 10 man en dus ging J. v. d. Voort zich verkle den. Toen kwam Kniphorst zich mel den en kon Joop weer burger worden. Technisch waren we beslist de betere, maar het spel was te peuterig, te doorzichtig uitgevoerd en te lang zaam doorgespeeld. Wij kwamen eerst aan 10 door een magistrale kop- bal van Perton. Een ongelukkige terugspeelbal op ons doel leverde 11 op. Later schopte Perton ons weer naar 21, maar alweer werd het gelijk en tenslotte zelfs 23. Uit deze wedstrijd valt nog te ver melden, dat Ohm drie keer op de doellijn redde en Vogel voortreffelijke dingen deed. Jongens, laten we nu tonen, dat het tweede het heel anders kan. Laten we dus allen proberen zo snel moge lijk de bal af te geven, goed te plaat sen, een open spelletje te spelen en vooral hard te werken. Wij moeten een team worden en niet een groep van 11 spelers. Tot de volgende keer. JAAP. CHAPEAUX POUR DAMES h6R6nQRACht 92 churchill-laan 75 TEL. 41864-42864, BEURS 41057 tel. 72.71.93 3

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 3