Van Cs Herfstvergadering 1955-1956 ONDANKS SOMBERE VERWACHTINGEN TOCH SLUITENDE BEGROTING Belangrijk BLOEMEN Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRs, houöt öe schakel in stanö Het grote aantal wegblijvers op de algemene ledenvergadering van 28 September 1955 verkeerde kenne lijk in de mening, dat bij een zo onbe langrijke agenda aller aanwezigheid niet was vereist. Niets is toch minder waar. Alleen de begroting voor een vereniging als de onze, in de huidige tijdsomstandig heden is van een dusdanig belang, dat veler nieuwsgierigheid hen naar de Wandelweg zou moeten voeren. De opmerkzame toehoorder kon uit de door de Heer Woudstra over gelegde begroting voor het jaar 1955 1956 destilleren, dat in onze Club grote dingen aan het gebeuren zijn. Laat mij eerst enkele posten onder de loupe nemen. De inkomsten gedurende het sei zoen 19541955 beliepen zo'n slor dige 24.000.Nu worden deze in komsten begroot op pak weg negen tien mille. Het zal U duidelijk zijn, dat bij gelijkblijvende uitgaven (25 mille) ons leed niet te overzien zal zijn. De opbrengst van wedstrijden, wel ke vorige jaar nog 4600.bedroeg, wordt nu op de helft geschat. En dat onze penningmeester niet ver mis zal zijn bewijst wel de netto-opbrengst, (d.w.z. de opbrengst van de kaart verkoop verminderd met de ver schuldigde belasting) van de eerste thuiswedstrijd van ons eerste elftal, n.l. 180.Vermenigvuldigt U dit bedrag eens met het getal 11 (vervolg Kapiteinshut) nemen te kennen aan het eind van dit seizoen, mijn plaats in te ruimen voor een ander, die wel over zulke eigen schappen beschikt. Hoe nu een van dat kleine groepje oude getrouwe A.F.C.-ers deze woor den zó verdraaid en tendentieus heeft kunnen weergeven als ze twee dagen later in een der dagbladen zijn ge publiceerd, is mij nu nog een raadsel, waarover ik mij het hoofd niet zal breken. Gelukkig verscheen de vol gende dag in hetzelfde blad een aan vullende rectificatie. Daarmee is dit „incident" afgedaan. Maar ik hoop en vertrouw, dat alle A.F.C.-ers in de allereerste plaats hun club dienen „als plichtsgetrouwe mannen" en pas daarna hun persoonlijke stokpaardjes gaan berijden. In de toekomst die voor ons ligt en die al zo nabij is, moeten wij alle krachten eendrachtig bundelen om, na de schaduwen die vooruit geworpen worden, een nieuwe zon voor A.F.C. te laten rijzen! HOLTZAPPEL. De, gedurende de laatste jaren niet grote, opbrengst van het A.R.O.L.- Tournooi verkeerde in een deficit. En toch, niettegenstaande al deze sombere getallen kunt U gerust zijn. Ja, ook de wegblijvers. U kunt allen nog steeds in Uw gewone doen blij ven. Voorlopig zal geen beroep op Uw beurs worden gedaan, want een klein aantal A.F.C.-ers heeft zich be reid verklaard voor dit jaar een even tueel tekort op te vangen en aldus een 20- of 25-voud van de normale contributie te betalen. Komt dit echter Uw eer te na en meent U, dat U daar zoveel als in Uw vermogen ligt aan moet doen, dan moge ik U even wijzen op het bestaan van het trainingsfonds (Post giro 85086 t.n.v. S. de Waal, Donar- straat 6, Amsterdam-Z.). En nu niet met een schuin oog kijken naar de opbrengst van zekere transacties of naar de bulletin rubriek „Van Pool Tot Pool"; de kos ten van onze op handen zijnde ver huizing dreigen ook zeer groot te worden. Dus nogmaals: Postgiro 85086. Benoeming In plaats van de aftredende Heer Alandt, wie door de voorzitter dank werd gebracht voor zijn werk in de voor onze Club zo belangrijke Enquê tecommissie, werd de Heer Timmer man benoemd. Voorzitter Holtzappel hoopte in hem een waardig lid dezer Commissie te hebben gevonden. Transfersommen Na een discussie, waaraan door bijna de helft der aanwezigen werd deelgenomen, vroeg de vergadering, schier eenstemmig, om acceptatie der gelden, welke bij Besluit van de K.N.V.B. door de semi-profclub moe ten worden betaald aan de amateur vereniging uit welker rijen haar nieuwe lid is voortgekomen. Deze gelden zullen worden geboekt op een zogenaamde conto separato met bijzondere bestemming. Sluiting Voor ons doen tamelijk vroeg kon voorzitter Holtzappel deze bijeen komst reeds voor gesloten verklaren. In zijn speechje vroeg hij zich af of mensen, wie een harde businessman's mentaliteit ontbreekt, in de toekomst nog wel in staat zullen zijn de leiding van onze vereniging in handen te blijven houden, hiermede enigszins aanhakende aan zijn tijdens de vorige vergadering geuite suggestie, dat het meer dan ooit tijd wordt jongeren voor het werk achter de diverse groe ne tafels te interesseren. J. T. S. Ik luister Zondags naar het A.N.P. Dat doet U ook als U verhinderd bent. Het wordt ons thuisgebracht, we zijn verwend. Helaas geen uitslag meer van A.F.C. Ik had nooit tijd voor 'n Zondagswandeling. Mijn taak was luisteren zo'n vijfentwintig jaar. Vaak kon ik juichen na een afgewend gevaar. Thans zwijgt de radio wèl een verandering. Men zegt dat A.F.C. op twee gedachten hinkt. Voor d'een een VOETBALclub, voor d'ander voetbalCLUB. Doch ALLEN roepen ZondagsmiddagsHup Waarna gezellig men een kopje koffie drinkt De dagen van voorheen, zegt men, zijn schoon voorbij. De schone dagen van Aranjuez. De dagen van het amateursucces. Geen nood, gezelligheid viert als voorheen hoogtij! Belangrijk, want dit alles schept een band. De band van vrienden in en om het veld. Net zo belangrijk als het huishoudgeld dat uitgeteld wordt in des quaestors hand. Zeg niet, ach waren wij van zorgen vrij. Wat zou een mens „die zorge(n)loos is" zijn? Zoëen slaapt in of leeft alleen bij wijn. Zorg schept vernuft, door zorgen blijft men bij. Maar met dat A.N.P. ben'k niet zo In m'n sas. Want vijfentwintig jaar is een t e lange tijd. Daar ben je aan gewend, dat wil je niet meer kwijt. Ik ken maar één besluit: De Reds naar d'Eerste Klas! B. S. LE MARCHÉ. VAN BAERLESTRAAT 39 TEL. 720140

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 2