Bequnstiqinq van onze aöveRTeeRöens, houöt öe schakeL in stanö nende captain, Jampie Kuneman uit, er op wijzende, dat het A.F.C.-Be- stuur speelt met de gedachte om de A.R.O.L.-beker het karakter van een eeuwigdurende wisselprijs te geven. Uit het antwoord van Kuneman bleek, dat H.B.S. met plezier heeft deelgenomen en zal blijven deelnemen. Dit werd onderstreept door het speechje van de Heer Klaas van Rijswijk, voorzitter van onze Haagse vrienden. D.W.V. gaf bij monde van de voor zitter, de Heer Hartzuiker blijk van dezelfde opvatting. De Heren scheidsrechters, Horn en Schipper, kregen van A.F.C. een fraaie tafelaansteker ten geschenke en van D.W.V.om in hetzelfde vlak te blijven, een asbak. Tot ons genoegen bleek Jampie Kuneman bereid zijn bij de prijs uitreiking uitgesproken gedachten, ook nog eens op schrift te stellen. Wij menen met nadruk Uw aandacht voor zijn interessante artikeltje te mogen vragen. Het is een bijzonder aardige geste van de A.F.C. om mij, als captain van de Zustervereniging H.B.S., win naar van de A.R.O.L.-beker, te ver zoeken een artikeltje te wijden aan het zo juist gespeelde A.R.O.L.- tournooi. Verzocht werd geen euphe- mismen te gebruiken maar fris van de lever een en ander over het tour- nooi in het algemeen en over de wedstrijd A.F.C.H.B.S. in 't bijzon der te verhalen. De A.R.O.L.-beker is voor ons H.B.S.-ers een begrip geworden; zonder de felle strijd om de beker, het terugzien van bekenden en de genoeglijke sfeer na afloop is geen begin van de competitie denkbaar. Van technische kant bezien is het een goede maatstaf te zien hoe de spelers „overzomerd" hebben en hoe nieuwe opstellingen voldoen, vanuit De Heer B. Arts neemt in keurige stijl de hindernis voor onze overdekte (Foto J. W. A. Koster) sportief opzicht bekeken is het aan genaam deel te nemen omdat de wedstrijden altijd een rustig en fair verloop hebben en uit oogpunt van gezelligheid is dit tournooi een uni cum in de hedendaagse voetbal wereld. Dat het deelnemen aan de wed strijden om de A.R.O.L.-beker zo zeer op prijs wordt gesteld, kan het beste geïllustreerd worden door te vermel den, dat twee onzer spelers hun vacantie ervoor onderbraken en enige honderden kilometers in trein, bus of auto moesten afleggen om één wed strijd van 2 x 35 min. te spelen. Enerzijds de reeds half merkbare competitiesfeer, anderszijds de mo gelijkheid om zo sportief en vrij mogelijk te kunnen spelen, maken dit tournooi tot een steeds weer terug kerende trekpleister. De Wedstrijd. Wat de wedstrijd tegen A.F.C. be treft, moet vooraf gezegd worden, dat wij spelers deze liever als finale gezien hadden, omdat wij meenden, en zeker niet ten onrechte gezien hun spel van vorige week, dat onze gast heren de sterkste tegenpartij zouden zijn. Het was daarom jammer dat hun snelle midvoor niet van de partij kon zijn en dit een verzwakking moest betekenen. Wij hebben alle zeilen moeten bijzetten om de over winning uit het vuur te slepen, hoe wel de H.B.S. voorhoede meer kansen heeft gehad dan de aanvalslinie van de A.F.C.*; dit was hoofdzakelijk te wijten aan de afwachtende houding van de verdediging van de Reds, die zich voornamelijk concentreerde op het binnentrio van de Kraaien; hier door hadden onze buitenspelers, door zich terug te trekken, volop de ge legenheid de ballen toegespeeld te krijgen en zonder aangevallen te worden voorzet op voorzet te lan ceren op het doel van Hubert, die zich aldaar uitstekend weerde en menig aanval onschadelijk maakte; wij hebben deze foutieve strategie van de A.F.C.-ers volkomen kunnen uitbuiten maar vroegen ons na de wedstrijd wel af waarom ze deze tot het eind toe hardnekkig toegepast hadden, aangezien juist het verdedi- gingsblok hun sterkste zijde is, waarbij speciaal de beide backs ge noemd kunnen worden, die immers zeer geroutineerd zijn. Het eerste doelpunt was zeker niet een voorbeeld van hogeschoolvoetbal en werd gescoord doordat onze rechtsbinnen plotseling alleen voor Hubert kwam te staan. Dat A.F.C. hierop binnen de drie minuten gelijk maakte verwonderde ons H.B.S.-ers al niet meer, aangezien ons dit al ettelijke malen overkomen is in de laatste competitiejaren en waarvan waarschijnlijk een gebrek aan con centratie de hoofdoorzaak is. Het be langrijke veldoverwicht, dat wij de eerste helft slechts in één doelpunt konden uitdrukken, was te danken aan het goéde opbouwende spel van de H.B.S.-achterhoede, die een meer betrouwbare indruk maakte dan de voorafgaande jaren. Na de hervatting kwamen we min of meer gelukkig voor te staan door een te scherpe voorzet, die over de verdediging van de Reds van de lat in het doel belandde. Vanaf dat mo ment begon de halflinie van A.F.C. pas aan haar taak, die ze voordien verwaarloosd had, te werken, met het resultaat, dat in de tweede helft het middenveld veroverd werd en de voorhoede meer gesteund kon wor den; ze vergat echter de aanvallen langs de vleugels te doen en beging de fout de H.B.S.-achterhoede in de kaart te spelen door alle ballen in de bekende „trechter" te deponeren; hierdoor konden wij juist wel de backs meer naar binnen halen en werd het gat volledig gedicht; het was voor de aanvallende A.F.C.- forwards dan ook een onbegonnen taak tegen de forse H.B.S.-achter- hoede op te tornen en het gemis aan een „doorduwer" werd dan ook ter dege gevoeld; dat het toch nog ge lijk werd was meer het resultaat van een rommelig toneel voor het Kraaiendoel dan van een fraaie aan val; het doelpunt zelf werd echter afgekeurd wegens een overtreding tegen de H.B.S.-doelman begaan, overigens onnodig, en zodoende ein digde de strijd in het voordeel van de latere bekerwinnaar, die in deze strijd zoveel van zijn krachten had moeten geven, dat ze de eindstrijd op de „wenkbrauwen" moest beëindigen. De wedstrijd tegen A.F.C. werd in een gezellige sfeer gespeeld; wel werden er enige woorden over en weer gewisseld, die eigenlijk niet tussen de twee oudste deelnemers en 4

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 4