Mixed Pickles Een oud recept Correspondentie De heerlijke koffie, Handelsonderneming „Koetosari" BeounstiQinq van onze aövepteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö (vervolg) geworden is en dat de jongeren veel te weinig kans krijgen „om reeds op jeugdige leeftijd zelfstandig te handelen? De oorzaken liggen voor de hand. De meeste clubs zijn nog wel vriendenclubs gebleven en als vrien den samen oud worden, dan bemerken zij niet, dat zij oud worden. Verder is de gemiddelde leeftijd van de Nederlander m ongeveer een halve eeuw gestegen van 38 tot 68 jaar, zodat de vriendenkliekjes lang niet zo snel door de man met de zeis uiteen worden gemaaid als in de tijd van onze vaders en grootvaders het geval was. En tenslotte is er juist in vriendenclubs een psychologisch begrijpelijke aarzeling, om die oude vrienden weg te werken. Kan-je-die-vent-toch-niet-aandoen, wel? Maar die ontwikkeling is niet zonder gevaren. Ik was enkele maanden geleden in een Bondsverga dering en als ik die hele gemeente, zoals zij reilde en zeilde, het etiket „Middelbare Leeftijd" opplak, dan ben ik aan de beleefde kant. Maar dan is het ook begrijpelijk, dat die hele Bondsvergadering nooit echt ge- wéten heeft, wat er bij de sportbeoefenaren zelf leefde. Want toen men aan de top nog sprak over onze jongens, onze Kaèrels, die het rood-wit-blauw fier doen waaien van de hoogste mast" toen zeiden de onder- werpelijke jongens en Kaèrels in de kleedkamer: „En wat kópen we nou eigenlijk voor al die flauwe kul." De afstand tussen functionarissen en beoefenaren is in onze sportwereld te groot. Het is voor die wereld te hopen, dat over Verwoerds graf heen zijn woorden: „om reeds op jeugdige leeftijd zelfstandig en naar eigen inzicht te handelen" zullen dóórklinken. Allure Ik wil de lof van cricket zingen, omdat ik het voorrecht had de wedstrijd Hermes D.V.SA C.C te zien, een der boeiendste cricketwedstrijden, die in dit land ooit gespeeld zijn. Ge kent de uitslag: A.C.C. 228, Hermes D.V.S. 232 voor 4. (Manus Stolk 101 not out). Ge weet dus dat de Kampioen van Nederland ten onderging maar zó ten ondergaan is een „sterven in schoonheid" De' innings van Hermes was voor beide ploegen een triomf. Voor de Schiedammers een triomf van batten, voor ons van veldwerk. (Gerrit Meijer!). Ver daar boven uit gaat de demonstratie van „true sportmanship"' door A.C.C. Toen de Schiedamse score omhoog vloog, was het een klein kunstje geweest om zó te gaan bowlen dat de batsmen kalm zouden moeten blijven. A.C.C. achtte dit beneden haar waardigheid en gaf een groot tegenstander een sportieve kans op een grote overwinning. Het ter zake kundige Schiedamse publiek gaf uiting aan zijn waardering voor dit optreden van onze ploeg en beieidde haar een ovatie, toen zij het veld verliet. De Kampioen van Nederland verloor haar titel met een allure, een kampioen waardig. „Men neme" „Men diene het op" W/Ij vragen Uw speciale aandacht voor een recept, dat indien vol gens de voorschriften bereid, in alle A.F.C.-gezinnen letterlijk verslonden wordt. Voor de vervaardiging van dit re cept zijn de volgende ingrediënten nodig „Uit de Kapiteinshut", pagina. „Nette en Nuttige Notulen-Noti- ties", naar behoefte. „Resultaten van de groene velden", naar omstandigheden, (doch liefst van goede kwaliteit). „Wat iedere A.F.C.-er behoort te weten", in ruime mate. „Aangetrouwde", een weinig. „Jeugd", niet te veel, (hieraan wel Uw aandacht besteden i.v.m. het resultaat van het uiteindelijk op te dienen menu). „Mixed Pickles", plm. 1 pagina, (belangrijk voor de smaak). „Advertenties", redelijk, doch in ruime mate te verdelen door het gehele recept. Nadat het geheel nauwkeurig is bewerkt en in de juiste volgorde en opmaak is gebracht, wordt het aldus verkregene opgediend in: „Een omslag"', welke keurig ver zorgd dient te zijn en eveneens met „Advertenties" dient te worden „versierd". „Het geheel" moet worden versierd met een „Zwarte band in V-vorm" en de letters „de A.F.C. Schakel". Wij menen aan het bovenstaande niets te hoeven toevoegen, doch vra gen slechts Uw aandacht voor het in grediënt, hetwelk tweemaal in boven staand recept voorkomt en wel „Ad vertenties". Zonder deze is het niet mogelijk het recept te vervaardigen. Gezien echter de moeilijkheid vol doende van dit artikel te verkrij gen roepen wij Uw aller medewer king in. De prijs variëert van 45.voor 1/10 pagina tot 115.voor 1/4 pagina. Inlichtingen worden U gaarne ver strekt door de houder van telefoon nummer 714194. O. J. v. d. HEUL A ntwoord op de brief van de Heer W. J. te Amsterdam: U heeft gelijk, wanneer U meent, dat er in Nederland vele gevallen van sportverdwazing te signaleren zijn. De door U opgesomde voorbeelden zou ik nog met een aantal kunnen uitbreiden. Op één punt kan ik ech ter niet met U meegaan. Het Frederiksplein in Amsterdam is genoemd naar de tweede zoon van Koning Willem de Eerste, Prins Wil lem Frederik Karei, die leefde van 17971881. De Amsterdamse Raad kwam nog bij zijn leven tot dit be sluit, nl. op 11 Mei 1870. J. T. S. die U op het clubhuis drinkt, wordt geleverd door: Hooimarkt 8, Haarlem

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 7