1 ïHar|hall Van de Elftalcommissie Vaa ndelov/erd racht 'Dames- en Herenschoenen Bequnstiqinq van onze adveuteeRóeRS, houöt öe schakel in stanö TXe algemene vergadering stelde onze commissie samen uit de vol gende leden: A. G. Glas, C. Kerker, H. Stumpf, J. v. d. Voort en S. de Waal. De heren Jb. van Nek en Ad. Kleijn maakten het vorige seizoen ook deel uit van de E.C. doch wensten geen herbenoeming te aanvaarden. Op de algemene vergadering werden zij door voorzitter Holtzappel bedankt voor de vele diensten, die zij A.F.C. hebben bewezen. Dit waren geen loze woorden en het zij mij vergund in onze Schakel, die nog onder zo vele ogen komt die wij niet op onze vergaderingen zien, deze woorden van dank te herhalen. Het werk in de E.C. is veelomvattend en ondank baar. Ieder weet dat. En het moet ge daan worden. Maar de „last" hiervan is ons verlicht door de buitengewoon prettige manier van samenwerken, die het vijftal van verleden seizoen er op na hield. Openhartig, vriend schappelijk, zo nodig zakelijk maar bovenal ook met de hartelijkheid, waar zonder het verenigingsgedoe zo oppervlakkig kan zijn. Dat Jaap en To van Nek door minder prettige ge zondheidstoestand werden geplaagd heeft stellig Jaap's besluit beïnvloed. Het zij hier gememoreerd, dat Jaap van Nek in het elftalcommissiewerk gedurende vele jaren ontzaglijk veel werk heeft verricht en zich grote op offeringen voor onze voetballende leden heeft getroost. Wij kunnen hem er slechts dankbaar voor zijn en de wens uitspreken, dat de heer en Me vrouw Van Nek spoedig weer in goede welstand in ons midden terug keren. Nieuwe Trainer De voorbereidingen voor het sei zoen 1955-1956 zijn in volle gang. Het bestuur benoemde een nieuwe trainer in de persoon van de heer Vaal (voorheen A.G.O.V.V.). Be stuur, elftalcommissie en spelers ge ven de heer Vaal het volle vertrou wen, waarop hij recht heeft. Moge het hem gegeven zijn onze spelers naar het sportieve succes te leiden, waarop wij zo gaarne hopen. Een eerste voorwaarde daarvoor is: toe gewijde belangstelling van onze spe lers, jong en oud, een goede verstand houding in en buiten het veld en se rieuze training. Nota Bene De Elftalcommissie vindt het nodig, dat ieder, die aan A.F.C. con tributie betaalt, regelmatig thuis wedstrijden van onze elftallen be zoekt. In tijden van voorspoed en tegenslag. Deze Elftalcommissie is zeer ge voelig voor adviezen inzake de opstel ling der elftallen. Vooral de vele mo gelijkheden, welke de samenstelling van ons zevende elftal biedt, beveelt zij in Uw aaandacht aan. Adviezen welke vergezeld gaan van stoffelijke blijken van medeleven genieten de bijzondere belangstelling van de heren. A. G. GLAS ^over mij bekend, is „De Schakel" gedurende de gehele periode van verschijnen, met uitzondering van enkele jaren, geredigeerd door een journalist van professie. Was het niet de Heer Wijnand Sr., die zijn beste krachten aan dit blad gaf, dan was het wel zijn zoon George, die de re dactie overnam. Nu rust de redactie dan op mij, die weliswaar een paar jaar „in de leer" is geweest bij de scheidende redacteur, maar toch geen journalist mag worden genoemd. In dit verband moge ik U een ge- schiedenisje verhalen, wat mij door Jo Wijnand zelf is verteld. Toen na de oorlog het internatio nale voetbalcontact weer werd opge- Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 nomen, werd een nu alom bekende radio-commentator aangezocht om de eerste wedstrijd, naar ik meen Lu xemburgNederland, voor de luid sprekers te verslaan. i Zeer vereerd met het verzoek, maar desalniettemin zeer zenuwachtig sprak hij zijn angst uit, dat „men" zou zeggen, dat hij toch geen Han Hollander was. Hij heeft echter deze wedstrijd en nog vele daarna op zijn eigen wijze en tot ieders genoegen en voldoening verslagen, alhoewel hij Han Hollander niet was. Ik zal de redactie niet anders dan op mijn eigen wijze kunnen voeren het risico lopend, dat U zult zeggen: „Neen, Jo Wijnand is hij niet." U bent dus van te voren gewaar schuwd. J. T. S. Uw adres voor beter drukwerk Kanaalstraat 132, Amsterdam-W. Telefoon 807 1 0 gebruikt, koopt U dan ook een Als U reeds een

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 4