V/eelbeu/ogen seizoen ten einde MATIG BEZOCHTE ALGEMENE BequnstiQinq van onze aöventeeRöeRS, houöt öe schakel in stanö s jyf' ■■-*■:. Het is reeds half negen als voorzit ter Holtzappel met een hamer slag het geroezemoes der 61 aan wezigen op deze zoele avond van de dertigste Juni 1955 doet verstommen en zijn openingswoorden uitspreekt. Het achter ons liggende jaar telde vele hoogte- en dieptepunten. Het belangrijkste van de eerste categorie is wel geweest de luisterrijke viering van ons zestigjarig bestaan. De mise rabele wijze, waarop in ons land het beroepsvoetbal zijn intrede deed vormt het dieptepunt. Intussen is onze toe komst er voetbaltechnisch gezien niet rooskleuriger op geworden. Ons ide aal zij echter een plaats in de eerste klasse. Wat dat betreft is er voor ons dus weinig veranderd. Herdenking In gevoelvolle bewoordingen her denkt de voorzitter het verscheiden van de Heren Fons de Vilder, Daaf Woudstra, Jan Reinders en Marius Bakker, die ieder op zijn wijze op zijn terrein, zijn beste en vaak zijn laat ste krachten aan A.F.C. wijdde. Onze kampioenen Nog ieder jaar heeft A.F.C. kam pioenen opgeleverd. Weliswaar be treft het niet steeds het eerste elftal, maar telkenjare moet er toch een aantal oorkonden worden vervaar digd. Dit jaar traden voor het forum de Junioren A 3, voor wie aan captain Arthur Reddering de diploma's wer den overhandigd, en het zesde, eens als verenigingsnaam alom befaamd. Bij afwezigheid van de aanvoerder van dit elftal, nam erelid I. Galavazi voor zijn zoon de presidentiële huldi ging in ontvangst. De voorzitter, die vanavond vaak zijn Hollandse broek verwisselde voor zijn Franse (met deze goed Mokumse beeldspraak wil slechts gezegd zijn, dat voorzitter Holtzappel vele Franse en soms La tijnse gevleugelde woorden bezigde, waardoor velen dan „harder" meen den te moeten roepen) kenschetste de situatie met de woorden: „Bon sang ne peut mentir". (Zie voor de vertaling van deze frase Uw Prick van Wely. Red.). Verslagen De Heer Van Teunenbroek had niets overgeslagen in zijn verslag van het seizoen 1954-1955. Alles passeer de de revue, en na zijn bijna een uur lezens vergende verhaal, waarin zelfs de namen der revue-medewerkers ge boekstaafd werden, had de vergade ring slechts één opmerking. Volgens de secretaris zou het eerste sinds 25 jaar weer onderaan staan. De histo rische kennis van Jo Wijnand deed ons echter beter Weten; 34 is het juiste getal. Het verslag van de Heer Woudstra toonde zowaar een gunstiger beeld, dan was verwacht. Dank zij het kun dige beleid van deze functionaris (vier duizend gulden meer opbrengst aan contributies) en misschien ook een beetje dank zij de pessimis tische begroting van het vorig jaar, is het tekort, want dat is er toch echt nog wel, veel kleiner uitgevallen dan geraamd. En als we dan weten, dat het A.R. O.L.-tournooi (altijd min of meer de kurk waarop we dreven) geen fractie van vroeger meer opbrengt en de re cettes navenant zijn dan past het ons het hoedje hoog te lichten voor deze arbeid. Dat deden de aanwezigen dan ook. Met daverend applaus werden de dankwoorden van Nico Holtzappel onderstreept, zoals ook het verslag van de secretaris door Nico het beste aller tijden genoemd) was ontvangen. Contributie Intussen zult U met een zucht van verlichting hebben bemerkt, dat de contributie onveranderd is gebleven. Dr. M. van Driel kwam naar aanlei ding hiervan eindelijk weer eens met een opmerking uit de hoek. Het Be stuur moet naar zijn mening de con tributies der jeugdleden meer in over eenstemming brengen met de kosten, welke aan het jeugdvoetbal worden ten grondslag gelegd. Na enig over- en weergepraat bleek, dat het Be stuur, alhoewel in principe afwijzend hier tegenover staand, zich terzake zou beraden. Samenstelling Bestuur en Commissies De samenstelling van het Bestuur en de diverse Commissies, werd U reeds op andere wijze ter kennis ge bracht, zodat hier slechts even de belangrijkste wijzigingen dienen te worden belicht. Door verhuizing naar Den Haag (overigens wel Amsterdam-Zuid-West genoemd) zag Ir. Ernst Werner zich genoodzaakt zijn functie neer te leg gen. In een afscheidswoord bond hij de A.F.C.-ers op het hart onze zo vaak geroemde stijl te handhaven, want, zo zei hij: Het vermogen om de A.F.C.-stijl te handhaven zal een graadmeter van onze innerlijke sterk te zijn. Jan Steensma werd bij acclamatie tot zijn opvolger benoemd. In de elftalcommissie nemen Siem de Waal en Harry Stumpf de plaat sen van Adé Kleyn en Jaap van Nek in. Adé en de gelukkig weer herstel lende Jaap hebben uitstekend werk gedaan en de hulde van de voorzitter was dan ook wel verdiend. Alle overige commissies werden met een enkele wijziging herkozen, waarbij het aftreden van Bouke Do renbos ads voorzitter der Jeugdcom missie de meeste aandacht vroeg. Zijn werk heeft er o.a. toe geleid, dat A.F.C. zich mag verheugen in een bloeiende jeugdafdeling met over 't algemeen behoorlijk spelende en zich behoorlijk gedragende elftallen. Je kon echt merken, dat het heen gaan van Bouke de vergadering ver droot. Nog een vertrek De man, die Uw lijfblad heeft ge goten in een vorm en met een in houd, die „De Schakel" deed worden tot een der beste en meest gelezen (ook buiten de kring der bekende duizend koopkrachtige gezinnen in Amsterdam-Zuid) cluborganen in Nederland is afgetreden. Zijn werk zaamheden, welke hem vele malen per jaar voor langere perioden naar het buitenland voeren, staan hem niet meer toe zijn beste krachten aan dat werk te geven. De voorzitter roerde in zijn dank- speech de vele verdiensten van de Heer Wijnand aan, daarbij de hoop uitsprekende, dat Wijnand zijn mede werking aan „De Schakel" zal blijven geven. De scheidende redacteur dankte voor de presidentiële hulde en melk te op, dat hij dit werk niet zo goed had kunnen doen, zonder de steun van Vader en Zoon Meyer, de grafi sche verzorgers van dit blad. De Heer Wijnand meent de redactie, met een gerust geweten in handen te kunnen leggen van zijn opvolger. Rondvraag De belangrijkste discussie bij dit agendapunt ontspon zich over de kwestie van het al of niet aannemen en in de A.F.C.-huishouding opnemen van een eventueel transferbedrag, bij het vertrek van spelers naar beroeps clubs. Uit de genomen peiling zal het Bestuur ongetwijfeld de conclusie hebben getrokken, dat het merendeel der leden hiervan voorstander is. Nadat Henk Esser, namens de ver gadering het bestuur had bedankt voor de leiding sloot Nico Holtzappel na het heksenuur de vergadering, erop wijzende, dat het meer dan ooit zaak is jongeren op te wekken hun krachten achter de groene tafel aan A.F.C. te geven. J. X. S.

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 3