voetBAl in neöeRUnö Nette en Nuttige Notulen-Notities Afscheid DR C. MIERMANS IR J.W. KIPS een stAnöaARöweRk en een onmisBARe BRon voor allen öie met öe spoRt te maken heBBen van QORCum - assen BequnstiQinQ van onze AöveRteepöeRS, houöt öe schakeL in stanö Het is weer zo ver. De Schakel verschijnt weer, de training, on der leiding van onze nieuwe trainer, de Heer W. Vaal, is inmiddels weer begonnen en wij A.F.C.-ers maken ons op om straks wederom met de A.R.O.L. het seizoen aan te vangen. Zoals U inmiddels via de radio en uit Uw dagblad vernomen zult heb ben, zijn de deelnemers aan ons tra ditionele tournooi, dat op de Zon dagen 21 en 28 Augustus a.s. op ons terrein aan de Zuidel. Wandelweg ge houden zal worden: D.W.V., Amsterdam; FRISIA, Leeuwarden; H.B.S., Den Haag; H.F.C., Haarlem; H.V.V., Den Haag; QUICK, den Haag; Z.A.C., Zwolle; A.F.C., Amsterdam. Zoals U ziet, en zoals U bekend is en ook niet anders van ons verwacht had, alle amateur verenigingen, waar van D.W.V. en Quick in het seizoen 1955/56 in de eerste klasse en de overige verenigingen in de tweede klasse uitkomen. Als pikante bijzonderheid vermeld ik, dat onze beste vrienden uit Den Haag H.B.S. voor de 23ste maal aan het A.R.O.L.-Tournooi, dat nu zijn 33ste verjaardag viert, zullen deelnemen. Voorts verdient het feit vermel ding, dat wij er, dank zij de.mede werking van de betrokken commis sies e.d. in geslaagd zijn de Heren Bronkhorst, Horn en Schipper weder om als referees voor ons tournooi te interesseren. Voor de Heer Bronk horst anders een hele overgang; de ene week EngelandContinentaal Elftal (dé top) en de andere week FrisiaA.F.C. (tweede klasse ama teurs). Het resultaat van de, als altijd goud-eerlijke loting, vindt U elders „in grote opmaak in ons lijfblad". De Competitie-indeling voor het seizoen 1955/56 is inmiddels bekend en ziet er als volgt uit: District West I 2e Klasse B. A.F.C.Baarn, D.C.G., Donar, H.M.S., Holland, O.S.V., O.V.V.O., Vriendenschaar, V.V.A., Watergraafs meer en Zeeburgia. Reserve 3e Klasse D.: Aalsmeer 2, A.F.C. 2, A.P.G.S. 2, Lijnden 2, N.F.C. 2,Nautilus 2, J.O.S. 2, T.I.W. 2, T.O.G. 2, Uithoorn 2, W.M.S. 2. Reserve 3e Klasse F.: A.F.C. 3, Bloemendaal 2, D.E.M. 2, Beverwijk 2, Hillegom 2, Haarlem 4, de Kennemers 3, Schoten 2, de Spar- aan 3, Stormvogels 3, V.V.B. 2, V.S.V. 3. Corps Diplomobile, attentie! Reserve 3e Klasse E.: A.F.C. 4, D.C.G. 3, D.W.V. 4, de Germaan 2, Haarlem 3, Madjoe 2, O.V.V.O. 3, Rapiditas 2, R.K.A.V.I.C. 3, V.V.A. 3, Watergraafsmeer 3. Ons vijfde in de afd. Amsterdam is in de volgende afdeling ingedeeld Reserve le Klasse B. A.F.C. 5, Ajax 6, A.S.V. 2, D.W.S. 5, D.W.V. 5, Energia 2, K.B.V. 2, R.K.V.V.A. 2, de Spartaan 4, Z.S.G.O. 5. Op de Algemene Vergadering d.d. 30 Juni j.l. hebben wij van Joh. Wij nand, als Schakelredacteur afscheid moeten nemen. Door drukke werk zaamheden genoodzaakt, moest Joh. zijn functie, die hij zovele jaren voor treffelijk vervulde, neerleggen. Dat ons Clubblad één der beste in Neder land is, hierover behoeven wij niet uit te wijden, dat is bekend, doch dit heeft A.F.C. voor een niet gering gedeelte te danken aan Joh. Wijnand. Natuurlijk memoreerde onze Voorzit ter ter Algemene Vergadering reeds de verdienste van Wijnandjopie, doch wij menen ook vanaf deze plaats nog eens onze dank te moeten uitspre ken voor het vele en belangrijke werk door hem voor de A.F.C. verricht. Trots dit besluit Joh., hetgeen natuur lijk ook voor een belangrijk deel ligt in het feit dat je tegenwoordig in „Amsterdam-Zuid West" woonachtig bent, hopen we je veel op het A.F.C.- terrein en op de Clubavond te zien, opdat de Pers en Propaganda Com missie nog veel van je adviezen zal kunnen profiteren. Dezer dagen ontvingen wij bericht dat onze donateur, de man waarop wij nimmer een vergeefs beroep heb ben gedaan, de Heer van Klinken Sr., in een sanatorium is opgenomen. In weer en wind volgde hij steeds trouw de verrichtingen van onze diverse elftallen. Wij wensen hem een spoe dig en algeheel herstel toe en hopen hem spoedig op de Wandelweg weer in ons midden te hebben. Het adres van de Heer van Klinken kunt U in het dezer dagen verschenen bulletin aantreffen. Dit, ingeval U van Klin ken zoudt willen schrijven. De vacanties zijn goeddeels achter de rug, zoals gezegd de training begonnen, de eerste selectiewedstrij den inmiddels gespeeld, zodat het spel nu een aanvang kan nemen. Komaan jongelui, pakt de zaken van begin af aan goed aan en zorgt dat er in het komende seizoen goede resultaten worden bereikt. VÉTÊ Pr zijn in heel Nederland, ja zelfs op de gehele wereld mensen, geen leden, die wanneer maar mogelijk naar nieuws over A.F.C. grijpen. Ga maar bij Uzelf terade. Heeft U ook niet ergens een zwak plekje in Uw hart voor een of andere club of club je naast A.F.C.! Dan kijkt U toch ook 's Maandags naar de prestaties V&n Uw favoriet. Wij hebben er weer zo'n vriend bij. Noodgedwongen van Amsterdam af gezakt naar het Zuiden des lands zal hij toch des Maandags het eerst onze uitslagen bekijken. Door de onverwachte wijze van ver trek is het hem niet mogelijk geweest U persoonlijk de hand te drukken, vandaar deze regels. Cor Sluyk wenst U allen het beste en verzekert U, dat A.F.C. voorlopig niet uit zijn hart is. J. T. S. Maatschappelijke en sportieve aspecten door met een woord vooraf van Oud-Voorzitier K.N.V.B. Ingenaaid f 9.75 Gebonden f 1 1.50 352 blz. Verkrijgbaar in de boekhandel en bij de Uitgevers 9

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 2