Neu/-York calling - A.F.C. is safe! Van j.h. esseu Afscheid Robbie Meijer COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN BLOEMEN VAN BAERLESTRAAT 39. TEL. 720140 BeounstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakeL in stanö tanige tijd geleden, vrienden, zijn -'-'twee A.F.C.-ers naar New-York getrokken met een speciale opdracht, slechts bekend bij „insiders". Thans zijn wij echter in staat U hierover iets te vertellen. Zoals U weet moet A.F.C. over enkele jaren verhuizen en dit brengt natuurlijk zeer veel geldelijke zorgen met zich mede. Welnu Sjaakie en Vicemaxiejunior zijn samen eens gaan kijken of daar in Wallstreet niet de een of andere dollarlening op gunstige voorwaarden te krijgen zou zijn voor Amsterdams oudste voet balclub. Gelukkig kunnen wij U me dedelen, dat wij hier volkomen in ge slaagd zijn. Met ingang van 1 Juli 1955 staat bij acht grote „stockbrokers" de in schrijving open op 1.000.000.— V*% A.F.C. Come over the dike Loan per 2105 in coupures van 5.en 10. elk wat wils. Tussentijdse aflossing verboden. De looptijd is 150 jaar (onder het motto: „Après nous le déluge"), ter wijl de rente slechts dan betaald be hoeft te worden, indien bij twee thuis wedstrijden per seizoen het terrein uitverkocht is. Deze laatste clausule bracht enige moeilijkheden met zich mede, aan gezien de Heer Woudstra van twee thuiswedstrijden drie had willen ma ken. Na een uitvoerige telegramwisse ling zijn we het hierover gelukkig eens geworden^ De voornaamste voor waarde der lening is: „A.F.C. te allen tijde Amateur" Uitverkocht De animo voor deze nieuwe lening is buitengewoon groot en geregeld worden Vicemaxie en Sjaakie opge beld door alle grote financiers be treffende „write ups" over A.F.C. Dientengevolge zijn alle nog aanwe zige „Gouden boeken van A.F.C." reeds uitverkocht en nog dagelijks stromen de verzoeken om exempla ren binnen. De heren W. v. d. Marei en J. a Cohen zijn bovendien reeds in het programma van United States Steel voor de televisie uitgenodigd, tenein de het Amerikaanse volk te laten we ten of A.F.C. 'n voetbalclub dan wel 'n club van vrienden voor de gijn is. De Heer v. d. Marei zal geïnterviewd worden door Marilyn Monroe, waar na de Heer J. a Cohen enige tech nische details zal geven over de „A.F.C. girls in soccer style". Baseball Doch dit is nog niet alles. Bij de opening van het nieuwe A.F.C.-ter rein zal een baseball wedstrijd ge speeld worden, tussen een team van de New York Giants en the Brooklyn Dodgers. (Dit ter vervanging der be kende handbal of pushbal demon straties). Toen wij de naam van Wim Staats noemden, (overigens een hier te lande bekend honkbal-fan), als or ganisator voor de openingsfeesten van het nieuwe terrein, liepen de baseball-spelers reeds de tranen over de wangen van het lachen bij de ge dachte aan de lol die men dan zal hebben. Wij noemen dat in goed Am sterdams: „Keep smiling". Bovendien zal op de openingsdag op Broadway in Cinerama de film vertoond worden „It is all in the game", met als hoofdrolspelers McCarthy als stop- perspil en Foster Dulles als vliegen de kiep. Op de bekende A.F.C.-affiches lazen wij, dat het hier een verras singswedstrijd betrof. Toegangskaar ten worden reeds thans op afbetaling verkocht. 's Middags tentoonstelling van A.F. C.'s Nobelprijs-winnaars, in ware grootte nagemaakt in plastic, in het welwillend afgestane glazen Unilever gebouw. Wroeging Vermeld dient nog te worden, dat het grote succes van de lening voor namelijk te danken is aan het feit, dat Nieuw Amsterdam destijds te goed koop verkocht is geworden en dat de Amerikaan daar wroeging over ge kregen heeft. Teneinde nog enige details voor het prospectus te regelen zullen onder getekenden nog enige tijd in New York verblijven op kosten van de Ver enigde Naties. Het is misschien nog noemenswaar dig om de lieve lezertjes te vertellen dat het clubhuis opgetrokken zal wor den in de vorm van een klein „Empire State Buildinkje, met op de tweede verdieping" de „crèche" onder leiding van Siem de Waal en echtegenote. Op de 21-ste verdieping komt de Dames-afdeling en op de 34-ste zijn de kienzalen geprojecteerd. Als grootste attractie zal Pijl de „soep- lift" bedienen. Voorwaar, wij zeggen U, A.F.C. gaat een grootse toekomst tegemoet. SJAAKIE VICEMAXIEJUNIOR Noot: De Heer Woudstra heeft het risico van revaluatie van de gulden t.o.v. de dollar wel degelijk bestu deerd. Sjaak en Maxie (Onderschrift Hartelijk dank aan Jacques Mellegers en Max de Bruin Jr. voor dit mooie verhaal. Met Olivier Twist mogen wij wel zeggen: „More Please!" Red.) A .F.C. heeft een ernstig verlies -'-"■geleden door het vertrek naar Zuid-Afrika van de populaire Robbie Meyer. Onze vereniging is door haar structuur nu eenmaal een club, die veelvuldig haar opgroeiende leden aan andere landen en werelddelen kwijt raakt, waar de jongelui de car rière volgen, die betere kansen biedt, dan dit overbevolkte land. Wij zullen Robbie Meyer bepaald missen en doen onze lezers namens hem zijn harte lijke groeten en Tot Weerziens. heRenQRacht 92 TEL. 41864-42864, BEURS 41057 9

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 9