Van en over de Jeugd MAATKLEERMAKERIJ DE LAIRESSESTRAAT 133, AMSTERDAM-Z. TELEFOON 729315 Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakeL in stanö Standen Dit laatste overzichtje van het af gelopen seizoen wil ik beginnen met de standen van onze jeugdelftallen te vermelden en hieraan, waar mogelijk, een korte beschouwing vast te kno pen. Juniores A I: gesp. 13, gew. 3, gel. 1, verl. 9, pnt. 7. Dit resultaat is wel zeer slecht te noemen voor ons eerste jeugdelftal. Zoals reeds eerder in de Schakel ge schreven, is dit naar de mening van de Jeugdcommissie te wijten aan de slechte mentaliteit van een aantal spelers van dit elftal. Juniores A II: gesp. 12, gew, 3, gel. 0, verl. 9, pnt. 6. Dit resultaat is hoofdzakelijk te wijten aan de te sterke afdeling en het moeten afstaan van enige spe lers aan A I. Juniores A III: gesp. 14, gew. 13, gel. 0, verl. 1, pnt. 26. Hoewel enige klinkende overwin ningen (o.a. 130) wijzen op enkele zwakke tegenstanders, komt deze spelers toch een woord van hulde toe voor hun prima seizoen en voor de prettige en sportieve sfeer welke in dit elftal heerste. De Jeugdcom missie heeft grote verwachtingen t.a. v. dit elftal voor het komende sei zoen. Ga zo voort jongens! Juniores A IV: gesp. 10, gew, 3, gel. 1, verl. 6, pnt. 7. Na een minder goed begin werden aan het slot van het seizoen enige wedstrijden gewonnen. Ook in deze afdeling waren een tweetal tegenstan ders, welke veel te sterk waren. Juniores B I: gesp. 11, gew. 1, gel. 0, verl. 10, pnt. 2. Hoewel op papier een behoorlijk elftal kon worden samengesteld, ble ven de verrichtingen op het veld wel zeer beneden de verwachtingen. Ook in de verliezers-competitie werd tot nu toe geen enkele wed strijd gewonnen en slechts één gelijk gespeeld. Juniores B II: gesp. 17, gew. 3, gel. 6, verl. 8, pnt. 12. Met een beetje meer doorzettings vermogen en geluk was zeker een beter resultaat bereikt, gezien het grote aantal gelijke spelen. Toch niet slecht voor een elftal, waarvan de samenstelling noodgedwongen steeds moest worden gewijzigd. Juniores B III: gesp. 14, gew. 12, gel. 0, verl. 2, pnt. 24. Een zeer goed resultaat van ons jongste elftal, dat lange tijd een goe de kans op een kampioenschap maak te. Jammer, dat dit niet gelukte. Vol gend jaar beter jongens. Tournooien In de afgelopen weken werd, met niet al te groot succes, deelgenomen aan diverse tournooien. Naar V.O.C. gingen wij met Juni ores A III, B I en B III. Naar Alc- maria Victrix ging Juniores A III en enkele spelers van A I. Aan het Los- Beker tournooi van De Spartaan nam Juniores B I en enkele spelers van B III deel. Aan het internationale Pink- stertournooi van Blauw-Wit nam een gecombineerd elftal van Juniores A I en A III deel, versterkt met o.a. Jan Hopster, Ronny Idema en Donald Peldmann. Dat het werkelijk nog kan, bewe zen onze kampioentjes (Junioren A III) versterkt met 3 jongens van A I, tijdens het H.V.C.-tournooi te Amers foort. Zij behaalden onder aanvoering van Jan Hopster de tweede prijs door de volgende resultaten: A.F.C—Ajax 2—1 A.F.C.—Velox 3—1 A.F.C.H.V.C. 0—0 A.F.F. w.n.s. Finale A.F.C.—D.O.S. 0—2 De baadjes onzer jongens straalden gedurende alle wedstrijden roder dan normaal. Het heilige vuur had bezit van hen genomen. Gezien, jongens, dat was het nou. Intussen hartelijk bedankt voor dit spectaculaire slot van het seizoen. De deelname aan al deze tournooi en betekende voor onze jeugd naast een prettig uitstapje ook een goede gelegenheid contact met andere spe lers aan te knopen of te hernieuwen. Aan alle verenigingen, welke ons voor deelname aan hun tournooi uit nodigden, hiervoor onze hartelijke dank. Afscheid In de eerste plaats zeg ik hier na mens alle spelers en jeugdcommissie dank aan de Heer Dorenbos, die als lid van de Jeugdcommissie heeft be dankt, voor het vele werk dat hij meerdere jaren in het belang van de A.F.C.-jeugd heeft verricht. Dan nemen Jeugdcommissie en Jeugdleiders afscheid van die jongens, die volgend jaar naar een senioren elftal overgaan. Wij hopen dat deze jongens altijd met genoegen zullen blijven terugdenken aan hun jeugd jaren in de A.F.C. en dat zij even enthousiaste A.F.C.-ers zullen blijven, als zij waren toen zij zich als jeugd lid aanmeldden. Tot slot nemen wij afscheid van een seizoen, dat qua sportieve pres taties niet groot was, dat ons een lange periode bracht van niet-spelen en dat qua indeling van de diverse afdelingen door de Afdeling Amster dam van de K.N.V.B. veel te wensen over liet. Het gemiddelde van alle jeugdwed strijden, dat medio April 0,85 bedroeg, steeg tot 0,92. Al met al toch een kleine vooruitgang. Wat de indeling van de competitie betreft moet ons als Jeugdcommissie van 't hart, dat een indeling van 6 elftallen in een afdeling toch wel té weinig is om de jeugd te laten profi teren van de gelegenheid tot het spe len van wedstrijden. Aan allen die dit seizoen, met z'n vele problemen en probleempjes, voor mij toch een prettig seizoen deden zijn, mijn dank! O. J. v. d. HEUL Vert. J. G. DE VRIES WETERINGSCHANS 591 - AMSTERDAM - TELEFOON 35041 3

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 3